Apakšpozīcija · Nodaļa 44 · Pozīcija 4412

4412.33

4412.33: citādi ar vismaz vienu ārējo kārtu no lapu koku koksnes alkšņa (Alnus spp.), oša (Fraxinus spp.), dižskābarža (Fagus spp.), bērza (Betula spp.), ķirša (Prunus spp.), kastaņas (Castanea spp.), gobas (Ulmus spp.), eikalipta (Eucalyptus spp.), riekstkoka (Carya spp.), zirgkastaņas (Aesculus spp.), liepas (Tilia spp.), kļavas (Acer spp.), ozola (Quercus spp.), austrumu platānas (Platanus spp.), papeles un apses (Populus spp.), robīnijas (Robinia spp.), tulpjukoka (Liriodendron spp.) vai riekstkoka (Juglans spp.)

Saplāksnis ar bērza, ozola u. c. lapu koku virskārtu

Apakšpozīcija 4412.33 – saplāksnis ar bērza, ozola u. c. lapu koku virskārtu – ietilpst pozīcijā 4412, 44. nodaļā.

Kas jāmaksā

Imports: ES

Muitas nodoklis 7% trešo valstu likme · 4 valsts tarifa pozīcijās atkarīgs no izcelsmes valsts
Papildu nodokļi un maksājumi 4 papildu pasākumi Importa prasības: 7
PVN importa dalībvalsts standarta likme, no 17% līdz 27%
Muitas kalkulatorsAprēķināt nodokļus un maksājumus →

Likmes pa valsts tarifa pozīcijām · ES kombinētā nomenklatūra

ES: tarifa pozīcijas →
  1. 4412 33 citādi ar vismaz vienu ārējo kārtu no lapu koku koksnes alkšņa (Alnus spp.), oša (Fraxinus spp.), dižskābarža (Fagus spp.), bērza (Betula spp.), ķirša (Prunus spp.), kastaņas (Castanea spp.), gobas (Ulmus spp.), eikalipta (Eucalyptus spp.), riekstkoka (Carya spp.), zirgkastaņas (Aesculus spp.), liepas (Tilia spp.), kļavas (Acer spp.), ozola (Quercus spp.), austrumu platānas (Platanus spp.), papeles un apses (Populus spp.), robīnijas (Robinia spp.), tulpjukoka (Liriodendron spp.) vai riekstkoka (Juglans spp.):
  2. 4412 33 10 ar vismaz vienu ārējo kārtu no bērza (Betula spp.) 7%m3
  3. 4412 33 20 bez ārējās kārtas no bērza, bet ar vismaz vienu ārējo kārtu no papeles vai apses (Populus spp.) 7%m3
  4. 4412 33 30 bez ārējās kārtas no bērza, papeles vai apses (Populus spp.), bet ar vismaz vienu ārējo kārtu no eikalipta (Eucalyptus spp.) 7%m3
  5. 4412 33 90 citādi 7%m3

Papildu muitas nodokļi un importa noteikumi

Maksājumi papildus muitas nodoklim un prasības, kas precēm jāizpilda uz robežas.

