Podpoložka · Kapitola 84 · Položka 8401
8401.10: Jadrové reaktory: jadrové reaktory (Euratom)
Úradné znenie Jadrové reaktory (Euratom)
8401.10 je šesťmiestna podpoložka položky 8401, jadrové reaktory, kapitola 84.
Koľko zaplatíte
Dovoz: EÚ
Sadzby podľa národných kódov tovaru · Kombinovaná nomenklatúra EÚ
Kódy – EÚ →- 8401 10 00 Jadrové reaktory (Euratom) 5,7 %—
Dodatočné clá a dovozné podmienky
Platby nad rámec cla a podmienky, ktoré musí tovar splniť na hranici.
Dodatočné clá a poplatky 1
- Pozastavenie claPozastavenie ciel – tovar pre určité kategórie lodí, člnov a ostatných plavidiel a pre vrtné alebo ťažobné plošiny Bez cla
- Platí pre krajinu pôvodu
- všetky krajiny
- Právny predpis
- Regulation 2658/87
- Doklady
- C990 Lode a plošiny s povolením na konečné použitie (stĺpec 8c, príloha A k delegovanému nariadeniu (EÚ) 2015/2446)
Dovozné podmienky 9
- Zákaz alebo obmedzenieZákaz dovozu
- Platí pre krajinu pôvodu
- Severná Kórea
- Právny predpis
- Regulation 0285/18
- Dovozná kontrolaDovozná kontrola tovaru a technológií, ktoré sú predmetom obmedzenia
- Platí pre krajinu pôvodu
- Severná Kórea
- Právny predpis
- Regulation 1509/17
- Doklady
- Y920 Tovar iný ako opísaný v poznámkach pod čiarou spojených s opatrením
- Dovozná kontrolaKontrola dovozu
- Platí pre krajinu pôvodu
- všetky krajiny okrem: Irán
- Právny predpis
- Regulation 0267/12
- Dovozná kontrolaKontrola dovozu
- Platí pre krajinu pôvodu
- Irán
- Právny predpis
- Regulation 0267/12
- Doklady
- Y949 Tovar iný ako opísaný v poznámkach pod čiarou súvisiacich s opatrením (nariadenie č. 267/2012)
- Dovozná kontrolaKontrola dovozu
- Platí pre krajinu pôvodu
- Bielorusko
- Právny predpis
- Regulation 0765/06
- Doklady
- Y759 Tovar iný ako uvedený v Spoločnom zozname vojenského materiálu Európskej únie
- Y757 Zákazy vymedzené v článk 1aa.1 nariadenia Rady (EC) No 765/2006 sa neuplatňujú (pozri výnimky v článk 1.aa 2a)
- Y758 Zákazy vymedzené v článku 1aa nariadenia Rady (ES) č. 765/2006 sa neuplatňujú (pozri zmluvné výnimky v článku 1aa ods. 2b).
- Dovozná kontrolaKontrola dovozu
- Platí pre krajinu pôvodu
- Irán
- Právny predpis
- Regulation 0267/12
- Doklady
- Y750 Deklarovaný tovar nie je zahrnutý v nariadení Rady (ES) č. 267/2012, Príloha II
- Dovozná kontrolaDovoz/vývoz tovaru CML
- Platí pre krajinu pôvodu
- Rusko
- Právny predpis
- Regulation 0833/14
- Dovozná kontrolaKontrola dovozu
- Platí pre krajinu pôvodu
- Severná Kórea, Ukrajina
- Právny predpis
- Regulation 1509/17, Regulation 0692/14
- Doklady
- Y963 Tovar iný ako uvedený v poznámkach pod čiarou o vojenskom tovare („MG“) súvisiacich s opatrením [príloha II, časť IV nariadenia (EÚ) 2017/1509]
- Y997 Tovar, ktorý nemá pôvod na Kryme alebo v Sevastopole alebo na tieto účely nie je určený [články 2 a 2b.1 nariadenia Rady (EÚ) č. 692/2014]
- N864 Vyhlásenie na faktúre alebo vyhlásenie o pôvode vyhotovené akýmkoľvek vývozcom na faktúre alebo akomkoľvek inom obchodnom doklade
- N954 Sprievodné osvedčenie EUR.1
- Dovozná kontrolaKontrola dovozu
- Platí pre krajinu pôvodu
- Ukrajina
- Právny predpis
- Regulation 0263/22
- Doklady
- Y984 Tovar, ktorý nepochádza alebo nie je určený pre časti Ukrajiny, ktoré nie sú kontrolované vládou, v oblastiach Doneck, Kherson, Luhansk a Zaporizhhia
