Harmonizovaný colný sadzobník USA · kód HTS · HS 2710.20
2710.20.10: Testing 25 degrees A.P.I. or more
Nedá sa deklarovať samostatne: použite jedno z ďalších členení (12) Údaje: Harmonizovaný colný sadzobník USA · overené 24. októbra 2026
Tento kód nemá úradné znenie v slovenčine; zobrazuje sa v jazyku svojho sadzobníka.
- 2710 Petroleum oils and oils obtained from bituminous minerals, other than crude; preparations not elsewhere specified or included, containing by weight 70 percent or more of petroleum oils or of oils obtained from bituminous minerals, these oils being the basic constituents of the preparations; waste oils:
- 2710.20 Petroleum oils and oils obtained from bituminous minerals (other than crude) and preparations not elsewhere specified or included containing by weight 70 percent or more of petroleum oils or of oils obtained from bituminous minerals, these oils being the basic constituents of the preparations, containing biodiesel, other than waste oils:
- Distillate and residual fuel oils (including blended fuel oils):
- 2710.20.10 Testing 25 degrees A.P.I. or more
Koľko zaplatíte
Dovoz: USA
Zahrnuté sú dodatočné clá USA z kapitoly 99 HTS platné k 22. októbru 2026 (Section 301, 232, 338 a 201). Clá IEEPA sa po rozsudku Najvyššieho súdu z februára 2026 už nevyberajú. Podmienené oslobodenia (americký obsah, konečné použitie, podiel kovu) sa nepočítajú: pozri ustanovenie.
Dodatočné clá a dovozné podmienky
Platby nad rámec cla a podmienky, ktoré musí tovar splniť na hranici.
Dodatočné clá a poplatky 1
- Dodatočné cloSection 301 — China — technology transfer, IP and innovation (2018 actions and 2024 four-year review) 25 %
- Platí pre krajinu pôvodu
- Čína
- Platnosť
- od 24. septembra 2018
- Právny predpis
- HTSUS 9903.88.03
Preferenčné sadzby podľa krajín
| Dohoda alebo preferenčný systém | Krajiny | Sadzba |
|---|---|---|
| Všeobecná sadzba (MFN) | — | 10,5¢/bbl |
| US–Australia FTA AU | Austrália | Bez cla |
| US–Bahrain FTA BH | Bahrajn | Bez cla |
| US–Chile FTA CL | Čile | Bez cla |
| US–Colombia TPA CO | Kolumbia | Bez cla |
| US–Israel FTA IL | Izrael | Bez cla |
| US–Jordan FTA JO | Jordánsko | Bez cla |
| US–Korea FTA KR | Južná Kórea | Bez cla |
| US–Morocco FTA MA | Maroko | Bez cla |
| US–Oman FTA OM | Omán | Bez cla |
| CAFTA-DR P | Kostarika, Dominikánska republika, Salvádor, Guatemala, Honduras, Nikaragua | Bez cla |
| US–Panama TPA PA | Panama | Bez cla |
| US–Peru TPA PE | Peru | Bez cla |
| USMCA S | Kanada, Mexiko | Bez cla |
| US–Singapore FTA SG | Singapur | Bez cla |
| Stĺpec 2 | Kuba, Severná Kórea, Rusko, Bielorusko | 21¢/bbl |
Special: znížené sadzby podľa obchodných dohôd a preferenčných programov; písmená v zátvorke označujú jednotlivé programy (napr. AU = dohoda s Austráliou, KR = dohoda s Kóreou).