Papildu nodokļi un maksājumi 15

  • Antidempinga maksājumsGalīgais antidempinga nodoklis 15,8%
    Izcelsmes valstis
    Krievija
    Spēkā
    līdz 2026. gada 10. novembris
    Tiesību akts
    Regulation 1930/21
    Tarifa pozīcijas
    1 no 4 pozīcijām
    Likmes konkrētiem eksportētājiem (15)
    UzņēmumsLikme
    Sveza Group composed of seven exporting producers: “SVEZA Tyumen” Limited Liability Company; Joint Stock Company “SVEZA Ust-Izhora”; Joint Stock Company “SVEZA Verhnaya Sinyachiha”; Joint Stock Company “SVEZA Kostroma”; Joint Stock Company “SVEZA Manturovo”; Joint Stock Company “SVEZA Novator”; Limited Liability Company “SVEZA Uralskiy” C65914,4%
    Syktyvkar Plywood Mill Ltd. C66015,72%
    Zheshartsky LРK LLC C66115,8%
    Arkhangelsk Plywood Plant JSC C66214,85%
    CJSC " Murom" C66314,85%
    LLC « InvestForest » C66414,85%
    Joint Stock Company " Bryansk Plywood Mill" C66514,85%
    Joint-Stock Company «Krasnyi Yakor» C66614,85%
    Limited Liability Company " Fanernyiy Zavod" C66714,85%
    Limited Liability Company UPM-Kymmene Chudovo C66814,85%
    LLC Murashinskiy plywood plant C66914,85%
    Parfino Plywood Factori C67014,85%
    ZAO Plyterra C67114,85%
    Plywood Plant Vlast Truda JSC C67214,85%
    Limited Liability Company ‘Vyatsky Plywood Mill’ C67314,85%
  • Antidempinga maksājumsGalīgais antidempinga nodoklis 15,8%
    Tikai
    4412 33 10 12 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Izcelsmes valstis
    visas valstis, izņemot Ķīna, Krievija
    Tiesību akts
    Regulation 1287/24
    Tarifa pozīcijas
    1 no 4 pozīcijām
  • Antidempinga maksājumsGalīgais antidempinga nodoklis 86,8%
    Tikai
    4412 33 10 12 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Izcelsmes valstis
    Ķīna
    Tiesību akts
    Regulation 2333/25
    Tarifa pozīcijas
    1 no 4 pozīcijām
    Likmes konkrētiem eksportētājiem (1)
    UzņēmumsLikme
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • Antidempinga maksājumsGalīgais antidempinga nodoklis 15,8%
    Tikai
    4412 33 10 14 Other
    Izcelsmes valstis
    visas valstis, izņemot Krievija
    Spēkā
    līdz 2026. gada 10. novembris
    Tiesību akts
    Regulation 1287/24
    Tarifa pozīcijas
    1 no 4 pozīcijām
  • Antidempinga maksājumsGalīgais antidempinga nodoklis 15,8%
    Tikai
    4412 33 10 22 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Izcelsmes valstis
    visas valstis, izņemot Ķīna, Krievija
    Spēkā
    līdz 2026. gada 10. novembris
    Tiesību akts
    Regulation 1287/24
    Tarifa pozīcijas
    1 no 4 pozīcijām
  • Antidempinga maksājumsGalīgais antidempinga nodoklis 86,8%
    Tikai
    4412 33 10 22 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Izcelsmes valstis
    Ķīna
    Tiesību akts
    Regulation 2333/25
    Tarifa pozīcijas
    1 no 4 pozīcijām
    Likmes konkrētiem eksportētājiem (1)
    UzņēmumsLikme
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • Antidempinga maksājumsGalīgais antidempinga nodoklis 15,8%
    Tikai
    4412 33 10 24 Other
    Izcelsmes valstis
    visas valstis, izņemot Krievija
    Spēkā
    līdz 2026. gada 10. novembris
    Tiesību akts
    Regulation 1287/24
    Tarifa pozīcijas
    1 no 4 pozīcijām
  • Antidempinga maksājumsGalīgais antidempinga nodoklis 86,8%
    Tikai
    4412 33 10 82 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Izcelsmes valstis
    Ķīna
    Tiesību akts
    Regulation 2333/25
    Tarifa pozīcijas
    1 no 4 pozīcijām
    Likmes konkrētiem eksportētājiem (1)
    UzņēmumsLikme
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • Antidempinga maksājumsGalīgais antidempinga nodoklis 86,8%
    Tikai
    4412 33 20 10 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Izcelsmes valstis
    Ķīna
    Tiesību akts
    Regulation 2333/25
    Tarifa pozīcijas
    1 no 4 pozīcijām
    Likmes konkrētiem eksportētājiem (1)
    UzņēmumsLikme
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • Antidempinga maksājumsGalīgais antidempinga nodoklis 86,8%
    Tikai
    4412 33 30 10 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Izcelsmes valstis
    Ķīna
    Tiesību akts
    Regulation 2333/25
    Tarifa pozīcijas
    1 no 4 pozīcijām
    Likmes konkrētiem eksportētājiem (1)
    UzņēmumsLikme
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • Antidempinga maksājumsGalīgais antidempinga nodoklis 86,8%
    Tikai
    4412 33 90 10 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Izcelsmes valstis
    Ķīna
    Tiesību akts
    Regulation 2333/25
    Tarifa pozīcijas
    1 no 4 pozīcijām
    Likmes konkrētiem eksportētājiem (1)
    UzņēmumsLikme
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • Muitas nodokļu piemērošanas apturēšanaAtbrīvojums no nodokļiem - preces dažu kategoriju kuģiem vai citiem kuģošanas līdzekļiem un urbumu vai ieguves platformām. Bez muitas
    Izcelsmes valstis
    visas valstis
    Tiesību akts
    Regulation 2658/87
    Dokumenti
    • C990 Atļauja kuģu un platformu izmantošanai galapatēriņam (Deleģētās Regulas (ES) 2015/2446 A pielikuma 8c sleja)
  • Muitas nodoklis mazvērtīgiem sūtījumiemZemas vērtības sūtījuma muitas nodoklis 3 EUR
    Izcelsmes valstis
    visas valstis
    Spēkā
    līdz 2026. gada 31. oktobris
    Tiesību akts
    Regulation 0382/26
  • Muitas nodoklis mazvērtīgiem sūtījumiemZemas vērtības sūtījuma muitas nodoklis 3 EUR
    Izcelsmes valstis
    visas valstis
    Spēkā
    no 2026. gada 1. novembris
    Tiesību akts
    Regulation 0382/26
    Dokumenti
    • C127 Tirdzniecības produkta identifikators
    • C128 Nestandartizēts ražotāja produkta identifikators
    • C129 Standartizēts ražotāja produkta identifikators
    • Y081 Nav standartizēta ražotāja produkta identifikatora deklarētajam produktam
  • Apstrādes maksaSavienības apstrādes maksa 2 EUR
    Izcelsmes valstis
    visas valstis
    Spēkā
    no 2026. gada 1. novembris
    Tiesību akts
    Regulation 2108/26
    Dokumenti
    • Y126 Goods sold in distance sales