- N954 Sprievodné osvedčenie EUR.1
- N864 Vyhlásenie na faktúre alebo vyhlásenie o pôvode vyhotovené akýmkoľvek vývozcom na faktúre alebo akomkoľvek inom obchodnom doklade
Preferenčné sadzby podľa krajín
| Dohoda alebo preferenčný systém | Krajiny | Sadzba |
|---|---|---|
| štandardná sadzba (bez dohody) | — | 5,7 % |
| GSP-EBA (osobitné opatrenie pre najmenej rozvinuté krajiny - opatrenie „Všetko okrem zbraní“) | Afganistan, Angola, Bangladéš, Benin a 42 ďalšíchAfganistan, Angola, Bangladéš, Benin, Bhután, Burkina Faso, Burundi, Čad, Džibutsko, Eritrea, Etiópia, Gambia, Guinea, Guinea-Bissau, Haiti, Jemen, Južný Sudán, Kambodža, Kiribati, Komory, Konžská demokratická republika, Laos, Lesotho, Libéria, Madagaskar, Malawi, Mali, Mauritánia, Mjanmarsko, Mozambik, Nepál, Niger, Rwanda, Senegal, Sierra Leone, Somálsko, Stredoafrická republika, Sudán, Svätý Tomáš a Princov ostrov, Šalamúnove ostrovy, Tanzánia, Togo, Tuvalu, Uganda, Východný Timor, Zambia | Bez cla |
| CARIFORUM | Antigua a Barbuda, Bahamy, Barbados, Belize a 10 ďalšíchAntigua a Barbuda, Bahamy, Barbados, Belize, Dominika, Dominikánska republika, Grenada, Guyana, Jamajka, Surinam, Svätá Lucia, Svätý Krištof a Nevis, Svätý Vincent a Grenadíny, Trinidad a Tobago | Bez cla |
| ZKÚ (Zámorské krajiny a Ùzemia) | Antarktída, Aruba, Curaçao, Francúzska Polynézia a 8 ďalšíchAntarktída, Aruba, Curaçao, Francúzska Polynézia, Francúzske južné a antarktické územia, Grónsko, Karibské Holandsko, Nová Kaledónia, Saint Pierre a Miquelon, Svätý Bartolomej, Svätý Martin (hol.), Wallis a Futuna | Bez cla |
| GSP+ (osobitné stimulačné dojednanie pre trvalo udržateľný rozvoj a dobrú správu vecí verejných) | Bez cla | |
| Stredná Amerika | Guatemala, Honduras, Kostarika, Nikaragua, Panama, Salvádor | Bez cla |
| SADC EPA | Botswana, Eswatini, Namíbia | Bez cla |
| Európsky hospodársky priestor | Island, Lichtenštajnsko, Nórsko | Bez cla |
| Štáty východnej a južnej Afriky | Maurícius, Seychely, Zimbabwe | Bez cla |
| colná únia EÚ–Andorra | Andorra | Bez cla |
| dohoda EÚ–Albánsko | Albánsko | Bez cla |
| dohoda EÚ–Bosna a Hercegovina | Bosna a Hercegovina | Bez cla |
| dohoda EÚ–Kanada | Kanada | Bez cla |
| dohoda EÚ–Švajčiarsko | Švajčiarsko | Bez cla |
| dohoda EÚ–Pobrežie Slonoviny | Pobrežie Slonoviny | Bez cla |
| dohoda EÚ–Čile | Čile | Bez cla |
| dohoda EÚ–Kamerun | Kamerun | Bez cla |
| dohoda EÚ–Kolumbia | Kolumbia | Bez cla |
| dohoda EÚ–Alžírsko | Alžírsko | Bez cla |
| dohoda EÚ–Ekvádor | Ekvádor | Bez cla |
| dohoda EÚ–Egypt | Egypt | Bez cla |
| Preferenčný pôvod v súlade s Dohodou vo forme výmeny listov medzi Európskou úniou a Marockým kráľovstvom o zmene protokolov č. 1 a č. 4 k Euro-stredomorskej dohode o pridružení medzi Európskymi spoločenstvami a ich členskými štátmi na jednej strane a Marockým kráľovstvom na strane druhej. | Západná Sahara | Bez cla |
| dohoda EÚ–Fidži | Fidži | Bez cla |
| dohoda EÚ–Faerské ostrovy | Faerské ostrovy | Bez cla |
| dohoda EÚ–Spojené kráľovstvo | Spojené kráľovstvo | Bez cla |
| dohoda EÚ–Gruzínsko | Gruzínsko | Bez cla |
| dohoda EÚ–Ghana | Ghana | Bez cla |
| dohoda EÚ–Izrael | Izrael | Bez cla |
| dohoda EÚ–Jordánsko | Jordánsko | Bez cla |
