Onderverdeling · Hoofdstuk 44 · Post 4412

4412.33

4412.33: ander, waarvan ten minste een der buitenste lagen bestaat uit ander dan naaldhout van de soort els (Alnus spp.), es (Fraxinus spp.), beuk (Fagusspp.), berk (Betula spp.), kers (Prunus spp.), kastanje (Castanea spp.), iep (Ulmus spp.), eucalyptus (Eucalyptus spp.), caryay (Carya spp.), paardenkastanje (Aesculus spp.), linde (Tilia spp.), esdoorn (Acer spp.), eik (Quercus spp.), plataan (Platanus spp.), populier en esp (Populus spp.), robinia (Robinia spp.), rozenhout (Liriodendron spp.) of walnoot (Juglans spp.)

Multiplex met buitenlaag van loofhout

4412.33 is de HS-onderverdeling voor multiplex met buitenlaag van loofhout; ze hoort bij post 4412 in hoofdstuk 44.

Wat u betaalt

Invoer: EU

Invoerrecht 7% derdelandenrecht · verdeeld over 4 nationale tariefregels afhankelijk van het land van oorsprong
Aanvullende rechten en heffingen 4 aanvullende maatregelen Invoervereisten: 7
Btw bij invoer algemeen tarief van de lidstaat van invoer, 17% tot 27%
Invoerrechten berekenenInvoerrechten en belastingen berekenen →

Tarieven per nationale tariefregel · Gecombineerde nomenclatuur van de EU

Tariefregels (EU) →
  1. 4412 33 ander, waarvan ten minste een der buitenste lagen bestaat uit ander dan naaldhout van de soort els (Alnus spp.), es (Fraxinus spp.), beuk (Fagusspp.), berk (Betula spp.), kers (Prunus spp.), kastanje (Castanea spp.), iep (Ulmus spp.), eucalyptus (Eucalyptus spp.), caryay (Carya spp.), paardenkastanje (Aesculus spp.), linde (Tilia spp.), esdoorn (Acer spp.), eik (Quercus spp.), plataan (Platanus spp.), populier en esp (Populus spp.), robinia (Robinia spp.), rozenhout (Liriodendron spp.) of walnoot (Juglans spp.):
  2. 4412 33 10 waarvan ten minste een der buitenste lagen bestaat uit berk (Betula spp.) 7%m3
  3. 4412 33 20 waarvan geen der buitenste lagen bestaat uit berk, maar ten minste een der buitenste lagen bestaat uit populier of esp (Populus spp.) 7%m3
  4. 4412 33 30 waarvan geen der buitenste lagen bestaat uit berk, populier of esp (Populus spp.), maar ten minste een der buitenste lagen bestaat uit eucalyptus (Eucalyptus spp.) 7%m3
  5. 4412 33 90 ander 7%m3

Aanvullende rechten en invoervoorschriften

Heffingen bovenop het invoerrecht en voorschriften waaraan de goederen aan de grens moeten voldoen.

