ELi kombineeritud nomenklatuur · KN-kood · HS 4412.33

4412 33 10

4412 33 10: Vineer lehtpuust pinnakihiga (kask, pöök, tamm jt): millel vähemalt üks välimine kiht on kasest (Betula spp.)

Vineer lehtpuust pinnakihiga (kask, pöök, tamm jt)

Eraldi ei deklareerita: kasutage üht alajaotist (5) Andmed: ELi kombineeritud nomenklatuur, kehtib alates 1. jaanuar 2026 · kontrollitud 24. oktoober 2026

  1. 4412 Vineer, spoonitud plaadid jms kihtpuitmaterjal:
  2. muu vineer, mis koosneb eranditult spoonilehtedest (v.a bambus), kusjuures iga kihi paksus on kuni 6 mm:
  3. 4412 33 muud, millel vähemalt üks välimine kiht on lehtpuidust, liikidest: lepp (Alnus spp.), saar (Fraxinus spp.), pöök (Fagus spp.), kask (Betula spp.), kirsipuu (Prunus spp.), kastanipuu (Castanea spp.), jalakas (Ulmus spp.), eukalüpt (Eucalyptus spp.), hikkoripuu (Carya spp.), hobukastan (Aesculus spp.), pärn (Tilia spp.), vaher (Acer spp.), tamm (Quercus spp.), plaatan (Platanus spp.), pappel ja haab (Populus spp.), robiinia (ebaakaatsia) (Robinia spp.), tulbipuu (Liriodendron spp.) või pähklipuu (Juglans spp.):
  4. 4412 33 10 millel vähemalt üks välimine kiht on kasest (Betula spp.)

Mida maksate

Import: EL

Tollimaks 7% kolmandate riikide määr sõltub päritoluriigist
Lisatollimaksud ja tasud 4 lisameedet Impordinõuded: 7
Käibemaks importiva liikmesriigi standardmäär, 17%–27%
TollikalkulaatorArvuta tollimaks ja maksud →

Lisatollimaksud ja impordieeskirjad

Tollimaksule lisanduvad maksed ja nõuded, millele kaup peab piiril vastama.