| dohoda EÚ–Japonsko | Japonsko | Bez cla |
| dohoda EÚ–Keňa | Keňa | Bez cla |
| dohoda EÚ–Južná Kórea | Južná Kórea | Bez cla |
| dohoda EÚ–Libanon | Libanon | Bez cla |
| dohoda EÚ–Maroko | Maroko | Bez cla |
| dohoda EÚ–Moldavsko | Moldavsko | Bez cla |
| dohoda EÚ–Čierna Hora | Čierna Hora | Bez cla |
| dohoda EÚ–Severné Macedónsko | Severné Macedónsko | Bez cla |
| dohoda EÚ–Mexiko | Mexiko | Bez cla |
| dohoda EÚ–Nový Zéland | Nový Zéland | Bez cla |
| dohoda EÚ–Peru | Peru | Bez cla |
| dohoda EÚ–Papua-Nová Guinea | Papua-Nová Guinea | Bez cla |
| dohoda EÚ–Palestínske územia | Palestínske územia | Bez cla |
| dohoda EÚ–Srbsko | Srbsko | Bez cla |
| dohoda EÚ–Singapur | Singapur | Bez cla |
| colná únia EÚ–San Maríno | San Maríno | Bez cla |
| dohoda EÚ–Sýria | Sýria | Bez cla |
| dohoda EÚ–Tunisko | Tunisko | Bez cla |
| colná únia EÚ–Turecko | Turecko | Bez cla |
| dohoda EÚ–Ukrajina | Ukrajina | Bez cla |
| dohoda EÚ–Spojené štáty | Spojené štáty | Bez cla |
| dohoda EÚ–Vietnam | Vietnam | Bez cla |
| dohoda EÚ–Samoa | Samoa | Bez cla |
| dohoda EÚ–Kosovo | Kosovo | Bez cla |
| dohoda EÚ–Južná Afrika | Južná Afrika | Bez cla |
| GSP – Všeobecné dohody | Cookove ostrovy, Indonézia, Konžská republika, Mikronézia a 4 ďalšieCookove ostrovy, Indonézia, Konžská republika, Mikronézia, Nigéria, Niue, Tadžikistan, Vanuatu | 2,2 % |
| Mercosur | Argentína, Brazília, Paraguaj, Uruguaj | 4,5 % |
EÚ: mesačný dovoz
Hlavní dodávatelia, posledných 12 mesiacov
| Krajina | Hodnota | Podiel | Zmena |
|---|---|---|---|
| 47 tis. € | 42,7 % | — | |
| 27 tis. € | 24,6 % | +1 501,3 % | |
| 17 tis. € | 15,4 % | +1 499,6 % | |
| 9 tis. € | 7,7 % | — | |
| 6 tis. € | 5,5 % | -97 % | |
| 4 tis. € | 3,6 % | +526,4 % | |
| 130 € | 0,1 % | — | |
| 121 € | 0,1 % | — |
Rovnaká podpoložka v iných sadzobníkoch
Svetový obchod v roku 2024
Hodnota obchodu (USD) bez vykázaného obchodu < 6 tis. USD6 tis. USD+110 tis. USD+886 tis. USD+> 2 mil. USD
Vývoz: 49
- Rusko: 163 mil. USD
- Čína: 2 mil. USD
- Bielorusko: 980 tis. USD
- Spojené kráľovstvo: 899 tis. USD
- Spojené štáty: 886 tis. USD
- Dominikánska republika: 778 tis. USD
- Nemecko: 494 tis. USD
- Izrael: 420 tis. USD
- Vietnam: 244 tis. USD
- Turecko: 178 tis. USD
- Taliansko: 136 tis. USD
- India: 110 tis. USD
- Nórsko: 90 tis. USD
- Belgicko: 54 tis. USD
- Švédsko: 27 tis. USD
- Španielsko: 26 tis. USD
- Česko: 25 tis. USD
- Francúzsko: 23 tis. USD
- Južná Afrika: 23 tis. USD
- Dánsko: 16 tis. USD
- Holandsko: 13 tis. USD
- Portugalsko: 8 tis. USD
- Salvádor: 6 tis. USD
- Estónsko: 6 tis. USD
- Poľsko: 5 tis. USD
- Japonsko: 3 tis. USD
- Južná Kórea: 3 tis. USD
- Indonézia: 3 tis. USD
- Slovinsko: 2 tis. USD
- Brazília: 2 tis. USD
- Etiópia: 2 tis. USD
- Angola: 2 tis. USD
- Spojené arabské emiráty: 2 tis. USD
- Maďarsko: 2 tis. USD
- Grécko: 1 tis. USD
- Bulharsko: 900 USD
- Malajzia: 900 USD
- Fínsko: 800 USD
- Thajsko: 800 USD
- Hongkong – OAO Číny: 700 USD
- Filipíny: 400 USD
- Tanzánia: 400 USD
- Singapur: 200 USD
- Švajčiarsko: 100 USD
- Maroko: 100 USD
- Mjanmarsko: 100 USD
- Taiwan: 100 USD
- Slovensko: 100 USD
- Lotyšsko: 0 USD
Hodnota obchodu (USD) bez vykázaného obchodu < 9 tis. USD9 tis. USD+48 tis. USD+146 tis. USD+> 2 mil. USD
Dovoz: 86