Aanvullende rechten en heffingen 15

  • AntidumpingrechtDefinitieve antidumpingrechten 15,8%
    Geldt voor goederen uit
    Rusland
    Geldig
    tot 10 november 2026
    Rechtshandeling
    Regulation 1930/21
    Tariefregels
    op 1 van de 4 tariefregels
    Tarieven voor met name genoemde exporteurs (15)
    OndernemingTarief
    Sveza Group composed of seven exporting producers: “SVEZA Tyumen” Limited Liability Company; Joint Stock Company “SVEZA Ust-Izhora”; Joint Stock Company “SVEZA Verhnaya Sinyachiha”; Joint Stock Company “SVEZA Kostroma”; Joint Stock Company “SVEZA Manturovo”; Joint Stock Company “SVEZA Novator”; Limited Liability Company “SVEZA Uralskiy” C65914,4%
    Syktyvkar Plywood Mill Ltd. C66015,72%
    Zheshartsky LРK LLC C66115,8%
    Arkhangelsk Plywood Plant JSC C66214,85%
    CJSC "Murom" C66314,85%
    LLC « InvestForest » C66414,85%
    Joint Stock Company "Bryansk Plywood Mill" C66514,85%
    Joint-Stock Company «Krasnyi Yakor» C66614,85%
    Limited Liability Company "Fanernyiy Zavod" C66714,85%
    Limited Liability Company UPM-Kymmene Chudovo C66814,85%
    LLC Murashinskiy plywood plant C66914,85%
    Parfino Plywood Factori C67014,85%
    ZAO Plyterra C67114,85%
    Plywood Plant Vlast Truda JSC C67214,85%
    Limited Liability Company ‘Vyatsky Plywood Mill’ C67314,85%
  • AntidumpingrechtDefinitieve antidumpingrechten 15,8%
    Alleen voor
    4412 33 10 12 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Geldt voor goederen uit
    alle landen behalve China, Rusland
    Rechtshandeling
    Regulation 1287/24
    Tariefregels
    op 1 van de 4 tariefregels
  • AntidumpingrechtDefinitieve antidumpingrechten 86,8%
    Alleen voor
    4412 33 10 12 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Geldt voor goederen uit
    China
    Rechtshandeling
    Regulation 2333/25
    Tariefregels
    op 1 van de 4 tariefregels
    Tarieven voor met name genoemde exporteurs (1)
    OndernemingTarief
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • AntidumpingrechtDefinitieve antidumpingrechten 15,8%
    Alleen voor
    4412 33 10 14 Other
    Geldt voor goederen uit
    alle landen behalve Rusland
    Geldig
    tot 10 november 2026
    Rechtshandeling
    Regulation 1287/24
    Tariefregels
    op 1 van de 4 tariefregels
  • AntidumpingrechtDefinitieve antidumpingrechten 15,8%
    Alleen voor
    4412 33 10 22 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Geldt voor goederen uit
    alle landen behalve China, Rusland
    Geldig
    tot 10 november 2026
    Rechtshandeling
    Regulation 1287/24
    Tariefregels
    op 1 van de 4 tariefregels
  • AntidumpingrechtDefinitieve antidumpingrechten 86,8%
    Alleen voor
    4412 33 10 22 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Geldt voor goederen uit
    China
    Rechtshandeling
    Regulation 2333/25
    Tariefregels
    op 1 van de 4 tariefregels
    Tarieven voor met name genoemde exporteurs (1)
    OndernemingTarief
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • AntidumpingrechtDefinitieve antidumpingrechten 15,8%
    Alleen voor
    4412 33 10 24 Other
    Geldt voor goederen uit
    alle landen behalve Rusland
    Geldig
    tot 10 november 2026
    Rechtshandeling
    Regulation 1287/24
    Tariefregels
    op 1 van de 4 tariefregels
  • AntidumpingrechtDefinitieve antidumpingrechten 86,8%
    Alleen voor
    4412 33 10 82 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Geldt voor goederen uit
    China
    Rechtshandeling
    Regulation 2333/25
    Tariefregels
    op 1 van de 4 tariefregels
    Tarieven voor met name genoemde exporteurs (1)
    OndernemingTarief
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • AntidumpingrechtDefinitieve antidumpingrechten 86,8%
    Alleen voor
    4412 33 20 10 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Geldt voor goederen uit
    China
    Rechtshandeling
    Regulation 2333/25
    Tariefregels
    op 1 van de 4 tariefregels
    Tarieven voor met name genoemde exporteurs (1)
    OndernemingTarief
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • AntidumpingrechtDefinitieve antidumpingrechten 86,8%
    Alleen voor
    4412 33 30 10 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Geldt voor goederen uit
    China
    Rechtshandeling
    Regulation 2333/25
    Tariefregels
    op 1 van de 4 tariefregels
    Tarieven voor met name genoemde exporteurs (1)
    OndernemingTarief
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • AntidumpingrechtDefinitieve antidumpingrechten 86,8%
    Alleen voor
    4412 33 90 10 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Geldt voor goederen uit
    China
    Rechtshandeling
    Regulation 2333/25
    Tariefregels
    op 1 van de 4 tariefregels
    Tarieven voor met name genoemde exporteurs (1)
    OndernemingTarief
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • Schorsing van rechtenSchorsing - producten bestemd voor bepaalde soorten schepen en voor boor- en werkeilanden Vrij
    Geldt voor goederen uit
    alle landen
    Rechtshandeling
    Regulation 2658/87
    Documenten
    • C990 Vergunning bijzondere bestemming voor schepen en boor- en werkeilanden (Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/2446, bijlage A, kolom 8c)
  • Recht op zendingen van geringe waardeDouanerecht voor zending van geringe waarde 3 EUR
    Geldt voor goederen uit
    alle landen
    Geldig
    tot 31 oktober 2026
    Rechtshandeling
    Regulation 0382/26
  • Recht op zendingen van geringe waardeDouanerecht voor zending van geringe waarde 3 EUR
    Geldt voor goederen uit
    alle landen
    Geldig
    vanaf 1 november 2026
    Rechtshandeling
    Regulation 0382/26
    Documenten
    • C127 Identificatiecode van het handelsproduct
    • C128 Niet-gestandaardiseerde productidentificatie van de fabrikant
    • C129 Gestandaardiseerde productidentificatie van de fabrikant
    • Y081 Er bestaat geen gestandaardiseerde productidentificatie voor het aangegeven product
  • BehandelingskostenAfhandelingsvergoeding van de Unie 2 EUR
    Geldt voor goederen uit
    alle landen
    Geldig
    vanaf 1 november 2026
    Rechtshandeling
    Regulation 2108/26
    Documenten
    • Y126 Goods sold in distance sales