Členenie
- 2710.20.10 Testing 25 degrees A.P.I. or more 10.5¢/bbl
- 2710.20.10.02 Containing not more than 15 ppm of sulfur bbl
- 2710.20.10.03 Containing more than 15 ppm but not more than 500 ppm of sulfur bbl
- 2710.20.10.04 Containing more than 500 ppm of sulfur bbl
- 2710.20.10.05 Containing not more than 15 ppm of sulfur bbl
- 2710.20.10.07 Containing more than 15 ppm but not more than 500 ppm of sulfur bbl
- 2710.20.10.08 Containing more than 500 ppm of sulfur bbl
- 2710.20.10.11 Containing not more than 15 ppm of sulfur bbl
- 2710.20.10.13 Containing more than 15 ppm but not more than 500 ppm of sulfur bbl
- 2710.20.10.14 Containing more than 500 ppm of sulfur bbl
- 2710.20.10.15 Containing not more than 500 ppm of sulfur bbl
- 2710.20.10.25 Containing more than 500 ppm of sulfur bbl
- 2710.20.10.50 Having a Saybolt Universal viscosity at 37.8˚C of more than 125 seconds (heavy fuel oils) bbl
Rovnaká podpoložka v iných sadzobníkoch
Kódy – USA: 2710.20
Poznámky
Poznámky
1. Do tejto kapitoly nepatria:
a) samostatne chemicky definované organické zlúčeniny, iné ako čistý metán a propán, ktoré sa majú zatriediť do položky 2711;
c) zmiešané nenasýtené uhľovodíky položky 3301, 3302 alebo 3805.
2. V položke 2710 termín „ropné oleje a oleje získané z bitúmenových nerastov“ zahŕňa nielen ropné oleje a oleje získané z bitúmenových nerastov, ale aj podobné oleje, ako aj oleje pozostávajúce hlavne zo zmiešaných nenasýtených uhľovodíkov, v ktorých hmotnosť nearomatických zložiek prevláda nad aromatickými zložkami, aj keď boli získané akýmkoľvek výrobným postupom.
Tento termín však nezahŕňa kvapalné syntetické polyolefíny, z ktorých menej ako 60 objemových % predestiluje pri 300 °C po zmene tlaku na 1013 milibarov, ak sa používa destilácia pri zníženom tlaku (39. kapitola).
3. Na účely položky 2710 termín „odpadové oleje“ znamená odpady obsahujúce hlavne ropné oleje a oleje získané z bitúmenových nerastov (ako sú opísané v poznámke 2 k tejto kapitole), tiež zmiešané s vodou. Tieto zahŕňajú:
a) oleje nevhodné na ďalšie použitie ako primárne výrobky (napríklad použité mazacie oleje, použité hydraulické oleje a použité transformátorové oleje);
b) olejové kaly zo skladovacích nádrží ropných olejov, obsahujúce hlavne tieto oleje a vysokú koncentráciu aditív (napríklad chemikálie) používaných pri výrobe primárnych výrobkov; a
c) oleje vo forme emulzií vo vode alebo zmesí s vodou, ktoré pochádzajú z pretečenia, umývania skladovacích nádrží alebo používania rezných olejov pri strojovom obrábaní.
Poznámky k podpoložkám
1. Na účely podpoložky 270111 termín „antracit“ znamená čierne uhlie s limitným obsahom prchavých látok nepresahujúcim 14 % (počítaným na čistú hmotnosť sušiny, bez obsahu minerálnych látok).
2. Na účely podpoložky 270112 termín „bitúmenové uhlie“ znamená čierne uhlie s limitným obsahom prchavých látok presahujúcim 14 % (počítaným na čistú hmotnosť sušiny, bez obsahu minerálnych látok), a limitnou hodnotou výhrevnosti rovnou alebo viac ako 5833 kcal/kg (počítanou na vlhký výrobok bez obsahu minerálnych látok).
3. Na účely podpoložiek 270710, 270720, 270730 a 270740 sa termíny „benzol (benzén)“, „toluol (toluén)“, „xylol (xylény)“ a „naftalén“ vzťahujú na výrobky, ktoré obsahujú viac ako 50 hmotnostných % benzénu, toluénu, xylénov alebo naftalénu.
4. Na účely podpoložky 271012, „ľahké oleje a prípravky“ sú tie, z ktorých sa 90 objemových % alebo viac (vrátane strát) predestiluje pri 210 °C podľa metódy ISO 3405 (rovnocennej metóde ASTM D 86).
5. Na účely podpoložiek položky 2710 termín „bionafta“ znamená monoalkylestery mastných kyselín druhu používaného ako palivo získané zo živočíšnych, rastlinných alebo mikrobiálnych tukov a olejov, tiež použitých.