- Turecko: 137 mil. USD
- Bolívia: 30 mil. USD
- Spojené štáty: 2 mil. USD
- Španielsko: 288 tis. USD
- Malajzia: 287 tis. USD
- Austrália: 230 tis. USD
- Singapur: 202 tis. USD
- Rakúsko: 155 tis. USD
- Angola: 146 tis. USD
- India: 132 tis. USD
- Nemecko: 89 tis. USD
- Filipíny: 89 tis. USD
- Dánsko: 87 tis. USD
- Francúzsko: 87 tis. USD
- Mexiko: 86 tis. USD
- Malta: 70 tis. USD
- Vietnam: 61 tis. USD
- Nórsko: 57 tis. USD
- Izrael: 53 tis. USD
- Taiwan: 53 tis. USD
- Taliansko: 48 tis. USD
- Bulharsko: 40 tis. USD
- Japonsko: 39 tis. USD
- Južná Afrika: 37 tis. USD
- Kanada: 33 tis. USD
- Spojené kráľovstvo: 29 tis. USD
- Čile: 27 tis. USD
- Čína: 26 tis. USD
- Cyprus: 25 tis. USD
- Švajčiarsko: 24 tis. USD
- Uganda: 24 tis. USD
- Senegal: 23 tis. USD
- Spojené arabské emiráty: 21 tis. USD
- Peru: 20 tis. USD
- Nigéria: 20 tis. USD
- Holandsko: 18 tis. USD
- Belgicko: 17 tis. USD
- Švédsko: 15 tis. USD
- Brazília: 15 tis. USD
- Grécko: 9 tis. USD
- Česko: 9 tis. USD
- Thajsko: 7 tis. USD
- Nepál: 6 tis. USD
- Guatemala: 6 tis. USD
- Keňa: 6 tis. USD
- Bahrajn: 5 tis. USD
- Saudská Arábia: 4 tis. USD
- Omán: 4 tis. USD
- Botswana: 4 tis. USD
- Kolumbia: 3 tis. USD
- Jamajka: 3 tis. USD
- Nový Zéland: 3 tis. USD
- Kamerun: 3 tis. USD
- Indonézia: 3 tis. USD
- Uruguaj: 3 tis. USD
- Rumunsko: 3 tis. USD
- Srí Lanka: 2 tis. USD
- Honduras: 2 tis. USD
- Chorvátsko: 2 tis. USD
- Poľsko: 2 tis. USD
Najväčší vývozcovia
| Poradie | Krajina | Hodnota | Podiel |
|---|---|---|---|
| 1 | 163 mil. USD | 95,4 % | |
| 2 | 2 mil. USD | 1,3 % | |
| 3 | 980 tis. USD | 0,6 % | |
| 4 | 899 tis. USD | 0,5 % | |
| 5 | 886 tis. USD | 0,5 % | |
| 6 | 778 tis. USD | 0,5 % | |
| 7 | 494 tis. USD | 0,3 % | |
| 8 | 420 tis. USD | 0,2 % | |
| 9 | 244 tis. USD | 0,1 % | |
| 10 | 178 tis. USD | 0,1 % |
Najväčší dovozcovia
| Poradie | Krajina | Hodnota | Podiel |
|---|---|---|---|
| 1 | 137 mil. USD | 80 % | |
| 2 | 30 mil. USD | 17,4 % | |
| 3 | 2 mil. USD | 1 % | |
| 4 | 288 tis. USD | 0,2 % | |
| 5 | 287 tis. USD | 0,2 % | |
| 6 | 230 tis. USD | 0,1 % | |
| 7 | 202 tis. USD | 0,1 % | |
| 8 | 155 tis. USD | 0,1 % | |
| 9 | 146 tis. USD | 0,1 % | |
| 10 | 132 tis. USD | 0,1 % |
Dovozné clo na tento výrobok vo svete 163
Clo podľa doložky najvyšších výhod (MFN), ktoré každá krajina uplatňuje na tovar tejto podpoložky HS: priemer jej vnútroštátnych colných položiek, s najnižšou a najvyššou položkou, ak sa líšia. Tovar z krajín s obchodnou dohodou často platí menej.
- 5 %medián cla
- 65počet krajín bez cla (MFN)
- 45 %najvyššie: Bahamy, Bermudy, Kajmanie ostrovy
163
| Dovážajúca krajina | Clo MFN | položky od – do | rok údajov |
|---|---|---|---|
| 2,5 % | 2018 · HS 2012 | ||
| 2 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 15 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2021 · HS 2007 | ||
| 14 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 15 % | 2023 | ||
| 12 % | 2021 · HS 2012 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 45 % | 2022 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 1 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2022 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 25 % | 2023 | ||
| 10 % | 2022 | ||