Lisatollimaksud ja tasud 12

  • Dumpinguvastane tollimaksLõplik dumpinguvastane tollimaks 15,8%
    Päritoluriigid
    Venemaa
    Kehtivus
    kuni 10. november 2026
    Õigusakt
    Regulation 1930/21
    Nimetatud eksportijate määrad (15)
    EttevõteMäär
    Sveza Group composed of seven exporting producers: “SVEZA Tyumen” Limited Liability Company; Joint Stock Company “SVEZA Ust-Izhora”; Joint Stock Company “SVEZA Verhnaya Sinyachiha”; Joint Stock Company “SVEZA Kostroma”; Joint Stock Company “SVEZA Manturovo”; Joint Stock Company “SVEZA Novator”; Limited Liability Company “SVEZA Uralskiy” C65914,4%
    Syktyvkar Plywood Mill Ltd. C66015,72%
    Zheshartsky LРK LLC C66115,8%
    Arkhangelsk Plywood Plant JSC C66214,85%
    CJSC " Murom" C66314,85%
    LLC « InvestForest » C66414,85%
    Joint Stock Company " Bryansk Plywood Mill" C66514,85%
    Joint-Stock Company «Krasnyi Yakor» C66614,85%
    Limited Liability Company " Fanernyiy Zavod" C66714,85%
    Limited Liability Company UPM-Kymmene Chudovo C66814,85%
    LLC Murashinskiy plywood plant C66914,85%
    Parfino Plywood Factori C67014,85%
    ZAO Plyterra C67114,85%
    Plywood Plant Vlast Truda JSC C67214,85%
    Limited Liability Company ‘Vyatsky Plywood Mill’ C67314,85%
  • Dumpinguvastane tollimaksLõplik dumpinguvastane tollimaks 15,8%
    Ainult
    4412 33 10 12 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Päritoluriigid
    kõik riigid, välja arvatud Hiina, Venemaa
    Õigusakt
    Regulation 1287/24
  • Dumpinguvastane tollimaksLõplik dumpinguvastane tollimaks 86,8%
    Ainult
    4412 33 10 12 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Päritoluriigid
    Hiina
    Õigusakt
    Regulation 2333/25
    Nimetatud eksportijate määrad (1)
    EttevõteMäär
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • Dumpinguvastane tollimaksLõplik dumpinguvastane tollimaks 15,8%
    Ainult
    4412 33 10 14 Other
    Päritoluriigid
    kõik riigid, välja arvatud Venemaa
    Kehtivus
    kuni 10. november 2026
    Õigusakt
    Regulation 1287/24
  • Dumpinguvastane tollimaksLõplik dumpinguvastane tollimaks 15,8%
    Ainult
    4412 33 10 22 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Päritoluriigid
    kõik riigid, välja arvatud Hiina, Venemaa
    Kehtivus
    kuni 10. november 2026
    Õigusakt
    Regulation 1287/24
  • Dumpinguvastane tollimaksLõplik dumpinguvastane tollimaks 86,8%
    Ainult
    4412 33 10 22 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Päritoluriigid
    Hiina
    Õigusakt
    Regulation 2333/25
    Nimetatud eksportijate määrad (1)
    EttevõteMäär
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • Dumpinguvastane tollimaksLõplik dumpinguvastane tollimaks 15,8%
    Ainult
    4412 33 10 24 Other
    Päritoluriigid
    kõik riigid, välja arvatud Venemaa
    Kehtivus
    kuni 10. november 2026
    Õigusakt
    Regulation 1287/24
  • Dumpinguvastane tollimaksLõplik dumpinguvastane tollimaks 86,8%
    Ainult
    4412 33 10 82 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Päritoluriigid
    Hiina
    Õigusakt
    Regulation 2333/25
    Nimetatud eksportijate määrad (1)
    EttevõteMäär
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • Tollimaksude peataminePeatamine – kaubad teatavat liiki laevade, paatide ja muude veesõidukite ning puur- või tootmisplatvormide jaoks Maksuvaba
    Päritoluriigid
    kõik riigid
    Õigusakt
    Regulation 2658/87
    Dokumendid
    • C990 Luba kaupade lõppkasutuseks laevadel ja platvormidel (delegeeritud määruse (EL) 2015/2446 A lisa veerg 8c)
  • Väikese väärtusega saadetiste tollimaksVäikese väärtusega kaubasaadetise tollimaks 3 EUR
    Päritoluriigid
    kõik riigid
    Kehtivus
    kuni 31. oktoober 2026
    Õigusakt
    Regulation 0382/26
  • Väikese väärtusega saadetiste tollimaksVäikese väärtusega kaubasaadetise tollimaks 3 EUR
    Päritoluriigid
    kõik riigid
    Kehtivus
    alates 1. november 2026
    Õigusakt
    Regulation 0382/26
    Dokumendid
    • C127 Ettevõtja tootetähis
    • C128 Mittestandardne tootja tootetähis
    • C129 Tootja toote standardne tunnuskood
    • Y081 Deklareeritud tootel puudub tootja standarditud tootetähis
  • KäitlemistasuLiidu käitlustasu 2 EUR
    Päritoluriigid
    kõik riigid
    Kehtivus
    alates 1. november 2026
    Õigusakt
    Regulation 2108/26
    Dokumendid
    • Y126 Kaugmüügi teel müüdud kaubad