Importa prasības 8

  • Aizliegums vai ierobežojumsImporta aizliegums
    Izcelsmes valstis
    Baltkrievija, Ziemeļkoreja
    Tiesību akts
    Regulation 0355/22, Regulation 0285/18
  • Importa kontroleIerobežojums laišanai brīvā apgrozībā
    Izcelsmes valstis
    Irāka, Sīrija
    Tiesību akts
    Regulation 1210/03, Regulation 1332/13
  • Importa kontroleImporta kontrole - CITES
    Izcelsmes valstis
    visas valstis
    Tiesību akts
    Regulation 0966/23
    Dokumenti
    • C400 Pieprasa sertifikāta " CITES" iesniegšanu
    • Y900 Deklarētās preces neattiecas uz Vašingtonas Konvenciju (CITES)
  • Importa kontroleTādu koksnes un koksnes izstrādājumu importa kontrole, uz ko attiecas FLEGT licencēšanas sistēma
    Izcelsmes valstis
    Indonēzija
    Tiesību akts
    Decision 0284/14
    Dokumenti
    • C690 FLEGT kokmateriālu importa licence
    • Y070 Atbrīvojums no prasības uzrādīt FLEGT licenci atbilstīgi Padomes Regulas (EK) Nr. 2173/2005 4. panta 3. punktam
    • Y057 Preces, par kurām nav jāuzrāda FLEGT importa licence kokmateriāliem
  • Importa kontrole
    Izcelsmes valstis
    Ukraina
    Tiesību akts
    Regulation 0692/14
    Dokumenti
    • Y997 Preces, kuru izcelsme nav Krimā vai Sevastopolē vai kuru galamērķis nav Krima vai Sevastopole (Padomes Regulas (ES) Nr. 692/2014 2 un 2.b.1. pants)
    • N864 Rēķindeklarācija vai izcelsmes deklarācija, ko uz rēķina vai cita komercdokumenta sagatavojis ikviens eksportētājs
    • N954 Preču pārvadājumu apliecība EUR.1
  • Importa kontrole
    Izcelsmes valstis
    Krievija
    Spēkā
    līdz 2027. gada 31. decembris
    Tiesību akts
    Regulation 0833/14
    Dokumenti
    • L142 Importa atļauja saskaņā ar Padomes Regulas (ES) Nr. 833/2014 3.i panta 3.c punktu
    • Y874 Nepiemēro aizliegumus, kas noteikti Padomes Regulas (ES) Nr. 833/2014 3.i panta 1. punktā (sk. izņēmumus 3.i panta 3.aa punktā)
    • L143 Importa atļauja saskaņā ar Padomes Regulas (ES) Nr. 833/2014 12.b panta 2. punktu
    • Y859 Preces ir ievestas ES muitas savienības teritorijā un uzrādītas muitas dienestiem pirms šīs sankcijas stāšanās spēkā vai piemērošanas datuma, izvēloties vēlāko no šiem datumiem (sk. Regulas (ES) Nr. 833/2014 12.e pantu)
  • Importa kontrole
    Izcelsmes valstis
    Ukraina
    Tiesību akts
    Regulation 0263/22
    Dokumenti
    • Y984 Preces, kuru izcelsme nav vai nav paredzētas Ukrainas valdības nekontrolētajās teritorijās Doneckas, Hersonas, Luhanskas un Zaporižjas apgabalos
    • N954 Preču pārvadājumu apliecība EUR.1
    • N864 Rēķindeklarācija vai izcelsmes deklarācija, ko uz rēķina vai cita komercdokumenta sagatavojis ikviens eksportētājs
  • Importa kontroleTādu koksnes un koksnes izstrādājumu importa kontrole, uz ko attiecas FLEGT licencēšanas sistēma-Ghana
    Izcelsmes valstis
    Gana
    Tiesību akts
    Decision 0151/10
    Dokumenti
    • C690 FLEGT kokmateriālu importa licence
    • Y070 Atbrīvojums no prasības uzrādīt FLEGT licenci atbilstīgi Padomes Regulas (EK) Nr. 2173/2005 4. panta 3. punktam
    • Y057 Preces, par kurām nav jāuzrāda FLEGT importa licence kokmateriāliem

Preferenciālās likmes pa valstīm

Nolīgums vai shēmaValstisLikme
trešo valstu likme (bez nolīguma)—7%
GSP-EBA (īpašs režīms vismazāk attīstītajām valstīm - Viss, izņemot ieročus)
Afganistāna, Angola, Austrumtimora, Bangladeša un vēl 42

Afganistāna, Angola, Austrumtimora, Bangladeša, Benina, Burkinafaso, Burundija, Butāna, Centrālāfrikas Republika, Čada, Dienvidsudāna, Džibutija, Eritreja, Etiopija, Gambija, Gvineja, Gvineja-Bisava, Haiti, Jemena, Kambodža, Kiribati, Komoru salas, Kongo (Kinšasa), Laosa, Lesoto, Libērija, Madagaskara, Malāvija, Mali, Mauritānija, Mjanma (Birma), Mozambika, Nepāla, Nigēra, Ruanda, Santome un Prinsipi, Senegāla, Sjerraleone, Somālija, Sudāna, Tanzānija, Togo, Tuvalu, Uganda, Zambija, Zālamana salas

Bez muitas
CARIFORUM
Antigva un Barbuda, Bahamu salas, Barbadosa, Beliza un vēl 10

Antigva un Barbuda, Bahamu salas, Barbadosa, Beliza, Dominika, Dominikāna, Gajāna, Grenāda, Jamaika, Sentkitsa un Nevisa, Sentlūsija, Sentvinsenta un Grenadīnas, Surinama, Trinidāda un Tobāgo

Bez muitas
AZT (Aizjūras zemes un teritorijas)
Antarktika, Aruba, Francijas Dienvidjūru teritorija, Francijas Polinēzija un vēl 8

Antarktika, Aruba, Francijas Dienvidjūru teritorija, Francijas Polinēzija, Grenlande, Jaunkaledonija, Kirasao, Nīderlandes Karību salas, Senbartelmī, Senpjēra un Mikelona, Sintmārtena, Volisa un Futunas salas

Bez muitas
GSP+ (īpašu veicināšanas režīmu ilgtspējīgai attīstībai un labai pārvaldībai)
Bolīvija, Filipīnas, Kaboverde, Kirgizstāna un vēl 4

Bolīvija, Filipīnas, Kaboverde, Kirgizstāna, Mongolija, Pakistāna, Šrilanka, Uzbekistāna