Invoervereisten 8

  • Verbod of beperkingInvoerverbod
    Geldt voor goederen uit
    Belarus, Noord-Korea
    Rechtshandeling
    Regulation 0355/22, Regulation 0285/18
  • InvoercontroleBeperking van het vrije verkeer
    Geldt voor goederen uit
    Irak, Syrië
    Rechtshandeling
    Regulation 1210/03, Regulation 1332/13
  • InvoercontroleInvoercontrole – CITES
    Geldt voor goederen uit
    alle landen
    Rechtshandeling
    Regulation 0966/23
    Documenten
    • C400 Overlegging van het benodigde certificaat "CITES"
    • Y900 De aangegeven goederen zijn niet opgenomen in het Verdrag van Washington (CITES)
  • InvoercontroleInvoercontrole van hout en houtproducten behoudens de vergunningenregeling van FLEGT
    Geldt voor goederen uit
    Indonesië
    Rechtshandeling
    Decision 0284/14
    Documenten
    • C690 FLEGT-invoervergunning voor hout
    • Y070 Vrijstelling, op grond van artikel 4, lid 3, van Verordening (EG) nr. 2173/2005, van de vereiste een FLEGT-vergunning over te leggen
    • Y057 Goederen waarvoor overlegging van een Flegt-invoervergunning voor hout niet vereist is
  • Invoercontrole
    Geldt voor goederen uit
    Oekraïne
    Rechtshandeling
    Regulation 0692/14
    Documenten
    • Y997 Goederen die niet afkomstig zijn uit of bestemd zijn voor de Krim of Sebastopol (artikel 2, onder a), en artikel 2 ter, lid 1, van Verordening (EU) nr. 692/2014 van de Raad)
    • N864 Factuurverklaring of oorsprongsverklaring, opgesteld door een exporteur op een factuur of op een ander handelsdocument.
    • N954 Certificaat inzake goederenverkeer EUR. 1
  • Invoercontrole
    Geldt voor goederen uit
    Rusland
    Geldig
    tot 31 december 2027
    Rechtshandeling
    Regulation 0833/14
    Documenten
    • L142 Invoervergunning op grond van artikel 3 decies lid 3 quater, van Verordening (EU) nr. 833/2014 van de Raad
    • Y874 De verbodsbepalingen van artikel 3 decies, lid 1, van Verordening (EU) nr. 833/2014 van de Raad zijn niet van toepassing (zie vrijstellingen in artikel 3 decies, lid 3 bis bis).
    • L143 Invoervergunning op grond van artikel 12 ter, lid 2, van Verordening (EU) nr. 833/2014 van de Raad
    • Y859 Goederen die het grondgebied van de douane-unie van de EU zijn binnengekomen en bij de douaneautoriteiten zijn aangebracht vóór de inwerkingtreding of de datum van toepassing van deze sanctie, naargelang welke datum het laatst valt (zie artikel 12 sexies van Verordening (EU) nr. 833/2014)
  • Invoercontrole
    Geldt voor goederen uit
    Oekraïne
    Rechtshandeling
    Regulation 0263/22
    Documenten
    • Y984 Goederen die niet afkomstig zijn uit of niet bestemd zijn voor de niet onder regeringsgezag vallende gebieden van Oekraïne in de oblasten Donetsk, Kherson, Luhansk en Zaporizhzhia
    • N954 Certificaat inzake goederenverkeer EUR. 1
    • N864 Factuurverklaring of oorsprongsverklaring, opgesteld door een exporteur op een factuur of op een ander handelsdocument.
  • InvoercontroleInvoercontrole van hout en houtproducten behoudens de vergunningenregeling van FLEGT-Ghana
    Geldt voor goederen uit
    Ghana
    Rechtshandeling
    Decision 0151/10
    Documenten
    • C690 FLEGT-invoervergunning voor hout
    • Y070 Vrijstelling, op grond van artikel 4, lid 3, van Verordening (EG) nr. 2173/2005, van de vereiste een FLEGT-vergunning over te leggen
    • Y057 Goederen waarvoor overlegging van een Flegt-invoervergunning voor hout niet vereist is

Preferentiële tarieven per land

Akkoord of regelingLandenTarief
derdelandenrecht (geen akkoord)—7%
GSP-EBA (bijzondere regeling voor de minst ontwikkelde landen - Everything But Arms)
Afghanistan, Angola, Bangladesh, Benin en nog 42

Afghanistan, Angola, Bangladesh, Benin, Bhutan, Burkina Faso, Burundi, Cambodja, Centraal-Afrikaanse Republiek, Comoren, Congo-Kinshasa, Djibouti, Eritrea, Ethiopië, Gambia, Guinee, Guinee-Bissau, Haïti, Jemen, Kiribati, Laos, Lesotho, Liberia, Madagaskar, Malawi, Mali, Mauritanië, Mozambique, Myanmar (Birma), Nepal, Niger, Oeganda, Oost-Timor, Rwanda, Salomonseilanden, Sao Tomé en Principe, Senegal, Sierra Leone, Soedan, Somalië, Tanzania, Togo, Tsjaad, Tuvalu, Zambia, Zuid-Soedan

Vrij
CARIFORUM
Antigua en Barbuda, Bahama’s, Barbados, Belize en nog 10

Antigua en Barbuda, Bahama’s, Barbados, Belize, Dominica, Dominicaanse Republiek, Grenada, Guyana, Jamaica, Saint Kitts en Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent en de Grenadines, Suriname, Trinidad en Tobago

Vrij
LGO (Landen en Gebieden Overzee)
Antarctica, Aruba, Caribisch Nederland, Curaçao en nog 8

Antarctica, Aruba, Caribisch Nederland, Curaçao, Frans-Polynesië, Franse Gebieden in de zuidelijke Indische Oceaan, Groenland, Nieuw-Caledonië, Saint-Barthélemy, Saint-Pierre en Miquelon, Sint-Maarten, Wallis en Futuna

Vrij
GSP+ (een bijzondere stimuleringsregeling voor duurzame ontwikkeling en goed bestuur)
Bolivia, Filipijnen, Kaapverdië, Kirgizië en nog 4

Bolivia, Filipijnen, Kaapverdië, Kirgizië, Mongolië, Oezbekistan, Pakistan, Sri Lanka