Impordinõuded 8

  • Keeld või piirangImpordikeeld
    Päritoluriigid
    Põhja-Korea, Valgevene
    Õigusakt
    Regulation 0355/22, Regulation 0285/18
  • ImpordikontrollPiirang vabasse ringlusse lubamisel
    Päritoluriigid
    Iraak, Süüria
    Õigusakt
    Regulation 1210/03, Regulation 1332/13
  • ImpordikontrollImpordi kontroll – CITES
    Päritoluriigid
    kõik riigid
    Õigusakt
    Regulation 0966/23
    Dokumendid
    • C400 " CITES"-sertifikaadi esitamine
    • Y900 Deklareeritavad kaubad ei kuulu Washingtoni konventsiooni (CITES) regulatsiooni alla
  • ImpordikontrollImpordikontroll: puit ja puidutooted, mille suhtes kohaldatakse FLEGT-litsentsimissüsteemi
    Päritoluriigid
    Indoneesia
    Õigusakt
    Decision 0284/14
    Dokumendid
    • C690 FLEGTi puidu impordilitsents
    • Y070 Vabastus nõudest esitada FLEGT-litsents vastavalt nõukogu määruse (EÜ) nr 2173/2005 artikli 4 lõikele 3
    • Y057 Kaubad, mille puhul ei ole vaja esitada FLEGT-litsentsi puidu importimisel
  • ImpordikontrollImpordi kontroll
    Päritoluriigid
    Ukraina
    Õigusakt
    Regulation 0692/14
    Dokumendid
    • Y997 Kaubad, mis ei pärine Krimmist või Sevastopolist ega ole sinna suunatud (nõukogu määruse (EL) nr 692/2014 artikli 2 ja 2b lõige 1)
    • N864 Arvedeklaratsioon või päritoludeklaratsioon, mille on vormistanud eksportija arve või muu kaubandusliku dokumendi põhjal
    • N954 Kaupade liikumissertifikaat EUR.1
  • ImpordikontrollImpordi kontroll
    Päritoluriigid
    Venemaa
    Kehtivus
    kuni 31. detsember 2027
    Õigusakt
    Regulation 0833/14
    Dokumendid
    • L142 Nõukogu määruse (EL) nr 833/2014 artikli 3i lõike 3c kohane impordiluba
    • Y874 Nõukogu määruse (EL) nr 833/2014 artikli 3i lõikes 1 määratletud keelde ei kohaldata (vt artikli 3i lõikes 3aa sätestatud erandid)
    • L143 Impordiluba nõukogu määruse (EL) nr 833/2014 artikli 12b lõike 2 alusel
    • Y859 Kaup sisenes ELi tolliliidu territooriumile ja esitati tollile enne käesoleva sanktsiooni jõustumist või kohaldamiskuupäeva, olenevalt sellest, kumb kuupäev on hilisem (vt määruse (EL) nr 833/2014 artikkel 12e)
  • ImpordikontrollImpordi kontroll
    Päritoluriigid
    Ukraina
    Õigusakt
    Regulation 0263/22
    Dokumendid
    • Y984 Kaubad, mis ei ole pärit Ukraina valitsuse kontrolli alt väljas olevatelt aladelt Donetski, Khersoni, Luhanski ja Zaporizhzhia oblastis või ei ole sinna suunatud
    • N954 Kaupade liikumissertifikaat EUR.1
    • N864 Arvedeklaratsioon või päritoludeklaratsioon, mille on vormistanud eksportija arve või muu kaubandusliku dokumendi põhjal
  • ImpordikontrollImpordikontroll: puit ja puidutooted, mille suhtes kohaldatakse FLEGT-litsentsimissüsteemi-Ghana
    Päritoluriigid
    Ghana
    Õigusakt
    Decision 0151/10
    Dokumendid
    • C690 FLEGTi puidu impordilitsents
    • Y070 Vabastus nõudest esitada FLEGT-litsents vastavalt nõukogu määruse (EÜ) nr 2173/2005 artikli 4 lõikele 3
    • Y057 Kaubad, mille puhul ei ole vaja esitada FLEGT-litsentsi puidu importimisel

TARICu alamrubriigid

Deklareerige kaubale vastav kümnekohaline TARICu kood: meetmed võivad alamrubriigiti erineda.

4412 33 10 12Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
4412 33 10 14Other
4412 33 10 22Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
4412 33 10 24Other
4412 33 10 82Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
4412 33 10 84Other

Ekspordimeetmed 5

Keelud, litsentsid, kontrollid ja sanktsioonid, mis kehtivad, kui need kaubad EList lahkuvad.