Bez muitas
Centrālā Amerika Gvatemala, Hondurasa, Kostarika, Nikaragva, Panama, Salvadora Bez muitas
SADC EPA Botsvāna, Namībija, Svatini Bez muitas
Eiropas Ekonomiskā zona Islande, Lihtenšteina, Norvēģija Bez muitas
Austrumāfrikas un Dienvidāfrikas valstis Maurīcija, Seišelu salas, Zimbabve Bez muitas
ES–Andora muitas savienība Andora Bez muitas
ES–Albānija nolīgums Albānija Bez muitas
ES–Bosnija un Hercegovina nolīgums Bosnija un Hercegovina Bez muitas
ES–Kanāda nolīgums Kanāda Bez muitas
ES–Šveice nolīgums Šveice Bez muitas
ES–Kotdivuāra nolīgums Kotdivuāra Bez muitas
ES–Čīle nolīgums Čīle Bez muitas
ES–Kamerūna nolīgums Kamerūna Bez muitas
ES–Kolumbija nolīgums Kolumbija Bez muitas
ES–Alžīrija nolīgums Alžīrija Bez muitas
ES–Ekvadora nolīgums Ekvadora Bez muitas
ES–Ēģipte nolīgums Ēģipte Bez muitas
Preferenciāla izcelsme saskaņā ar Nolīgumu vēstuļu apmaiņas veidā starp Eiropas Savienību un Marokas Karalisti par grozījumu izdarīšanu 1. un 4. protokolā Eiropas un Vidusjūras reģiona valstu nolīgumam par asociācijas izveidi starp Eiropas Kopienām un to dalībvalstīm, no vienas puses, un Marokas Karalisti, no otras puses. Rietumsahāra Bez muitas
ES–Fidži nolīgums Fidži Bez muitas
ES–Fēru salas nolīgums Fēru salas Bez muitas
ES–Apvienotā Karaliste nolīgums Apvienotā Karaliste Bez muitas
ES–Gruzija nolīgums Gruzija Bez muitas
ES–Gana nolīgums Gana Bez muitas
ES–Izraēla nolīgums Izraēla Bez muitas
ES–Jordānija nolīgums Jordānija Bez muitas
ES–Japāna nolīgums Japāna Bez muitas
ES–Kenija nolīgums Kenija Bez muitas
ES–Dienvidkoreja nolīgums Dienvidkoreja Bez muitas
ES–Libāna nolīgums Libāna Bez muitas
ES–Maroka nolīgums Maroka Bez muitas
ES–Moldova nolīgums Moldova Bez muitas
ES–Melnkalne nolīgums Melnkalne Bez muitas
ES–Ziemeļmaķedonija nolīgums Ziemeļmaķedonija Bez muitas
ES–Meksika nolīgums Meksika Bez muitas
ES–Jaunzēlande nolīgums Jaunzēlande Bez muitas
ES–Peru nolīgums Peru Bez muitas
ES–Papua-Jaungvineja nolīgums Papua-Jaungvineja Bez muitas
ES–Palestīnas teritorijas nolīgums Palestīnas teritorijas Bez muitas
ES–Serbija nolīgums Serbija Bez muitas
ES–Singapūra nolīgums Singapūra Bez muitas
ES–Sanmarīno muitas savienība Sanmarīno Bez muitas
ES–Sīrija nolīgums Sīrija Bez muitas
ES–Tunisija nolīgums Tunisija Bez muitas
ES–Turcija muitas savienība Turcija Bez muitas
ES–Ukraina nolīgums Ukraina Bez muitas
ES–Amerikas Savienotās Valstis nolīgums Amerikas Savienotās Valstis Bez muitas
ES–Vjetnama nolīgums Vjetnama Bez muitas
ES–Samoa nolīgums Samoa Bez muitas
ES–Kosova nolīgums Kosova Bez muitas
ES–Dienvidāfrikas Republika nolīgums Dienvidāfrikas Republika Bez muitas
GSP - Vispārīgās
Indija, Kongo (Brazavila), Kuka salas, Mikronēzija un vēl 4

Indija, Kongo (Brazavila), Kuka salas, Mikronēzija, Nigērija, Niue, Tadžikistāna, Vanuatu

3,5%
Mercosur Argentīna, Brazīlija, Paragvaja, Urugvaja 6,1%

ES: imports pa mēnešiem

pēdējie 12 mēneši444,1 milj. €-27,9% · iepriekšējie 12 mēneši
Vidējā importa cena0,98 € par kg
Preferenciālā likme74%
2024. g. janv.: 50,2 milj. €2024. g. febr.: 53 milj. €2024. g. marts: 44,6 milj. €2024. g. apr.: 50 milj. €2024. g. maijs: 60,3 milj. €2024. g. jūn.: 65,1 milj. €2024. g. jūl.: 70 milj. €2024. g. aug.: 58,7 milj. €2024. g. sept.: 58,5 milj. €2024. g. okt.: 71,6 milj. €2024. g. nov.: 79,4 milj. €2024. g. dec.: 73,8 milj. €2025. g. janv.: 73,2 milj. €2025. g. febr.: 49,2 milj. €2025. g. marts: 39,6 milj. €2025. g. apr.: 33,8 milj. €2025. g. maijs: 40,2 milj. €2025. g. jūn.: 36,5 milj. €2025. g. jūl.: 31,3 milj. €2025. g. aug.: 28,6 milj. €2025. g. sept.: 35 milj. €2025. g. okt.: 37,8 milj. €2025. g. nov.: 35,1 milj. €2025. g. dec.: 29,3 milj. €2026. g. janv.: 34,7 milj. €2026. g. febr.: 33,8 milj. €2026. g. marts: 35,5 milj. €2026. g. apr.: 39,4 milj. €2026. g. maijs: 37,7 milj. €2026. g. jūn.: 46,7 milj. €2026. g. jūl.: 42 milj. €2026. g. aug.: 37 milj. € 202420252026
Dati līdz: 2026. g. augusts (provizoriski) · Mēneša dati: Eurostat Comext (CC BY 4.0), HMRC (OGL v3.0)