Vrij
Midden-Amerika Costa Rica, El Salvador, Guatemala, Honduras, Nicaragua, Panama Vrij
SADC EPA Botswana, Eswatini, Namibië Vrij
Europese Economische Ruimte IJsland, Liechtenstein, Noorwegen Vrij
Staten in oostelijk en zuidelijk Afrika Mauritius, Seychellen, Zimbabwe Vrij
douane-unie EU–Andorra Andorra Vrij
overeenkomst EU–Albanië Albanië Vrij
overeenkomst EU–Bosnië en Herzegovina Bosnië en Herzegovina Vrij
overeenkomst EU–Canada Canada Vrij
overeenkomst EU–Zwitserland Zwitserland Vrij
overeenkomst EU–Ivoorkust Ivoorkust Vrij
overeenkomst EU–Chili Chili Vrij
overeenkomst EU–Kameroen Kameroen Vrij
overeenkomst EU–Colombia Colombia Vrij
overeenkomst EU–Algerije Algerije Vrij
overeenkomst EU–Ecuador Ecuador Vrij
overeenkomst EU–Egypte Egypte Vrij
Preferentiële oorsprong overeenkomstig de overeenkomst in de vorm van een briefwisseling tussen de Europese Unie en het Koninkrijk Marokko over de wijziging van de Protocollen nrs. 1 en 4 van de Euro-mediterrane overeenkomst waarbij een associatie tot stand wordt gebracht tussen de Europese Gemeenschappen en hun lidstaten, enerzijds, en het Koninkrijk Marokko, anderzijds. Westelijke Sahara Vrij
overeenkomst EU–Fiji Fiji Vrij
overeenkomst EU–Faeröer Faeröer Vrij
overeenkomst EU–Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk Vrij
overeenkomst EU–Georgië Georgië Vrij
overeenkomst EU–Ghana Ghana Vrij
overeenkomst EU–Israël Israël Vrij
overeenkomst EU–Jordanië Jordanië Vrij
overeenkomst EU–Japan Japan Vrij
overeenkomst EU–Kenia Kenia Vrij
overeenkomst EU–Zuid-Korea Zuid-Korea Vrij
overeenkomst EU–Libanon Libanon Vrij
overeenkomst EU–Marokko Marokko Vrij
overeenkomst EU–Moldavië Moldavië Vrij
overeenkomst EU–Montenegro Montenegro Vrij
overeenkomst EU–Noord-Macedonië Noord-Macedonië Vrij
overeenkomst EU–Mexico Mexico Vrij
overeenkomst EU–Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland Vrij
overeenkomst EU–Peru Peru Vrij
overeenkomst EU–Papoea-Nieuw-Guinea Papoea-Nieuw-Guinea Vrij
overeenkomst EU–Palestijnse gebieden Palestijnse gebieden Vrij
overeenkomst EU–Servië Servië Vrij
overeenkomst EU–Singapore Singapore Vrij
douane-unie EU–San Marino San Marino Vrij
overeenkomst EU–Syrië Syrië Vrij
overeenkomst EU–Tunesië Tunesië Vrij
douane-unie EU–Turkije Turkije Vrij
overeenkomst EU–Oekraïne Oekraïne Vrij
overeenkomst EU–Verenigde Staten Verenigde Staten Vrij
overeenkomst EU–Vietnam Vietnam Vrij
overeenkomst EU–Samoa Samoa Vrij
overeenkomst EU–Kosovo Kosovo Vrij
overeenkomst EU–Zuid-Afrika Zuid-Afrika Vrij
SAP - Algemene regelingen
Congo-Brazzaville, Cookeilanden, India, Micronesia en nog 4

Congo-Brazzaville, Cookeilanden, India, Micronesia, Nigeria, Niue, Tadzjikistan, Vanuatu

3,5%
Mercosur Argentinië, Brazilië, Paraguay, Uruguay 6,1%

EU: invoer per maand

laatste 12 maanden€ 444,1 mln.-27,9% · vorige 12 maanden
Gemiddelde invoerprijs€ 0,98 per kg
Preferentieel tarief74%
jan 2024: € 50,2 mln.feb 2024: € 53 mln.mrt 2024: € 44,6 mln.apr 2024: € 50 mln.mei 2024: € 60,3 mln.jun 2024: € 65,1 mln.jul 2024: € 70 mln.aug 2024: € 58,7 mln.sep 2024: € 58,5 mln.okt 2024: € 71,6 mln.nov 2024: € 79,4 mln.dec 2024: € 73,8 mln.jan 2025: € 73,2 mln.feb 2025: € 49,2 mln.mrt 2025: € 39,6 mln.apr 2025: € 33,8 mln.mei 2025: € 40,2 mln.jun 2025: € 36,5 mln.jul 2025: € 31,3 mln.aug 2025: € 28,6 mln.sep 2025: € 35 mln.okt 2025: € 37,8 mln.nov 2025: € 35,1 mln.dec 2025: € 29,3 mln.jan 2026: € 34,7 mln.feb 2026: € 33,8 mln.mrt 2026: € 35,5 mln.apr 2026: € 39,4 mln.mei 2026: € 37,7 mln.jun 2026: € 46,7 mln.jul 2026: € 42 mln.aug 2026: € 37 mln. 202420252026
Gegevens tot en met augustus 2026 (voorlopig) · Maandcijfers: Eurostat Comext (CC BY 4.0), HMRC (OGL v3.0)

Belangrijkste leveranciers, laatste 12 maanden

LandWaardeAandeelVerandering
Oekraïne € 163,8 mln. 36,9% +0,7%
Vietnam € 75,9 mln. 17,1% +1.589,6%
Kazachstan € 26,8 mln. 6% +39,7%
Georgië € 21,4 mln. 4,8% -6,9%
China € 20,9 mln. 4,7% -93,3%
Brazilië € 18,3 mln. 4,1% +333,5%
Turkije € 18,3 mln. 4,1% -17,7%
Maleisië € 17,7 mln. 4% +2.139%

Dezelfde onderverdeling in andere tarieven

Wereldhandel in 2024

4412.33 · US$ 7 mld.