EkspordimeetmedSihtkohtÕigusaktKehtivus
Piirang ekspordileSanktsioonirežiim: Iraq All third countries Regulation 1210/03 1. jaanuar 2007
EkspordilubaSanktsioonirežiim: Syria All third countries Regulation 1332/13 15. detsember 2013
Ekspordi kontrollSanktsioonirežiim: Russia Venemaa Regulation 0833/14 26. juuni 2024
Ekspordi kontrollSanktsioonirežiim: Belarus Valgevene Regulation 0765/06 25. veebruar 2025
Ekspordi kontroll- CITES All third countries Regulation 0966/23 20. mai 2023

TARICu andmed seisuga 26. oktoober 2026

Impordi käibemaks ELi liikmesriikides

Määr, mida iga liikmesriik selle koodi kaupade suhtes kohaldab, komisjoni andmebaasi Taxes in Europe järgi. Vähendatud määr võib hõlmata ainult osa koodi kaupadest: kontrollige riiklikku käibemaksuseadust.

  • Austria 20%
  • Belgia 21%
  • Bulgaaria 20%
  • Eesti 24%
  • Hispaania 21%
  • Holland 21%
  • Horvaatia 25%
  • Iirimaa 23%
  • Itaalia 22%
  • Kreeka 24%
  • Küpros 19%
  • Leedu 21%
  • Luksemburg 17%
  • Läti 21%
  • Malta 18%
  • Poola 23%
  • Portugal 23%
  • Prantsusmaa 20%
  • Rootsi 25%
  • Rumeenia 21%
  • Saksamaa 19%
  • Slovakkia 23%
  • Sloveenia 22%
  • Soome 25,5%
  • Taani 25%
  • Tšehhi 21%
  • Ungari 27%

TEDB · 26. oktoober 2026

Soodusmäärad riigiti

Leping või kordRiigidMäär
kolmandate riikide tollimaks (lepingut ei ole)—7%
GSP-EBA (vähim arenenud riikide suhtes kohaldatav erikord - Kõik peale relvade)
Afganistan, Angola, Bangladesh, Benin ja veel 42

Afganistan, Angola, Bangladesh, Benin, Bhutan, Burkina Faso, Burundi, Djibouti, Eritrea, Etioopia, Gambia, Guinea, Guinea-Bissau, Haiti, Ida-Timor, Jeemen, Kambodža, Kesk-Aafrika Vabariik, Kiribati, Komoorid, Kongo DV, Laos, Lesotho, Libeeria, Lõuna-Sudaan, Madagaskar, Malawi, Mali, Mauritaania, Mosambiik, Myanmar (Birma), Nepal, Niger, Rwanda, Saalomoni Saared, Sambia, São Tomé ja Príncipe, Senegal, Sierra Leone, Somaalia, Sudaan, Tansaania, Togo, Tšaad, Tuvalu, Uganda

Maksuvaba
CARIFORUM
Antigua ja Barbuda, Bahama, Barbados, Belize ja veel 10

Antigua ja Barbuda, Bahama, Barbados, Belize, Dominica, Dominikaani Vabariik, Grenada, Guyana, Jamaica, Saint Kitts ja Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent ja Grenadiinid, Suriname, Trinidad ja Tobago

Maksuvaba
ÜMT (ÜLEMERERIIGID ja TERRITOORIUMID)
Antarktika, Aruba, Curaçao, Gröönimaa ja veel 8

Antarktika, Aruba, Curaçao, Gröönimaa, Kariibi Madalmaad, Prantsuse Lõunaalad, Prantsuse Polüneesia, Saint-Barthélemy, Saint-Pierre ja Miquelon, Sint Maarten, Uus-Kaledoonia, Wallis ja Futuna

Maksuvaba
GSP+ (säästva arengu ja hea valitsemistava edendamiseks kohaldatav stimuleeriv erikord)
Boliivia, Filipiinid, Kõrgõzstan, Mongoolia ja veel 4