Doplnkové poznámky
1. Na účely podpoložky 27079980 sa termín „fenoly“ vzťahuje na výrobky, ktoré obsahujú viac ako 50 hmotnostných % fenolov.
2. Na účely položky 2710:
a) „špeciálne druhy benzínu“ (podpoložky 27101221 a 27101225) sú ľahké oleje definované v poznámke k podpoložkám 4 k tejto kapitole, ktoré neobsahujú žiadne prípravky proti klepaniu, s rozdielom teplôt, pri ktorých predestiluje 5 % a 90 objemových % (vrátane strát) najviac 60 °C;
b) „lakový benzín“ (podpoložka 27101221) je špeciálny druh benzínu definovaný vo vyššie uvedenom písm. a), s bodom vzplanutia viac ako 21 °C podľa metódy EN ISO 13736;
c) „stredné oleje“ (podpoložky 27101911 až 27101929) sú oleje a prípravky, z ktorých pri 210 °C predestiluje menej ako 90 objemových % (vrátane strát) a pri 250 °C predestiluje 65 objemových % alebo viac (vrátane strát) podľa metódy ISO 3405 (rovnocennej metóde ASTM D 86);
d) „ťažké oleje“ (podpoložky 27101931 až 27101999 a 27102011 až 27102090) sú oleje a prípravky, z ktorých pri teplote 250 °C predestiluje menej ako 65 objemových % (vrátane strát) podľa metódy ISO 3405 (rovnocennej metóde ASTM D 86) alebo ktorých percento destilácie pri 250 °C sa nemôže touto metódou stanoviť;
e) „plynové oleje“ (podpoložky 27101931 až 27101948 a 27102011 až 27102019) sú ťažké oleje definované vo vyššie uvedenom písm. d), z ktorých pri teplote 350 °C predestiluje 85 objemových % alebo viac (vrátane strát) podľa metódy ISO 3405 (rovnocennej metóde ASTM D 86);
f) „vykurovacie oleje“ (podpoložky 27101951 až 27101967 a 27102032 až 27102038) sú ťažké oleje definované vo vyššie uvedenom písm. d) [iné ako plynové oleje uvedené v písm. e)], ktoré pri zodpovedajúcej rozpustenej farbe C majú viskozitu V:
nepresahujúcu hodnotu uvedenú v riadku I nasledujúcej tabuľky, keď obsah sírnatých popolov je menej ako 1 % podľa metódy ISO 3987 a číslo zmydelnenia je menej ako 4 podľa metódy ISO 6293-1 alebo ISO 6293-2 (okrem prípadov, keď výrobok obsahuje jednu alebo viac biozložiek, pričom v takomto prípade sa požiadavka uvedená v tejto zarážke týkajúca sa čísla zmydelnenia menej ako 4 neuplatňuje),
presahujúcu hodnotu uvedenú v riadku II, keď bod tuhnutia je najmenej 10 °C podľa metódy ISO 3016,
presahujúcu hodnotu uvedenú v riadku I, ale nepresahujúcu hodnotu uvedenú v riadku II, keď podľa metódy ISO 3405 (rovnocennej metóde ASTM D 86) pri 300 °C predestiluje 25 objemových % alebo viac, alebo ak pri 300 °C predestiluje menej ako 25 objemových %, keď bod tuhnutia je viac ako mínus 10 °C podľa metódy ISO 3016. Tieto ustanovenia sa vzťahujú iba na oleje, ktoré majú rozpustenú farbu C menej ako 2.
Farba C 0 0,5 1 1,5 2 2,5 3 3,5 4 4,5 5 5,5 6 6,5 7 7,5 a viac Viskozita
V
I 4 4 4 5,4 9 15,1 25,3 42,4 71,1 119 200 335 562 943 1580 2650 II 7 7 7 7 9 15,1 25,3 42,4 71,1 119 200 335 562 943 1580 2650 Termín „viskozita V“ znamená kinematická viskozita pri 50 °C, vyjadrená v 10–6 m2 s–1 podľa metódy EN ISO 3104.
Termín „rozpustená farba C“ znamená farba výrobku stanovená metódou ISO 2049 (rovnocennou metóde ASTM D 1500), keď sa xylén, toluén alebo iné vhodné rozpúšťadlo použije na doplnenie do 100 objemových dielov k jednému objemovému dielu výrobku. Farba musí byť stanovená okamžite po rozpustení.