Handelswaarde (US$) geen gemelde handel < US$ 2 mln.US$ 2 mln.+US$ 23 mln.+US$ 171 mln.+> US$ 363 mln.

Export: 110
  1. China: US$ 2,9 mld.
  2. Rusland: US$ 545 mln.
  3. Vietnam: US$ 500 mln.
  4. Letland: US$ 363 mln.
  5. Finland: US$ 289 mln.
  6. Indonesië: US$ 232 mln.
  7. Cambodja: US$ 227 mln.
  8. Polen: US$ 197 mln.
  9. Estland: US$ 196 mln.
  10. Spanje: US$ 176 mln.
  11. Italië: US$ 171 mln.
  12. Canada: US$ 152 mln.
  13. Oekraïne: US$ 149 mln.
  14. Duitsland: US$ 91 mln.
  15. Maleisië: US$ 60 mln.
  16. België: US$ 51 mln.
  17. Nederland: US$ 50 mln.
  18. Turkije: US$ 46 mln.
  19. Kazachstan: US$ 42 mln.
  20. Tsjechië: US$ 37 mln.
  21. Thailand: US$ 33 mln.
  22. Verenigde Staten: US$ 28 mln.
  23. Belarus: US$ 26 mln.
  24. Hongarije: US$ 26 mln.
  25. Noorwegen: US$ 26 mln.
  26. Zweden: US$ 25 mln.
  27. Frankrijk: US$ 25 mln.
  28. Georgië: US$ 23 mln.
  29. Uruguay: US$ 22 mln.
  30. Oostenrijk: US$ 21 mln.
  31. Brazilië: US$ 20 mln.
  32. Litouwen: US$ 19 mln.
  33. Taiwan: US$ 18 mln.
  34. Paraguay: US$ 18 mln.
  35. Roemenië: US$ 15 mln.
  36. Bulgarije: US$ 15 mln.
  37. Slowakije: US$ 12 mln.
  38. Slovenië: US$ 10 mln.
  39. Egypte: US$ 10 mln.
  40. Verenigd Koninkrijk: US$ 8 mln.
  41. Moldavië: US$ 7 mln.
  42. Oezbekistan: US$ 6 mln.
  43. Servië: US$ 6 mln.
  44. Bosnië en Herzegovina: US$ 5 mln.
  45. Ghana: US$ 5 mln.
  46. Kroatië: US$ 4 mln.
  47. Ierland: US$ 4 mln.
  48. Mexico: US$ 4 mln.
  49. Griekenland: US$ 3 mln.
  50. India: US$ 3 mln.
  51. Portugal: US$ 3 mln.
  52. Zwitserland: US$ 3 mln.
  53. Verenigde Arabische Emiraten: US$ 2 mln.
  54. Chili: US$ 2 mln.
  55. Guatemala: US$ 2 mln.
  56. Denemarken: US$ 2 mln.
  57. Hongkong SAR van China: US$ 2 mln.
  58. Kirgizië: US$ 1 mln.
  59. Zuid-Korea: US$ 742K
  60. Zuid-Afrika: US$ 637K

Grootste exporteurs

PlaatsLandWaardeAandeel
1 China US$ 2,9 mld. 41,8%
2 Rusland US$ 545 mln. 7,8%
3 Vietnam US$ 500 mln. 7,2%
4 Letland US$ 363 mln. 5,2%
5 Finland US$ 289 mln. 4,2%
6 Indonesië US$ 232 mln. 3,3%
7 Cambodja US$ 227 mln. 3,3%
8 Polen US$ 197 mln. 2,8%
9 Estland US$ 196 mln. 2,8%
10 Spanje US$ 176 mln. 2,5%

Grootste importeurs

PlaatsLandWaardeAandeel
1 Verenigde Staten US$ 1,4 mld. 19,6%
2 Duitsland US$ 503 mln. 7,2%
3 Verenigd Koninkrijk US$ 316 mln. 4,5%
4 Filipijnen US$ 293 mln. 4,2%
5 Nederland US$ 218 mln. 3,1%
6 Verenigde Arabische Emiraten US$ 207 mln. 3%
7 Polen US$ 202 mln. 2,9%
8 Canada US$ 200 mln. 2,9%
9 Frankrijk US$ 196 mln. 2,8%
10 Zuid-Korea US$ 190 mln. 2,7%

Invoerrecht op dit product wereldwijd 150

Het meestbegunstigingsrecht (MFN) dat elk land toepast op goederen van deze HS-onderverdeling: het gemiddelde van zijn nationale tariefposten, met de laagste en hoogste post als die verschillen. Goederen uit landen met een handelsovereenkomst betalen vaak minder.