Boliivia, Filipiinid, Kõrgõzstan, Mongoolia, Pakistan, Roheneemesaared, Sri Lanka, Usbekistan

Maksuvaba
Kesk-Ameerika Costa Rica, El Salvador, Guatemala, Honduras, Nicaragua, Panama Maksuvaba
SADC EPA Botswana, Namiibia, Svaasimaa Maksuvaba
Euroopa Majanduspiirkond Island, Liechtenstein, Norra Maksuvaba
Ida- ja Lõuna-Aafrika riigid Mauritius, Seišellid, Zimbabwe Maksuvaba
EL–Andorra tolliliit Andorra Maksuvaba
EL–Albaania leping Albaania Maksuvaba
EL–Bosnia ja Hertsegoviina leping Bosnia ja Hertsegoviina Maksuvaba
EL–Kanada leping Kanada Maksuvaba
EL–Šveits leping Šveits Maksuvaba
EL–Elevandiluurannik leping Elevandiluurannik Maksuvaba
EL–Tšiili leping Tšiili Maksuvaba
EL–Kamerun leping Kamerun Maksuvaba
EL–Colombia leping Colombia Maksuvaba
EL–Alžeeria leping Alžeeria Maksuvaba
EL–Ecuador leping Ecuador Maksuvaba
EL–Egiptus leping Egiptus Maksuvaba
Sooduspäritolu vastavalt Euroopa Liidu ja Maroko Kuningriigi vahelisele kirjavahetuse vormis lepingule, millega muudetakse Euroopa – Vahemere piirkonna lepingu (millega luuakse assotsiatsioon ühelt poolt Euroopa ühenduste ja nende liikmesriikide ning teiselt poolt Maroko Kuningriigi vahel) protokolle nr 1 ja nr 4. Lääne-Sahara Maksuvaba
EL–Fidži leping Fidži Maksuvaba
EL–Fääri saared leping Fääri saared Maksuvaba
EL–Ühendkuningriik leping Ühendkuningriik Maksuvaba
EL–Gruusia leping Gruusia Maksuvaba
EL–Ghana leping Ghana Maksuvaba
EL–Iisrael leping Iisrael Maksuvaba
EL–Jordaania leping Jordaania Maksuvaba
EL–Jaapan leping Jaapan Maksuvaba
EL–Keenia leping Keenia Maksuvaba
EL–Lõuna-Korea leping Lõuna-Korea Maksuvaba
EL–Liibanon leping Liibanon Maksuvaba
EL–Maroko leping Maroko Maksuvaba
EL–Moldova leping Moldova Maksuvaba
EL–Montenegro leping Montenegro Maksuvaba
EL–Põhja-Makedoonia leping Põhja-Makedoonia Maksuvaba
EL–Mehhiko leping Mehhiko Maksuvaba
EL–Uus-Meremaa leping Uus-Meremaa Maksuvaba
EL–Peruu leping Peruu Maksuvaba
EL–Paapua Uus-Guinea leping Paapua Uus-Guinea Maksuvaba
EL–Palestiina alad leping Palestiina alad Maksuvaba
EL–Serbia leping Serbia Maksuvaba
EL–Singapur leping Singapur Maksuvaba
EL–San Marino tolliliit San Marino Maksuvaba
EL–Süüria leping Süüria Maksuvaba
EL–Tuneesia leping Tuneesia Maksuvaba
EL–Türgi tolliliit Türgi Maksuvaba
EL–Ukraina leping Ukraina Maksuvaba
EL–Ameerika Ühendriigid leping Ameerika Ühendriigid Maksuvaba
EL–Vietnam leping Vietnam Maksuvaba
EL–Samoa leping Samoa Maksuvaba
EL–Kosovo leping Kosovo Maksuvaba
EL–Lõuna-Aafrika Vabariik leping Lõuna-Aafrika Vabariik Maksuvaba
GSP - Üldine kord
Cooki saared, India, Kongo Vabariik, Mikroneesia ja veel 4