Galvenie piegādātāji, pēdējie 12 mēneši

ValstsVērtībaDaļaIzmaiņas
Ukraina 163,8 milj. € 36,9% +0,7%
Vjetnama 75,9 milj. € 17,1% +1589,6%
Kazahstāna 26,8 milj. € 6% +39,7%
Gruzija 21,4 milj. € 4,8% -6,9%
Ķīna 20,9 milj. € 4,7% -93,3%
Brazīlija 18,3 milj. € 4,1% +333,5%
Turcija 18,3 milj. € 4,1% -17,7%
Malaizija 17,7 milj. € 4% +2139%

Tā pati apakšpozīcija citos tarifos

Pasaules tirdzniecība 2024. gadā

4412.33 · 7 mljrd. $

Tirdzniecības vērtība (USD) tirdzniecība nav reģistrēta < 2 milj. $2 milj. $+22,7 milj. $+171,4 milj. $+> 363,3 milj. $

Eksports: 110
  1. Ķīna: 2,9 mljrd. $
  2. Krievija: 544,7 milj. $
  3. Vjetnama: 500 milj. $
  4. Latvija: 363,3 milj. $
  5. Somija: 289,2 milj. $
  6. Indonēzija: 231,7 milj. $
  7. Kambodža: 227,2 milj. $
  8. Polija: 197 milj. $
  9. Igaunija: 196 milj. $
  10. Spānija: 176,1 milj. $
  11. Itālija: 171,4 milj. $
  12. Kanāda: 151,6 milj. $
  13. Ukraina: 149,2 milj. $
  14. Vācija: 91,2 milj. $
  15. Malaizija: 59,9 milj. $
  16. Beļģija: 51,5 milj. $
  17. Nīderlande: 49,5 milj. $
  18. Turcija: 45,6 milj. $
  19. Kazahstāna: 42,2 milj. $
  20. Čehija: 37 milj. $
  21. Taizeme: 32,6 milj. $
  22. Amerikas Savienotās Valstis: 28,3 milj. $
  23. Baltkrievija: 26,5 milj. $
  24. Ungārija: 26,3 milj. $
  25. Norvēģija: 25,9 milj. $
  26. Zviedrija: 25 milj. $
  27. Francija: 24,7 milj. $
  28. Gruzija: 22,7 milj. $
  29. Urugvaja: 21,6 milj. $
  30. Austrija: 20,9 milj. $
  31. Brazīlija: 20,3 milj. $
  32. Lietuva: 18,8 milj. $
  33. Taivāna: 18,3 milj. $
  34. Paragvaja: 18,2 milj. $
  35. Rumānija: 15,1 milj. $
  36. Bulgārija: 14,6 milj. $
  37. Slovākija: 11,7 milj. $
  38. Slovēnija: 10,3 milj. $
  39. Ēģipte: 9,6 milj. $
  40. Apvienotā Karaliste: 8,1 milj. $
  41. Moldova: 6,6 milj. $
  42. Uzbekistāna: 6,4 milj. $
  43. Serbija: 6,3 milj. $
  44. Bosnija un Hercegovina: 4,9 milj. $
  45. Gana: 4,7 milj. $
  46. Horvātija: 4,2 milj. $
  47. Īrija: 4 milj. $
  48. Meksika: 4 milj. $
  49. Grieķija: 3,4 milj. $
  50. Indija: 3,2 milj. $
  51. Portugāle: 3 milj. $
  52. Šveice: 2,9 milj. $
  53. Apvienotie Arābu Emirāti: 2,5 milj. $
  54. Čīle: 2,1 milj. $
  55. Gvatemala: 2 milj. $
  56. Dānija: 1,9 milj. $
  57. Ķīnas īpašās pārvaldes apgabals Honkonga: 1,8 milj. $
  58. Kirgizstāna: 1,3 milj. $
  59. Dienvidkoreja: 741,8 tūkst. $
  60. Dienvidāfrikas Republika: 637,1 tūkst. $

Lielākās eksportētājvalstis

VietaValstsVērtībaDaļa
1 Ķīna 2,9 mljrd. $ 41,8%
2 Krievija 544,7 milj. $ 7,8%
3 Vjetnama 500 milj. $ 7,2%
4 Latvija 363,3 milj. $ 5,2%
5 Somija 289,2 milj. $ 4,2%
6 Indonēzija 231,7 milj. $ 3,3%
7 Kambodža 227,2 milj. $ 3,3%
8 Polija 197 milj. $ 2,8%
9 Igaunija 196 milj. $ 2,8%
10 Spānija 176,1 milj. $ 2,5%

Lielākās importētājvalstis

VietaValstsVērtībaDaļa
1 Amerikas Savienotās Valstis 1,4 mljrd. $ 19,6%
2 Vācija 502,9 milj. $ 7,2%
3 Apvienotā Karaliste 316,4 milj. $ 4,5%
4 Filipīnas 293,3 milj. $ 4,2%
5 Nīderlande 217,5 milj. $ 3,1%
6 Apvienotie Arābu Emirāti 207,5 milj. $ 3%
7 Polija 202 milj. $ 2,9%
8 Kanāda 200 milj. $ 2,9%
9 Francija 196,4 milj. $ 2,8%
10 Dienvidkoreja 190,2 milj. $ 2,7%

Šī produkta ievedmuita pasaulē 150

Vislielākās labvēlības režīma (MFN) muitas nodoklis, ko katra valsts piemēro šīs HS apakšpozīcijas precēm: tās valsts tarifa pozīciju vidējais rādītājs, ar zemāko un augstāko pozīciju, ja tās atšķiras. Preces no valstīm, ar kurām ir tirdzniecības nolīgums, bieži maksā mazāk.