| 15 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2022 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 14 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2022 · HS 2017 | ||
| 10 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 2 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5 % | 2019 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 5,7 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 3 % | 2023 | ||
| 10 % | 2023 | ||
| 10 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 12 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 · HS 2012 | ||
| 0 % | 2022 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2020 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 7,5 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 5 % | 2020 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2022 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5 % | 2017 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 22 % | 2021 · HS 2002 | ||
| 15 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 10 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 15 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 15 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2002 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 20 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 10 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2020 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 5 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 0,2 %* | 2021 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 20 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 2,5 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 4 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 3 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 3 % | 2023 | ||
| 0 % | 2017 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 10 % | 2023 | ||
| 15 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2022 | ||
| 8 % | 2020 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 7 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 4 % | 2023 | ||
| 3,3 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 10 % | 2023 | ||
| 0 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 · HS 2007 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2012 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 10 % | 2019 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 1 % | 2020 · HS 2012 | ||
| 10 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0,2 %* | 2023 | ||
| 10 % | 2021 · HS 2012 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 3 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2012 | ||
| 5,7 % | 2023 | ||
| 0 % | 2017 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 14 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 10 % | 2021 · HS 2012 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 0,1 % | 2023 |
Roky colných údajov: 2017–2023; sadzby sa medzitým mohli zmeniť. * ekvivalent ad valorem špecifických ciel (odhad UNCTAD) · UNCTAD TRAINS, prístup cez WITS (Svetová banka)
Klasifikácie a prevodníky
Kam táto podpoložka HS patrí v štatistických klasifikáciách Organizácie Spojených národov a aké kódy mala v predchádzajúcich vydaniach harmonizovaného systému.