Cooki saared, India, Kongo Vabariik, Mikroneesia, Nigeeria, Niue, Tadžikistan, Vanuatu

3,5%
Mercosuri Argentina, Brasiilia, Paraguay, Uruguay 6,1%

EL: import kuude kaupa · HS 4412.33

viimased 12 kuud444,1 mln €−27,9% · eelmised 12 kuud
Keskmine impordihind0,98 € kg kohta
Soodustollimaksumäär74%
jaan 2024: 50,2 mln €veebr 2024: 53 mln €märts 2024: 44,6 mln €apr 2024: 50 mln €mai 2024: 60,3 mln €juuni 2024: 65,1 mln €juuli 2024: 70 mln €aug 2024: 58,7 mln €sept 2024: 58,5 mln €okt 2024: 71,6 mln €nov 2024: 79,4 mln €dets 2024: 73,8 mln €jaan 2025: 73,2 mln €veebr 2025: 49,2 mln €märts 2025: 39,6 mln €apr 2025: 33,8 mln €mai 2025: 40,2 mln €juuni 2025: 36,5 mln €juuli 2025: 31,3 mln €aug 2025: 28,6 mln €sept 2025: 35 mln €okt 2025: 37,8 mln €nov 2025: 35,1 mln €dets 2025: 29,3 mln €jaan 2026: 34,7 mln €veebr 2026: 33,8 mln €märts 2026: 35,5 mln €apr 2026: 39,4 mln €mai 2026: 37,7 mln €juuni 2026: 46,7 mln €juuli 2026: 42 mln €aug 2026: 37 mln € 202420252026
Andmed kuni: august 2026 (esialgne) · Kuuandmed: Eurostat Comext (CC BY 4.0), HMRC (OGL v3.0)

Peamised tarnijad, viimased 12 kuud

RiikVäärtusOsakaalMuutus
Ukraina 163,8 mln € 36,9% +0,7%
Vietnam 75,9 mln € 17,1% +1589,6%
Kasahstan 26,8 mln € 6% +39,7%
Gruusia 21,4 mln € 4,8% −6,9%
Hiina 20,9 mln € 4,7% −93,3%
Brasiilia 18,3 mln € 4,1% +333,5%
Türgi 18,3 mln € 4,1% −17,7%
Malaisia 17,7 mln € 4% +2139%

Sama alamrubriik teistes tariifistikes

4412.33 muud, millel vähemalt üks välimine kiht on lehtpuidust, liikidest: lepp (Alnus spp.), saar (Fraxinus spp.), pöök (Fagus spp.), kask (Betula spp.), kirsipuu (Prunus spp.), kastanipuu (Castanea spp.), jalakas (Ulmus spp.), eukalüpt (Eucalyptus spp.), hikkoripuu (Carya spp.), hobukastan (Aesculus spp.), pärn (Tilia spp.), vaher (Acer spp.), tamm (Quercus spp.), plaatan (Platanus spp.), pappel ja haab (Populus spp.), robiinia (ebaakaatsia) (Robinia spp.), tulbipuu (Liriodendron spp.) või pähklipuu (Juglans spp.)

Kaubakoodid – EL: 4412.33

Siduvad klassifitseerimisotsused sarnastele kaupadele

USA tolli (CBP, CROSS) ja Ühendkuningriigi HMRC (Advance Tariff Rulings) otsused selle koodi kaupade kohta. Otsus on siduv ainult selle omanikule, kuid näitab, kuidas ametiasutused sarnaseid kaupu klassifitseerivad. Kaubakirjeldused on ametiasutuste ingliskeelsed tekstid.