  • 10%muitas mediāna
  • 25valstu skaits bez muitas (MFN)
  • 50%augstākais: Beliza, Papua-Jaungvineja, Laosa

150

ImportētājvalstsMFN muitas nodoklispozīcijas no – līdzdatu gads
Albānija 0% 2023
Alžīrija 15% 2023
Amerikas Savienotās Valstis 5,3% 0% – 8% 2023
Angilja 15% 2021 · HS 2017
Angola 10% 2023 · HS 2017
Apvienotā Karaliste 6% 2023
Apvienotie Arābu Emirāti 5% 2023
Argentīna 10% 2023 · HS 2017
Armēnija 12% 2023
Austrālija 5% 2023
Azerbaidžāna 15% 2023 · HS 2017
Bahamu salas 0% 2022
Bahreina 5% 2023
Baltkrievija 12% 2021 · HS 2017
Bangladeša 25% 2023 · HS 2017
Barbadosa 10% 2022 · HS 2017
Beliza 50% 2023
Benina 20% 2023
Bermudu salas 19% 13% – 25% 2023
Bolīvija 15% 2023 · HS 2017
Bosnija un Hercegovina 10% 2022
Botsvāna 10% 2023
Brazīlija 10% 2023 · HS 2017
Bruneja 5% 2023 · HS 2017
Burkinafaso 20% 2023
Burundija 25% 2023
Butāna 10% 2022
Centrālāfrikas Republika 30% 2023
Čada 30% 2023
Čīle 6% 2023 · HS 2017
Dienvidāfrikas Republika 10% 2023
Dienvidkoreja 8% 2023
Dominika 10% 2023 · HS 2017
Dominikāna 0% 2023
Eiropas Savienība (27 valstis) 7% 2023
Ekvadora 15% 2023 · HS 2017
Ekvatoriālā Gvineja 30% 2023
Etiopija 20% 2021 · HS 2017
Ēģipte 10% 2019 · HS 2017
Fidži 32% 2023
Filipīnas 15% 2023
Francijas Polinēzija 8% 2023
Gabona 30% 2023
Gajāna 10% 2023 · HS 2017
Gambija 20% 2023
Gana 20% 2023
Gibraltārs 12% 2023 · HS 2017
Gruzija 0% 2022 · HS 2017
Gvatemala 10% 2023
Gvineja 20% 2023
Gvineja-Bisava 20% 2023
Haiti 3,5% 2020 · HS 2017
Hondurasa 10% 2023
Indija 10% 2023
Indonēzija 10% 2023
Irāna 10% 2020 · HS 2017
Islande 0% 2023
Izraēla 0% 2022 · HS 2017
Jamaika 10% 2023
Japāna 6% 2023
Jaunzēlande 5% 2023
Jemena 5% 2017 · HS 2017
Jordānija 0% 2023
Kaboverde 10% 2023 · HS 2017
Kambodža 7% 2023 · HS 2017
Kamerūna 30% 2023
Kanāda 0% 2023
Katara 5% 2023
Kazahstāna 5% 2023
Kenija 36%* 2023
Kirgizstāna 12% 2021 · HS 2017
Kolumbija 10% 2023 · HS 2017
Komoru salas 0% 2021 · HS 2017
Kongo (Brazavila) 30% 2023
Kostarika 9% 2023
Kotdivuāra 20% 2023 · HS 2017
Krievija 12% 2021 · HS 2017
Kuka salas 0% 2022 · HS 2017
Kuveita 5% 2023
Ķīna 4% 2023
Ķīnas īpašās pārvaldes apgabals Honkonga 0% 2023
ĶTR īpašais administratīvais reģions Makao 0% 2023
Laosa 40% 2023 · HS 2017
Lesoto 10% 2023
Libāna 0% 2020 · HS 2017
Libērija 20% 2023
Lihtenšteina 10%* 2021 · HS 2017
Lībija 5% 2021 · HS 2017
Madagaskara 20% 2023
Malaizija 35% 2023
Malāvija 25% 2021 · HS 2017
Maldīvija 0% 2023
Mali 20% 2023
Maroka 18% 2023
Mauritānija 20% 2023 · HS 2017
Maurīcija 0% 2023
Meksika 7% 2023 · HS 2017
Mikronēzija 4% 2021 · HS 2017
Mjanma (Birma) 15% 2023 · HS 2017
Moldova 0% 2023 · HS 2017
Mongolija 5% 2023
Montserrata 5% 2023 · HS 2017
Mozambika 7,5% 2023
Namībija 10% 2023
Nauru 10% 2021 · HS 2017
Nepāla 15% 2023
Nigēra 20% 2023
Nigērija 20% 2023
Nikaragva 10% 2023
Norvēģija 0% 2023
Omāna 5% 2023
Pakistāna 16% 2023
Palestīnas teritorijas 0% 2017 · HS 2017
Panama 5% 0% – 10% 2023
Papua-Jaungvineja 50% 2023
Paragvaja 10% 2023 · HS 2017
Peru 6% 2023 · HS 2017
Ruanda 25% 2023
Salvadora 10% 2022
Santome un Prinsipi 0% 2019 · HS 2017
Saūda Arābija 5% 2023
Seišelu salas 0% 2023
Senegāla 20% 2023
Senpjēra un Mikelona 4% 2021 · HS 2017
Sentkitsa un Nevisa 10% 2023
Sentvinsenta un Grenadīnas 10% 2023
Singapūra 0% 2023 · HS 2017
Sjerraleone 20% 2023
Somālija 25% 2023 · HS 2017
Sudāna 40% 2021 · HS 2017
Svatini 10% 2023
Šrilanka 20% 2023
Šveice 6,6%* 2023
Taizeme 5% 2023
Tanzānija 25% 2023
Togo 20% 2023
Tonga 15% 2023 · HS 2017
Turcija 27% 2023
Tuvalu 0% 2017 · HS 2017
Uganda 25% 2023
Ukraina 0% 2023 · HS 2017
Urugvaja 0% 2023 · HS 2017
Uzbekistāna 10% 2021 · HS 2017
Vanuatu 15% 2023
Venecuēla 10% 2023 · HS 2017
Vjetnama 5% 2023
Zambija 40% 2023
Zālamana salas 10% 2023 · HS 2017
Ziemeļmaķedonija 0% 2023
Zimbabve 0,2% 2023