Termín „biozložky“ znamená živočíšne alebo rastlinné tuky, živočíšne alebo rastlinné oleje, alebo monoalkylestery mastných kyselín (FAMAE).
Podpoložky 27101951 až 27101967 a 27102032 až 27102038 sa vzťahujú len na vykurovacie oleje prírodných farieb.
Do týchto podpoložiek nepatria ťažké oleje definované vo vyššie uvedenom písm. d), pri ktorých nie je možné stanoviť:
percento destilácie (nula vyjadruje percentuálnu hodnotu) pri 250 °C podľa metódy ISO 3405 (rovnocennej metóde ASTM D 86),
kinematickú viskozitu pri 50 °C podľa metódy EN ISO 3104,
alebo rozpustenú farbu C podľa metódy ISO 2049 (rovnocennej metóde ASTM D 1500).
Takéto výrobky patria do podpoložiek 27101971 až 27101999 alebo 27102090;
g) „obsahujúce bionaftu“ znamená, že výrobky podpoložky 271020 majú minimálny obsah bionafty, t. j. monoalkylesterov mastných kyselín (FAMAE) druhu používaného ako palivo, 0,5 objemového % (stanovený podľa metódy EN 14078).
3. Na účely položky 2712 sa termín „surová vazelína“ (podpoložka 27121010) vzťahuje na vazelínu prírodnej farby viac ako 4,5 podľa metódy ISO 2049 (rovnocennej metóde ASTM D 1500).
4. Na účely podpoložiek 27129031 až 27129039 sa termín „surový“ vzťahuje na výrobky:
a) s obsahom oleja 3,5 hmotnostného % alebo viac, ak ich viskozita pri 100 °C je menej ako 9 × 10– 6 m2 s– 1podľa metódy EN ISO 3104, alebo
b) s prírodnou farbou viac ako 3 podľa metódy ISO 2049 (rovnocennej metóde ASTM D 1500), ak ich viskozita pri 100 °C je 9 × 10-6 m2 s–1 alebo viac podľa metódy EN ISO 3104.
5. Na účely položiek 2710, 2711 a 2712 termín „špecifické spracovanie“ sa vzťahuje na tieto operácie:
a) vákuová destilácia;
b) redestilácia pri veľmi starostlivom delení frakcií;
c) krakovanie (štiepenie);
d) reforming (úprava);
e) extrakcia selektívnymi rozpúšťadlami;
f) procesy využívajúce všetky nasledovné operácie: spracovanie s koncentrovanou kyselinou sírovou, dymivou kyselinou sírovou alebo anhydridom kyseliny sírovej; neutralizácia alkalickými činidlami; odfarbovanie a čistenie s prírodne aktívnou hlinkou, aktivovanou hlinkou, aktivovaným drevným uhlím alebo bauxitom;
g) polymerizácia;
h) alkylácia;
ij) izomerizácia;
k) (len pre výrobky podpoložiek 27101931 až 27101999) odsírovanie s vodíkom vedúce k zníženiu aspoň 85 % obsahu síry zo spracovaných výrobkov (metódy EN ISO 20846, EN ISO 20884 alebo EN ISO 14596 alebo EN ISO 24260, EN ISO 20847 a EN ISO 8754);
l) (len pre výrobky položky 2710) odstraňovanie parafínov inou metódou ako je jednoduchá filtrácia;
m) (len pre výrobky podpoložiek 27101931 až 27101999) spracovanie pomocou vodíka, iné ako desulfurizácia, pri tlaku viac ako 20 barov a teplote viac ako 250 °C s použitím katalyzátorov, kde vodík v chemickej reakcii predstavuje aktívny prvok. Ďalšie spracovanie mazacích olejov podpoložiek 27101971 až 27101999 pomocou vodíka (napríklad konečné úpravy vodou alebo odfarbovanie) za účelom zlepšiť farbu alebo stálosť sa však nepokladá za špecifické spracovanie;