  • N363306 U.S. CBP 21. juuli 2026 · 4412.33.32.25

    The tariff classification of multilayer wood flooring from Vietnam

  • N354610 U.S. CBP 21. oktoober 2025 · 4412.33.32.25

    The tariff classification of multilayer wood flooring from Vietnam

  • N348452 U.S. CBP 20. mai 2025 · 4412.33.32.25

    The tariff classification of multilayer wood flooring from Poland

  • N348456 U.S. CBP 20. mai 2025 · 4412.33.26.25

    The tariff classification of multilayer wood flooring from Vietnam

  • 600013605 HMRC 3. november 2025 – 2. november 2028 · 4412 33 90 90

    The product is Chinese real wood veneered, two side decorative plywood of Oak. The two sides are fancy plywood, face side veneered with " A" quality sliced quarter cut and / or crown cut decorative veneers 0.3mm before sanding. Reverse side veneered with " B" quality sliced quarter cut and / or…

kokku 23 otsust selle koodi kohta

Märkused

Märkused

Grupi märkused: Grupp 44 →

ELi raadamismäärus (EUDR)

Nendest toormetest valmistatud tooteid võib ELi turul turule lasta või eksportida üksnes siis, kui need on raadamisvabad, õiguspäraselt toodetud ja hõlmatud hoolsuskohustuse täitmise avaldusega.

  • Puit kohaldamise algus: 30. detsember 2026

Plywood, veneered panels and similar laminated wood (not including used products and second-hand products)

Määrus (EL) 2023/1115, I lisa (konsolideeritud tekst)

KN selgitavad märkused

Euroopa Komisjoni selgitavad märkused selle kohta, kuidas kaupu nendesse KN-koodidesse klassifitseerida. Need ei ole õiguslikult siduvad, kuid tolliasutused järgivad neid; need täiendavad Maailma Tolliorganisatsiooni HS-i selgitavaid märkusi.

4412 · Vineer, spoonitud plaadid jms kihtpuitmaterjal

Okaspuiduvineeril esineb sageli pealmise vineerikihi defekte (nt oksaaugud), mis valmistusprotsessis parandatakse puidu inkrustatsiooniga, plasttäiteainetega jne.

Taolisi materjale ei loeta lisaaineteks ning need ei anna vineerile teiste rubriikide toodete omadusi.

Selle rubriigi vineer võib olla lihvimata või lihvimisega edasi töödeldud. Termin „lihvimata” sisaldab terminit „kergelt lihvitud” („touch-sanded”); pealmise vineerikihi kergelt lihvimisega töödeldakse üksnes lappimise, korkimise või täitmise tulemusena tekkinud ebatasasused.

Vaata HS selgitavad märkused, alamrubriigid 4412 10, 4412 31, 4412 33, 4412 34 ja 4412 39.

Vineer, spoonitud plaadid jms kihtpuitmaterjal, mida kasutatakse põrandaplaatidena (vt eelkõige käesoleva rubriigi HS selgitavate märkuste neljandat lõiku); siia kuuluvad üksnes plaadid, mille pealmise puidukihi paksus on alla 2,5 mm (õhuke spoon).

Näide tüüpilise kolmekihilise toote kohta:

Kui pealmise puidukihi paksus on 2,5 mm või rohkem, ei kuulu need käesolevasse rubriiki (alamrubriik 4418 73 10, 4418 73 90, 4418 74 00 või 4418 75 00).

Euroopa Liidu kombineeritud nomenklatuuri selgitavad märkused, ELT C (konsolideeritud tekst ja hilisemad muudatused) · © European Union

See alamrubriik varasematel aastatel

Iga aasta kombineeritud nomenklatuur Euroopa Liidu Teatajas avaldatud kujul: kirjeldus, kolmandate riikide tollimaks ja täiendav mõõtühik.

AastaKirjeldusKolmandate riikide tollimaksTäiendav mõõtühik
2026 millel vähemalt üks välimine kiht on kasest (Betula spp.) 7% m3
2025 muutmata 7% m3
2024 muutmata 7% m3
2023 With at least one outer ply of birch (Betula spp.) 7% m3
2022 With a least one outer ply of birch (Betula spp.) 7% m3
2021 selle aasta nomenklatuuris puudub — —
2020 selle aasta nomenklatuuris puudub — —
2019 selle aasta nomenklatuuris puudub — —

Koodi ajalugu

Kasutusel aastast 2022; varem klassifitseeriti need kaubad koodi 4412 33 00 alla.