Tarifu datu gadi: 2017–2023; likmes kopš tā laika var būt mainījušās. * īpatnējo muitas nodokļu ad valorem ekvivalents (UNCTAD aplēse) · UNCTAD TRAINS, piekļuve ar WITS (Pasaules Banka)

Klasifikācijas un atbilstības

Kur šī HS apakšpozīcija ir Apvienoto Nāciju Organizācijas statistikas klasifikācijās un kādi kodi tai bija iepriekšējos Harmonizētās sistēmas izdevumos.

SITC Rev. 4
63431 Other plywood, consisting solely of sheets of wood (other than bamboo), each ply not > 6 mm thickness
Galīgais izlietojums (BEC Rev. 5)
Starppatēriņa preces · BEC 311210
Produkts CPC 2.1
31412 Plywood consisting solely of sheets, of non-coniferous wood
Darbība ISIC Rev. 4
1621 Manufacture of veneer sheets and wood-based panels

Iepriekšējie HS izdevumi

HSKods
20174412.33nemainīts
20124412.32mainīts
20074412.32mainīts
20024412.14mainīts
19964412.14mainīts
19924412.12mainīts

ANO Statistikas nodaļas (UNSD) atbilstības tabulas

ES atmežošanas regula (EUDR)

Šo preču produktus drīkst laist ES tirgū vai eksportēt tikai tad, ja tie nav saistīti ar atmežošanu, ir likumīgi ražoti un uz tiem attiecas paziņojums par pienācīgu rūpību.

  • Koksne piemērošanas sākums: 2026. gada 30. decembris

Plywood, veneered panels and similar laminated wood (not including used products and second-hand products)

Regula (ES) 2023/1115, I pielikums (konsolidētais teksts)

Saistoši klasifikācijas lēmumi līdzīgām precēm 23

ASV muitas (CBP, CROSS) un Apvienotās Karalistes HMRC (Advance Tariff Rulings) lēmumi par šim kodam klasificētām precēm. Lēmums ir saistošs tikai tā turētājam, taču parāda, kā iestādes klasificē līdzīgas preces. Preču apraksti ir iestāžu angliskie teksti.

  • N363306 U.S. CBP 2026. gada 21. jūlijs · 4412.33.32.25

    The tariff classification of multilayer wood flooring from Vietnam

  • N354610 U.S. CBP 2025. gada 21. oktobris · 4412.33.32.25

    The tariff classification of multilayer wood flooring from Vietnam

  • N348452 U.S. CBP 2025. gada 20. maijs · 4412.33.32.25

    The tariff classification of multilayer wood flooring from Poland

  • N348456 U.S. CBP 2025. gada 20. maijs · 4412.33.26.25

    The tariff classification of multilayer wood flooring from Vietnam

  • N344667 U.S. CBP 2025. gada 13. janvāris · 4412.33.06.70

    The tariff classification of multilayer wood panels from Indonesia

  • N341607 U.S. CBP 2024. gada 9. augusts · 4412.33.57.00

    The tariff classification of surface covered plywood panels from China

  • 600013605 HMRC 2025. gada 3. novembris – 2028. gada 2. novembris · 4412 33 90 90

    The product is Chinese real wood veneered, two side decorative plywood of Oak. The two sides are fancy plywood, face side veneered with " A" quality sliced quarter cut and / or crown cut decorative veneers 0.3mm before sanding. Reverse side veneered with " B" quality sliced quarter cut and / or…

kopā 23 lēmumi par šo kodu

Nesenās normatīvo aktu izmaiņas, kurās minēts šis kods

Tiesību akti, kuru tekstā minēts šis kods vai tā pozīcija. Pārbaudiet pašu aktu: kods var būt minēts arī citu iemeslu dēļ, ne tikai muitas nodokļa izmaiņu dēļ.

  1. US Tarifu izmaiņas

    Notice of Actions in Section 301 Investigations of Acts, Policies, and Practices of Various Economies Related to the Failure of Each Economy To Impose and Effectively Enforce a Prohibition on the Importation of Goods Produced With Forced Labor

    FR Doc. 2026-15181 · 91 FR 47318 · Avots: federalregister.gov

  2. EU Antidempings · Piemēro no:

    Commission Implementing Regulation (EU) 2026/1840 of 23 July 2026 initiating an investigation concerning possible circumvention of the anti-dumping measures imposed by Implementing Regulation (EU) 2025/2333 on imports of hardwood plywood originating in the People’s Republic of China by imports of slightly modified hardwood plywood from the People’s Republic of China and making such imports subject to registration

    CELEX 32026R1840 · Avots: eur-lex.europa.eu

  3. US Kompensācijas maksājums

    Hardwood and Decorative Plywood From Indonesia: Final Affirmative Countervailing Duty Determination

    FR Doc. 2026-14609 · 91 FR 45788 · Avots: federalregister.gov

  4. US Antidempings

    Hardwood and Decorative Plywood From the People's Republic of China: Final Determination of Sales at Less Than Fair Value and Final Affirmative Determination of Critical Circumstances