  • 10%mediaan recht
  • 25aantal landen zonder invoerrecht (MFN)
  • 50%hoogste: Belize, Papoea-Nieuw-Guinea, Laos

150

Invoerend landMFN-rechtposten van – totgegevensjaar
Albanië 0% 2023
Algerije 15% 2023
Angola 10% 2023 · HS 2017
Anguilla 15% 2021 · HS 2017
Argentinië 10% 2023 · HS 2017
Armenië 12% 2023
Australië 5% 2023
Azerbeidzjan 15% 2023 · HS 2017
Bahama’s 0% 2022
Bahrein 5% 2023
Bangladesh 25% 2023 · HS 2017
Barbados 10% 2022 · HS 2017
Belarus 12% 2021 · HS 2017
Belize 50% 2023
Benin 20% 2023
Bermuda 19% 13% – 25% 2023
Bhutan 10% 2022
Bolivia 15% 2023 · HS 2017
Bosnië en Herzegovina 10% 2022
Botswana 10% 2023
Brazilië 10% 2023 · HS 2017
Brunei 5% 2023 · HS 2017
Burkina Faso 20% 2023
Burundi 25% 2023
Cambodja 7% 2023 · HS 2017
Canada 0% 2023
Centraal-Afrikaanse Republiek 30% 2023
Chili 6% 2023 · HS 2017
China 4% 2023
Colombia 10% 2023 · HS 2017
Comoren 0% 2021 · HS 2017
Congo-Brazzaville 30% 2023
Cookeilanden 0% 2022 · HS 2017
Costa Rica 9% 2023
Dominica 10% 2023 · HS 2017
Dominicaanse Republiek 0% 2023
Ecuador 15% 2023 · HS 2017
Egypte 10% 2019 · HS 2017
El Salvador 10% 2022
Equatoriaal-Guinea 30% 2023
Eswatini 10% 2023
Ethiopië 20% 2021 · HS 2017
Europese Unie (27 landen) 7% 2023
Fiji 32% 2023
Filipijnen 15% 2023
Frans-Polynesië 8% 2023
Gabon 30% 2023
Gambia 20% 2023
Georgië 0% 2022 · HS 2017
Ghana 20% 2023
Gibraltar 12% 2023 · HS 2017
Guatemala 10% 2023
Guinee 20% 2023
Guinee-Bissau 20% 2023
Guyana 10% 2023 · HS 2017
Haïti 3,5% 2020 · HS 2017
Honduras 10% 2023
Hongkong SAR van China 0% 2023
IJsland 0% 2023
India 10% 2023
Indonesië 10% 2023
Iran 10% 2020 · HS 2017
Israël 0% 2022 · HS 2017
Ivoorkust 20% 2023 · HS 2017
Jamaica 10% 2023
Japan 6% 2023
Jemen 5% 2017 · HS 2017
Jordanië 0% 2023
Kaapverdië 10% 2023 · HS 2017
Kameroen 30% 2023
Kazachstan 5% 2023
Kenia 36%* 2023
Kirgizië 12% 2021 · HS 2017
Koeweit 5% 2023
Laos 40% 2023 · HS 2017
Lesotho 10% 2023
Libanon 0% 2020 · HS 2017
Liberia 20% 2023
Libië 5% 2021 · HS 2017
Liechtenstein 10%* 2021 · HS 2017
Macau SAR van China 0% 2023
Madagaskar 20% 2023
Malawi 25% 2021 · HS 2017
Maldiven 0% 2023
Maleisië 35% 2023
Mali 20% 2023
Marokko 18% 2023
Mauritanië 20% 2023 · HS 2017
Mauritius 0% 2023
Mexico 7% 2023 · HS 2017
Micronesia 4% 2021 · HS 2017
Moldavië 0% 2023 · HS 2017
Mongolië 5% 2023
Montserrat 5% 2023 · HS 2017
Mozambique 7,5% 2023
Myanmar (Birma) 15% 2023 · HS 2017
Namibië 10% 2023
Nauru 10% 2021 · HS 2017
Nepal 15% 2023
Nicaragua 10% 2023
Nieuw-Zeeland 5% 2023
Niger 20% 2023
Nigeria 20% 2023
Noord-Macedonië 0% 2023
Noorwegen 0% 2023
Oeganda 25% 2023
Oekraïne 0% 2023 · HS 2017
Oezbekistan 10% 2021 · HS 2017
Oman 5% 2023
Pakistan 16% 2023
Palestijnse gebieden 0% 2017 · HS 2017
Panama 5% 0% – 10% 2023
Papoea-Nieuw-Guinea 50% 2023
Paraguay 10% 2023 · HS 2017
Peru 6% 2023 · HS 2017
Qatar 5% 2023
Rusland 12% 2021 · HS 2017
Rwanda 25% 2023
Saint Kitts en Nevis 10% 2023
Saint Vincent en de Grenadines 10% 2023
Saint-Pierre en Miquelon 4% 2021 · HS 2017
Salomonseilanden 10% 2023 · HS 2017
Sao Tomé en Principe 0% 2019 · HS 2017
Saoedi-Arabië 5% 2023
Senegal 20% 2023
Seychellen 0% 2023
Sierra Leone 20% 2023
Singapore 0% 2023 · HS 2017
Soedan 40% 2021 · HS 2017
Somalië 25% 2023 · HS 2017
Sri Lanka 20% 2023
Tanzania 25% 2023
Thailand 5% 2023
Togo 20% 2023
Tonga 15% 2023 · HS 2017
Tsjaad 30% 2023
Turkije 27% 2023
Tuvalu 0% 2017 · HS 2017
Uruguay 0% 2023 · HS 2017
Vanuatu 15% 2023
Venezuela 10% 2023 · HS 2017
Verenigd Koninkrijk 6% 2023
Verenigde Arabische Emiraten 5% 2023
Verenigde Staten 5,3% 0% – 8% 2023
Vietnam 5% 2023
Zambia 40% 2023
Zimbabwe 0,2% 2023
Zuid-Afrika 10% 2023
Zuid-Korea 8% 2023
Zwitserland 6,6%* 2023

Tariefgegevens van de jaren 2017–2023; de tarieven kunnen sindsdien gewijzigd zijn. * ad-valoremequivalent van specifieke rechten (raming van UNCTAD) · UNCTAD TRAINS, geraadpleegd via WITS (Wereldbank)

Classificaties en concordanties

Waar deze HS-onderverdeling staat in de statistische classificaties van de Verenigde Naties en welke codes ze had in eerdere uitgaven van het Geharmoniseerd Systeem.