- SITC Rev. 4
- 71871 Nuclear reactors
- Konečné použitie (BEC Rev. 5)
- Investičné tovary · BEC 212010
- Produkt CPC 2.1
- 42310 Nuclear reactors
- Činnosť ISIC Rev. 4
- 2513 Manufacture of steam generators, except central heating hot water boilers
Predchádzajúce vydania HS
| HS | Kód | |
|---|---|---|
| 2017 | 8401.10 | zmenené |
| 2012 | 8401.10 | zmenené |
| 2007 | 8401.10 | zmenené |
| 2002 | 8401.10 | zmenené |
| 1996 | 8401.10 | zmenené |
| 1992 | 8401.10 | zmenené |
Prevodníky Štatistickej divízie OSN (UNSD)
Nedávne zmeny predpisov, ktoré spomínajú tento kód
Predpisy, ktorých text uvádza tento kód alebo jeho štvormiestne číslo. Skontrolujte samotný predpis: kód môže byť spomenutý aj z iných dôvodov ako pre zmenu jeho cla.
-
CELEX 32026R1395 · Zdroj: eur-lex.europa.eu
Kombinovaná nomenklatúra EÚ tovar v podpoložke 8401.10 ďalej nečlení a vedie ho pod jediným kódom; clo pre tretie krajiny: 5,7 %.
Turecký colný sadzobník má v podpoložke 8401.10 jediný kód; zákonná sadzba (zákon 474): 5,7 %.
152 krajín pôvodu má v EÚ namiesto štandardnej sadzby 5,7 % preferenčnú colnú sadzbu (základ: napríklad GSP-EBA alebo CARIFORUM); pri 140 z nich je clo nulové.
Za posledných 12 mesiacov (september 2025 – august 2026) sa do EÚ v tejto podpoložke doviezol tovar za 110,3 tis. €, o 63 % menej ako v predchádzajúcich 12 mesiacoch, priemerná cena bola 253,54 € za kg; najväčší dodávateľ: Tunisko (43 %), za ním Spojené štáty.
Svetový obchod s tovarom tejto podpoložky dosiahol v roku 2024 hodnotu 171 mil. USD, o 6,7 % viac ako v roku 2023.
Najväčší vývozca: Rusko s 95,4 % svetového vývozu, za ním Čína.
Otázky a odpovede
Aký kód tovaru má „jadrové reaktory: jadrové reaktory (Euratom)“?
Tovar „jadrové reaktory: jadrové reaktory (Euratom)“ sa zaraďuje do podpoložky 8401.10 (v položke 8401), trieda XVI harmonizovaného systému. Kombinovaná nomenklatúra EÚ tento kód ďalej člení na osem číslic.
Aké clo platí pre 8401.10 v EÚ?
Kombinovaná nomenklatúra EÚ stanovuje pre dovoz z krajín bez preferenčnej dohody clo 5,7 %. Rovnaká sadzba platí pri dovoze na Slovensko aj do ostatných členských štátov. Preferenčné sadzby, antidumpingové clá a DPH nie sú zahrnuté.
Aké clo platí pre 8401.10 v Spojenom kráľovstve?
Turecký colný sadzobník stanovuje pre dovoz z krajín bez preferenčnej dohody clo 5,7 %. Preferenčné sadzby, antidumpingové clá a DPH nie sú zahrnuté.
Ktorá krajina vyváža najviac tovaru podpoložky 8401.10?
Rusko: 163 mil. USD v roku 2024 (95,4 % svetového vývozu).
Koľko tovaru podpoložky 8401.10 vyváža Slovensko?
V roku 2024 za 100 USD, čo znamená 48. miesto medzi vývozcami.
Z ktorých krajín možno dovážať tovar podpoložky 8401.10 do EÚ bez cla?
Nulové clo podľa obchodnej dohody alebo preferenčného režimu má 140 krajín pôvodu (základ okrem iného: GSP-EBA, CARIFORUM, ZKÚ). Tovar musí spĺňať pravidlá pôvodu danej dohody a dovozca musí mať dôkaz o pôvode; inak platí štandardná sadzba 5,7 %. Sadzbu pre konkrétnu krajinu zobrazíte jej výberom vyššie.
Odkiaľ EÚ dováža tovar podpoložky 8401.10?
Najväčší dodávatelia za posledných 12 mesiacov (september 2025 – august 2026): Tunisko (43 %), Spojené štáty (25 %) a Spojené kráľovstvo (15 %). Celkový dovoz: 110,3 tis. €.