    FR Doc. 2026-14610 · 91 FR 45778 · Avots: federalregister.gov

  5. US Kompensācijas maksājums

    Hardwood and Decorative Plywood From the People's Republic of China: Final Affirmative Countervailing Duty Determination and Final Affirmative Critical Circumstances Determination

    FR Doc. 2026-14611 · 91 FR 45766 · Avots: federalregister.gov

  6. US Antidempings

    Hardwood and Decorative Plywood From Indonesia: Final Affirmative Determination of Sales at Less Than Fair Value

    FR Doc. 2026-14612 · 91 FR 45774 · Avots: federalregister.gov

  7. US Kompensācijas maksājums

    Hardwood and Decorative Plywood From the Socialist Republic of Vietnam: Final Affirmative Countervailing Duty Determination and Final Affirmative Critical Circumstances Determination, in Part

    FR Doc. 2026-14613 · 91 FR 45770 · Avots: federalregister.gov

  8. US Antidempings

    Hardwood and Decorative Plywood from the Socialist Republic of Vietnam: Final Affirmative Determination of Sales at Less Than Fair Value and Final Negative Determination of Critical Circumstances

    FR Doc. 2026-14614 · 91 FR 45782 · Avots: federalregister.gov

Normatīvo aktu izmaiņas →

Koda vēsture

Lietots kopš 2017; agrāk šīs preces klasificēja pozīcijā 4412.32.

ES kombinētajā nomenklatūrā apakšpozīcija 4412.33 ir sadalīta 4 tarifa pozīcijās; trešo valstu muitas nodokļa likme ir 7%.

Turcijas muitas tarifa apakšpozīcijā 4412.33 ir 4 tarifa pozīcijas, un likumā noteiktā likme (Likums Nr. 474) ir 7%.

Preces no 140 valstīm var ievest ES bez muitas nodokļa saskaņā ar tirdzniecības nolīgumiem un preferenču shēmām (piemēram, GSP-EBA, CARIFORUM); trešo valstu muitas nodokļa likme ir 7%.

Precēm, kuru izcelsmes valsts ir Krievija, ES papildus muitas nodoklim ir noteikusi antidempinga maksājumu; tā likme ir 15,8% un tas ir spēkā līdz 2026. gada 10. novembris.

Precēm, kuru izcelsmes valsts ir Ķīna, ES papildus muitas nodoklim ir noteikusi antidempinga maksājumu; tā likme ir 86,8%.

Periodā 2025. g. septembris – 2026. g. augusts ES importēja šīs apakšpozīcijas preces 444,1 milj. € vērtībā (−28% salīdzinājumā ar iepriekšējiem 12 mēnešiem); lielākais piegādātājs – Ukraina ar 37% no importa, otrajā vietā – Vjetnama.

Šo preču pasaules eksporta vērtība 2024. gadā bija 7 mljrd. $ (+9,8% gada laikā).

Eksportā pirmajā vietā – Ķīna (2,9 mljrd. $), otrajā – Krievija.

Jautājumi un atbildes

Citādi ar vismaz vienu ārējo kārtu no lapu koku koksnes alkšņa – kāds ir preču kods?

Harmonizētajā sistēmā šīs preces klasificē apakšpozīcijā 4412.33 (pozīcija 4412), kas ietilpst IX iedaļā. ES kombinētajā nomenklatūrā, ko piemēro arī Latvijā, kodam pievieno vēl divus ciparus.

Kāds ir ievedmuitas nodoklis kodam 4412.33 ES?

ES kombinētajā nomenklatūrā precēm no valstīm bez preferenciāla nolīguma trešo valstu muitas nodokļa likme kodam 4412.33 ir 7%. Preferenciālās likmes, antidempinga maksājumi un PVN nav iekļauti.

Kāds ir ievedmuitas nodoklis kodam 4412.33 Turcijā?

Turcijas muitas tarifā precēm no valstīm bez preferenciāla nolīguma likumā noteiktā likme (Likums Nr. 474) kodam 4412.33 ir 7%. Preferenciālās likmes, antidempinga maksājumi un PVN nav iekļauti.

Kura valsts visvairāk eksportē preces ar kodu 4412.33?

Ķīna: 2,9 mljrd. $ 2024. gadā (41,8% no pasaules eksporta).

No kurām valstīm apakšpozīcijas 4412.33 preces var ievest ES bez muitas nodokļa?

Precēm no 140 valstīm saskaņā ar tirdzniecības nolīgumu vai preferenču shēmu piemēro 0% likmi (piemēram, GSP-EBA, CARIFORUM, AZT). Precēm jāatbilst nolīguma izcelsmes noteikumiem, un importētājam jābūt izcelsmes apliecinājumam; pretējā gadījumā piemēro trešo valstu muitas nodokļa likmi (7%). Augstāk izvēlieties izcelsmes valsti, lai redzētu tās likmi.

Vai apakšpozīcijas 4412.33 precēm piemēro antidempinga maksājumu vai citu papildu muitas nodokli?

Precēm, kuru izcelsmes valsts ir Krievija, ES papildus muitas nodoklim ir noteikusi antidempinga maksājumu; tā likme ir 15,8% un tas ir spēkā līdz 2026. gada 10. novembris. Precēm, kuru izcelsmes valsts ir Ķīna, ES papildus muitas nodoklim ir noteikusi antidempinga maksājumu; tā likme ir 86,8%. Pasākumā nosauktajiem eksportētājiem var būt noteiktas atšķirīgas likmes.

No kurām valstīm ES importē apakšpozīcijas 4412.33 preces?

Pēdējos 12 mēnešos (2025. g. septembris – 2026. g. augusts) lielākie piegādātāji bija Ukraina (37%), Vjetnama (17%) un Kazahstāna (6%); kopējais imports – 444,1 milj. €.

Lejupielādēt CSV formātā Sekot izmaiņām (RSS)