SITC Rev. 4
63431 Other plywood, consisting solely of sheets of wood (other than bamboo), each ply not > 6 mm thickness
Eindgebruik (BEC Rev. 5)
Intermediaire goederen · BEC 311210
Product CPC 2.1
31412 Plywood consisting solely of sheets, of non-coniferous wood
Activiteit ISIC Rev. 4
1621 Manufacture of veneer sheets and wood-based panels

Eerdere HS-uitgaven

HSCode
20174412.33ongewijzigd
20124412.32gewijzigd
20074412.32gewijzigd
20024412.14gewijzigd
19964412.14gewijzigd
19924412.12gewijzigd

Concordantietabellen van de Statistiekafdeling van de Verenigde Naties (UNSD)

EU-ontbossingsverordening (EUDR)

Producten van deze grondstoffen mogen alleen op de EU-markt worden gebracht of worden uitgevoerd als ze ontbossingsvrij zijn, legaal zijn geproduceerd en onder een zorgvuldigheidsverklaring vallen.

  • Hout van toepassing vanaf 30 december 2026

Plywood, veneered panels and similar laminated wood (not including used products and second-hand products)

Verordening (EU) 2023/1115, bijlage I (geconsolideerde tekst)

Bindende indelingsbeslissingen voor vergelijkbare goederen 23

Beslissingen van de Amerikaanse douane (CBP, CROSS) en de Britse douane HMRC (Advance Tariff Rulings) over goederen onder deze code. Een beslissing bindt alleen de houder, maar laat zien hoe de autoriteiten vergelijkbare goederen indelen. De omschrijvingen zijn de Engelse teksten van de autoriteiten.

  • N363306 U.S. CBP 21 juli 2026 · 4412.33.32.25

    The tariff classification of multilayer wood flooring from Vietnam

  • N354610 U.S. CBP 21 oktober 2025 · 4412.33.32.25

    The tariff classification of multilayer wood flooring from Vietnam

  • N348452 U.S. CBP 20 mei 2025 · 4412.33.32.25

    The tariff classification of multilayer wood flooring from Poland

  • N348456 U.S. CBP 20 mei 2025 · 4412.33.26.25

    The tariff classification of multilayer wood flooring from Vietnam

  • N344667 U.S. CBP 13 januari 2025 · 4412.33.06.70

    The tariff classification of multilayer wood panels from Indonesia

  • N341607 U.S. CBP 9 augustus 2024 · 4412.33.57.00

    The tariff classification of surface covered plywood panels from China

  • 600013605 HMRC 3 november 2025 – 2 november 2028 · 4412 33 90 90

    The product is Chinese real wood veneered, two side decorative plywood of Oak. The two sides are fancy plywood, face side veneered with "A" quality sliced quarter cut and / or crown cut decorative veneers 0.3mm before sanding. Reverse side veneered with "B" quality sliced quarter cut and / or…

in totaal 23 beslissingen voor deze code

Recente wetswijzigingen waarin deze code voorkomt

Besluiten waarvan de tekst deze code of de bijbehorende post noemt. Controleer het besluit zelf: een code kan om andere redenen worden genoemd dan een wijziging van het recht.

  1. US Tariefwijziging

    Notice of Actions in Section 301 Investigations of Acts, Policies, and Practices of Various Economies Related to the Failure of Each Economy To Impose and Effectively Enforce a Prohibition on the Importation of Goods Produced With Forced Labor

    FR Doc. 2026-15181 · 91 FR 47318 · Bron: federalregister.gov

  2. EU Antidumping · Van toepassing vanaf:

    Commission Implementing Regulation (EU) 2026/1840 of 23 July 2026 initiating an investigation concerning possible circumvention of the anti-dumping measures imposed by Implementing Regulation (EU) 2025/2333 on imports of hardwood plywood originating in the People’s Republic of China by imports of slightly modified hardwood plywood from the People’s Republic of China and making such imports subject to registration

    CELEX 32026R1840 · Bron: eur-lex.europa.eu

  3. US Compenserend recht

    Hardwood and Decorative Plywood From Indonesia: Final Affirmative Countervailing Duty Determination

    FR Doc. 2026-14609 · 91 FR 45788 · Bron: federalregister.gov

  4. US Antidumping

    Hardwood and Decorative Plywood From the People's Republic of China: Final Determination of Sales at Less Than Fair Value and Final Affirmative Determination of Critical Circumstances

    FR Doc. 2026-14610 · 91 FR 45778 · Bron: federalregister.gov

  5. US Compenserend recht

    Hardwood and Decorative Plywood From the People's Republic of China: Final Affirmative Countervailing Duty Determination and Final Affirmative Critical Circumstances Determination

    FR Doc. 2026-14611 · 91 FR 45766 · Bron: federalregister.gov

  6. US Antidumping

    Hardwood and Decorative Plywood From Indonesia: Final Affirmative Determination of Sales at Less Than Fair Value