KN-kood 4412 33 10 on ELi kombineeritud nomenklatuuris olev kaubakood HS-alamrubriigis 4412.33 (muud, millel vähemalt üks välimine kiht on lehtpuidust, liikidest).

Kolmandate riikide tollimaksumäär on 7%; kogus deklareeritakse ühikutes m3.

140 riigist pärit kaubad pääsevad ELi turule tollimaksuta tänu kaubanduslepingutele ja soodustuskavadele (näiteks GSP-EBA, CARIFORUM); kolmandate riikide tollimaksumäär on 7%.

Kaupadele, mille päritoluriik on Venemaa, on EL kehtestanud lisaks tollimaksule dumpinguvastase tollimaksu; selle määr on 15,8% ja see kehtib kuni 10. november 2026.

Kaupadele, mille päritoluriik on Hiina, on EL kehtestanud lisaks tollimaksule dumpinguvastase tollimaksu; selle määr on 86,8%.

EL importis ajavahemikul september 2025 – august 2026 HS-alamrubriigi 4412.33 kaupu kokku 444,1 mln € väärtuses (−28% võrreldes eelneva 12 kuuga); suurim tarnija oli Ukraina, mille osa oli 37%, järgnes Vietnam.

Sama alamrubriigi määrad teistes tariifistikes: Türgi 7%, USA 0%–8%, Ühendkuningriik 6%, Kanada maksuvaba, Mehhiko 7%, Brasiilia 9%, Argentina 9%, Peruu 6%, Uus-Meremaa 5%, Jaapan 6%, Taiwan 8,5%–12,5%, GCC 5%, Šveits maksuvaba, Norra maksuvaba, Põhja-Makedoonia maksuvaba, Nigeeria 20%.

ELi liikmesriikide import alamrubriigis 4412.33 oli 2024. aastal 2,1 mld $; suurim tarnija väljastpoolt ELi oli Hiina.

Küsimused ja vastused

Kui suur on KN-koodi 4412 33 10 imporditollimaks ELis?

ELi kombineeritud nomenklatuuris on kolmandate riikide tollimaksumäär 7%; täiendav mõõtühik on m3. Lepinguriikide kaupade soodusmäärad, dumpinguvastased tollimaksud ja käibemaks ei ole sellesse arvestatud.

Kas sama tollimaks kehtib ka Eestisse importimisel?

Jah. ELi ühine tollitariifistik on kõigis liikmesriikides sama, seega on kolmandate riikide tollimaksumäär Eestis sama mis mujal ELis. Käibemaks on seevastu riiklik.

Millised riigid saavad koodile 4412 33 10 madalama määra?

152 riigil on sellel real soodustollimaksumäär, neist 140 riigil 0% (muu hulgas GSP-EBA, CARIFORUM, ÜMT). Soodusmäära kohaldatakse ainult kaupadele, mis vastavad lepingu päritolureeglitele ja mille kohta on päritolutõend. Valige lehel päritoluriik, et määra näha.

Kas koodile 4412 33 10 kehtib dumpinguvastane või muu lisatollimaks?

Kaupadele, mille päritoluriik on Venemaa, on EL kehtestanud lisaks tollimaksule dumpinguvastase tollimaksu; selle määr on 15,8% ja see kehtib kuni 10. november 2026. Kaupadele, mille päritoluriik on Hiina, on EL kehtestanud lisaks tollimaksule dumpinguvastase tollimaksu; selle määr on 86,8%. Meetmes nimeliselt nimetatud eksportijatele võivad kehtida teistsugused määrad.

Kust EL neid kaupu impordib?

Kogu alamrubriigi 4412.33 suurim tarnija väljastpoolt ELi oli 2024. aastal Hiina (508 mln $), teisel kohal Ukraina.

Laadi alla CSV-na Jälgi muudatusi (RSS)