n) (len pre výrobky podpoložiek 27101951 až 27101967) atmosférická destilácia podľa metódy ISO 3405 (rovnocennej metóde ASTM D 86), za podmienky, že pri 300 °C predestiluje menej ako 30 objemových % takýchto výrobkov vrátane strát. Ak podľa metódy ISO 3405 (rovnocennej metóde ASTM D 86) pri 300 °C predestiluje 30 objemových % alebo viac takýchto výrobkov, vrátane strát, potom na množstvá výrobkov, ktoré možno získať atmosférickou destiláciou a ktoré sú zatriedené do podpoložiek 27101211 až 27101290 alebo 27101911 až 27101929, sa použije rovnaká colná sadzba ako sadzba pre podpoložky 27101962 až 27101967 podľa druhu a hodnoty použitých výrobkov a podľa čistej hmotnosti získaných výrobkov. Toto pravidlo sa nepoužíva pri takto získaných výrobkoch, ak sa v lehote šiestich mesiacov a za podmienok určených príslušnými orgánmi podrobia špecifickému spracovaniu alebo chemickému spracovaniu procesom, ktorý sa nepovažuje za špecifické spracovanie;
o) (len pre výrobky podpoložiek 27101971 až 27101999) spracovanie pomocou elektrického vysokofrekvenčného korónového výboja;
p) len pre výrobky podpoložky 27129031: odolejovanie frakčnou kryštalizáciou.
Ak je pred spracovaním uvedeným v predchádzajúcich odsekoch z dôvodu technických požiadaviek nevyhnutné akékoľvek prípravné spracovanie, oslobodenie od cla sa vzťahuje len na množstvá výrobkov určené a skutočne podrobené uvedenému procesu; akékoľvek odpadové produkty vzniknuté počas prípravného spracovania sú tiež oslobodené od cla.
6. Na množstvá výrobkov, ktoré možno získať počas chemického spracovania alebo počas prípravného spracovania daného technickými požiadavkami a ktoré sú zatriedené do položiek alebo podpoložiek 27071000, 27072000, 27073000, 27075000, 2710, 2711, 271210, 271220, 27129031 až 27129099 a 271390, sa použijú rovnaké colné sadzby, ako sadzby na výrobky „na ostatné účely“ podľa druhu a hodnoty použitých výrobkov a podľa čistej hmotnosti získaných výrobkov. Toto pravidlo sa nevzťahuje na také výrobky položiek 2710 až 2712, ktoré sa v lehote šiestich mesiacov a za podmienok určených príslušnými orgánmi podrobia špecifickému spracovaniu alebo ďalšiemu chemickému spracovaniu.
Kód HTS 2710.20.10 patrí pod podpoložku HS 2710.20 (ropné oleje a oleje získané z bitúmenových nerastov).
Všeobecná colná sadzba (General): 10.5¢/bbl (špecifické alebo zmiešané clo).
Pod týmto kódom je 12 štatistických podkódov; v colnom vyhlásení sa uvádza jeden z nich.
Rovnaká podpoložka v iných sadzobníkoch: EÚ 3,5 % – 3,7 %; Turecko 3,5 % – 3,7 %; Británia 0 % – 2 %; Kanada 0 % – 5 %; Mexiko bez cla; Brazília bez cla; Argentína bez cla; Peru bez cla; Nový Zéland 0 % – 5 %; Japonsko 0 % – 7,9 %; Taiwan 0 % – 3,5 %; GCC 5 %; Švajčiarsko bez cla; Nórsko bez cla; Severné Macedónsko 0 % – 20 %; Nigéria 10 %.
Otázky a odpovede
Aké clo platí pre kód HTS 2710.20.10?
Harmonizovaný colný sadzobník USA uvádza: všeobecná colná sadzba (General) 10.5¢/bbl. Preferenčné sadzby pre tovar z krajín s dohodou, antidumpingové clá a DPH nie sú zahrnuté.
Platí pre 2710.20.10 v USA nižšia sadzba podľa obchodných dohôd?
Áno. Stĺpec Special uvádza „Free (A+,AU, BH, CL, CO,D, IL, JO, KR, MA, OM,P, PA, PE,R,S, SG)“; písmená v zátvorke označujú dohody a programy, ktoré nižšiu sadzbu poskytujú.