    FR Doc. 2026-14612 · 91 FR 45774 · Bron: federalregister.gov

  7. US Compenserend recht

    Hardwood and Decorative Plywood From the Socialist Republic of Vietnam: Final Affirmative Countervailing Duty Determination and Final Affirmative Critical Circumstances Determination, in Part

    FR Doc. 2026-14613 · 91 FR 45770 · Bron: federalregister.gov

  8. US Antidumping

    Hardwood and Decorative Plywood from the Socialist Republic of Vietnam: Final Affirmative Determination of Sales at Less Than Fair Value and Final Negative Determination of Critical Circumstances

    FR Doc. 2026-14614 · 91 FR 45782 · Bron: federalregister.gov

Wetswijzigingen →

Geschiedenis van de code

Sinds 2017; daarvoor werden deze goederen ingedeeld onder 4412.32.

De gecombineerde nomenclatuur verdeelt onderverdeling 4412.33 in 4 tariefregels; het derdelandenrecht bedraagt 7%.

Onder onderverdeling 4412.33 staan in het Turkse douanetarief 4 tariefregels; het wettelijke tarief (Wet 474) bedraagt 7%.

Voor goederen uit 140 landen geldt in de EU geen invoerrecht dankzij handelsakkoorden en preferentiële regelingen zoals GSP-EBA en CARIFORUM; het derdelandenrecht bedraagt 7%.

De EU heft op goederen van oorsprong uit Rusland bovenop het douanerecht een antidumpingrecht van 15,8% (geldig tot 10 november 2026).

De EU heft op goederen van oorsprong uit China bovenop het douanerecht een antidumpingrecht van 86,8%.

Van september 2025 tot en met augustus 2026 bedroeg de invoer van deze goederen in de EU € 444,1 mln. (−28% ten opzichte van de twaalf maanden daarvoor); de grootste leverancier was Oekraïne met 37% van de invoer, gevolgd door Vietnam.

In 2024 werden wereldwijd deze goederen ter waarde van US$ 7 mld. uitgevoerd (+9,8% op jaarbasis).

Het grootste deel van de export kwam uit China (US$ 2,9 mld.), op afstand gevolgd door Rusland.

Vragen en antwoorden

Wat is de HS-code van ‘ander, waarvan ten minste een der buitenste lagen bestaat uit ander…’?

‘ander, waarvan ten minste een der buitenste lagen bestaat uit ander dan naaldhout van de soort els (Alnus spp.), es (Fraxinus spp.), beuk (Fagusspp.), berk (Betula spp.), kers (Prunus spp.), kastanje (Castanea spp.), iep (Ulmus spp.), eucalyptus (Eucalyptus spp.), caryay (Carya spp.), paardenkastanje (Aesculus spp.), linde (Tilia spp.), esdoorn (Acer spp.), eik (Quercus spp.), plataan (Platanus spp.), populier en esp (Populus spp.), robinia (Robinia spp.), rozenhout (Liriodendron spp.) of walnoot (Juglans spp.)’ valt onder onderverdeling 4412.33 van het geharmoniseerd systeem, onderdeel van post 4412 (afdeling IX). Bij invoer in Nederland wordt de code aangevuld tot een tiencijferige TARIC-code.

Hoeveel invoerrecht geldt voor ‘ander, waarvan ten minste een der buitenste lagen…’ in de EU?

In de gecombineerde nomenclatuur geldt voor invoer onder 4412.33 uit landen zonder preferentiële handelsovereenkomst een recht van 7%. Preferentiële tarieven, antidumpingrechten en btw zijn niet meegerekend.

Hoeveel invoerrecht geldt voor ‘ander, waarvan ten minste een der buitenste lagen…’ in Turkije?

In het Turkse douanetarief geldt voor invoer onder 4412.33 uit landen zonder preferentiële handelsovereenkomst een recht van 7%. Preferentiële tarieven, antidumpingrechten en btw zijn niet meegerekend.

Welk land is de grootste exporteur van ‘ander, waarvan ten minste een der buitenste lagen…’?

China, met US$ 2,9 mld. in 2024 (41,8% van de wereldexport).

Uit welke landen kunnen multiplex met buitenlaag van loofhout zonder invoerrecht in de EU worden ingevoerd?

Voor goederen uit 140 landen geldt op grond van een handelsakkoord of preferentiële regeling een tarief van 0%, bijvoorbeeld onder GSP-EBA, CARIFORUM en LGO. De goederen moeten voldoen aan de oorsprongsregels van het akkoord en de importeur moet over een oorsprongsbewijs beschikken; anders geldt het derdelandenrecht van 7%. Kies hierboven een land van oorsprong om het tarief voor dat land te zien.

Geldt er een antidumpingrecht of ander aanvullend recht op multiplex met buitenlaag van loofhout?

De EU heft op goederen van oorsprong uit Rusland bovenop het douanerecht een antidumpingrecht van 15,8% (geldig tot 10 november 2026). De EU heft op goederen van oorsprong uit China bovenop het douanerecht een antidumpingrecht van 86,8%. Voor exporteurs die in de maatregel bij naam worden genoemd, kunnen afwijkende tarieven gelden.

Uit welke landen voert de EU multiplex met buitenlaag van loofhout in?

In de twaalf maanden tot en met augustus 2026 waren de grootste leveranciers Oekraïne (37%), Vietnam (17%) en Kazachstan (6%), bij een totale invoer van € 444,1 mln.

Downloaden als CSV Wijzigingen volgen (RSS)