Onderverdeling · Hoofdstuk 44 · Post 4412

4412.33

4412.33: ander, waarvan ten minste een der buitenste lagen bestaat uit ander dan naaldhout van de soort els (Alnus spp.), es (Fraxinus spp.), beuk (Fagusspp.), berk (Betula spp.), kers (Prunus spp.), kastanje (Castanea spp.), iep (Ulmus spp.), eucalyptus (Eucalyptus spp.), caryay (Carya spp.), paardenkastanje (Aesculus spp.), linde (Tilia spp.), esdoorn (Acer spp.), eik (Quercus spp.), plataan (Platanus spp.), populier en esp (Populus spp.), robinia (Robinia spp.), rozenhout (Liriodendron spp.) of walnoot (Juglans spp.)

Multiplex met buitenlaag van loofhout

4412.33 is de HS-onderverdeling voor multiplex met buitenlaag van loofhout; ze hoort bij post 4412 in hoofdstuk 44.

Wat u betaalt

Invoer: EU

Invoerrecht 7% derdelandenrecht · verdeeld over 4 nationale tariefregels afhankelijk van het land van oorsprong
Aanvullende rechten en heffingen 4 aanvullende maatregelen Invoervereisten: 7
Btw bij invoer algemeen tarief van de lidstaat van invoer, 17% tot 27%
Invoerrechten berekenenInvoerrechten en belastingen berekenen →

Tarieven per nationale tariefregel · Gecombineerde nomenclatuur van de EU

Tariefregels (EU) →
  1. 4412 33 ander, waarvan ten minste een der buitenste lagen bestaat uit ander dan naaldhout van de soort els (Alnus spp.), es (Fraxinus spp.), beuk (Fagusspp.), berk (Betula spp.), kers (Prunus spp.), kastanje (Castanea spp.), iep (Ulmus spp.), eucalyptus (Eucalyptus spp.), caryay (Carya spp.), paardenkastanje (Aesculus spp.), linde (Tilia spp.), esdoorn (Acer spp.), eik (Quercus spp.), plataan (Platanus spp.), populier en esp (Populus spp.), robinia (Robinia spp.), rozenhout (Liriodendron spp.) of walnoot (Juglans spp.):
  2. 4412 33 10 waarvan ten minste een der buitenste lagen bestaat uit berk (Betula spp.) 7%m3
  3. 4412 33 20 waarvan geen der buitenste lagen bestaat uit berk, maar ten minste een der buitenste lagen bestaat uit populier of esp (Populus spp.) 7%m3
  4. 4412 33 30 waarvan geen der buitenste lagen bestaat uit berk, populier of esp (Populus spp.), maar ten minste een der buitenste lagen bestaat uit eucalyptus (Eucalyptus spp.) 7%m3
  5. 4412 33 90 ander 7%m3

Aanvullende rechten en invoervoorschriften

Heffingen bovenop het invoerrecht en voorschriften waaraan de goederen aan de grens moeten voldoen.

Aanvullende rechten en heffingen 15

  • AntidumpingrechtDefinitieve antidumpingrechten 15,8%
    Geldt voor goederen uit
    Rusland
    Geldig
    tot 10 november 2026
    Rechtshandeling
    Regulation 1930/21
    Tariefregels
    op 1 van de 4 tariefregels
    Tarieven voor met name genoemde exporteurs (15)
    OndernemingTarief
    Sveza Group composed of seven exporting producers: “SVEZA Tyumen” Limited Liability Company; Joint Stock Company “SVEZA Ust-Izhora”; Joint Stock Company “SVEZA Verhnaya Sinyachiha”; Joint Stock Company “SVEZA Kostroma”; Joint Stock Company “SVEZA Manturovo”; Joint Stock Company “SVEZA Novator”; Limited Liability Company “SVEZA Uralskiy” C65914,4%
    Syktyvkar Plywood Mill Ltd. C66015,72%
    Zheshartsky LРK LLC C66115,8%
    Arkhangelsk Plywood Plant JSC C66214,85%
    CJSC " Murom" C66314,85%
    LLC « InvestForest » C66414,85%
    Joint Stock Company " Bryansk Plywood Mill" C66514,85%
    Joint-Stock Company «Krasnyi Yakor» C66614,85%
    Limited Liability Company " Fanernyiy Zavod" C66714,85%
    Limited Liability Company UPM-Kymmene Chudovo C66814,85%
    LLC Murashinskiy plywood plant C66914,85%
    Parfino Plywood Factori C67014,85%
    ZAO Plyterra C67114,85%
    Plywood Plant Vlast Truda JSC C67214,85%
    Limited Liability Company ‘Vyatsky Plywood Mill’ C67314,85%
  • AntidumpingrechtDefinitieve antidumpingrechten 15,8%
    Alleen voor
    4412 33 10 12 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Geldt voor goederen uit
    alle landen behalve China, Rusland
    Rechtshandeling
    Regulation 1287/24
    Tariefregels
    op 1 van de 4 tariefregels
  • AntidumpingrechtDefinitieve antidumpingrechten 86,8%
    Alleen voor
    4412 33 10 12 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Geldt voor goederen uit
    China
    Rechtshandeling
    Regulation 2333/25
    Tariefregels
    op 1 van de 4 tariefregels
    Tarieven voor met name genoemde exporteurs (1)
    OndernemingTarief
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • AntidumpingrechtDefinitieve antidumpingrechten 15,8%
    Alleen voor
    4412 33 10 14 Other
    Geldt voor goederen uit
    alle landen behalve Rusland
    Geldig
    tot 10 november 2026
    Rechtshandeling
    Regulation 1287/24
    Tariefregels
    op 1 van de 4 tariefregels
  • AntidumpingrechtDefinitieve antidumpingrechten 15,8%
    Alleen voor
    4412 33 10 22 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Geldt voor goederen uit
    alle landen behalve China, Rusland
    Geldig
    tot 10 november 2026
    Rechtshandeling
    Regulation 1287/24
    Tariefregels
    op 1 van de 4 tariefregels
  • AntidumpingrechtDefinitieve antidumpingrechten 86,8%
    Alleen voor
    4412 33 10 22 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Geldt voor goederen uit
    China
    Rechtshandeling
    Regulation 2333/25
    Tariefregels
    op 1 van de 4 tariefregels
    Tarieven voor met name genoemde exporteurs (1)
    OndernemingTarief
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • AntidumpingrechtDefinitieve antidumpingrechten 15,8%
    Alleen voor
    4412 33 10 24 Other
    Geldt voor goederen uit
    alle landen behalve Rusland
    Geldig
    tot 10 november 2026
    Rechtshandeling
    Regulation 1287/24
    Tariefregels
    op 1 van de 4 tariefregels
  • AntidumpingrechtDefinitieve antidumpingrechten 86,8%
    Alleen voor
    4412 33 10 82 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Geldt voor goederen uit
    China
    Rechtshandeling
    Regulation 2333/25
    Tariefregels
    op 1 van de 4 tariefregels
    Tarieven voor met name genoemde exporteurs (1)
    OndernemingTarief
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • AntidumpingrechtDefinitieve antidumpingrechten 86,8%
    Alleen voor
    4412 33 20 10 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Geldt voor goederen uit
    China
    Rechtshandeling
    Regulation 2333/25
    Tariefregels
    op 1 van de 4 tariefregels
    Tarieven voor met name genoemde exporteurs (1)
    OndernemingTarief
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • AntidumpingrechtDefinitieve antidumpingrechten 86,8%
    Alleen voor
    4412 33 30 10 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Geldt voor goederen uit
    China
    Rechtshandeling
    Regulation 2333/25
    Tariefregels
    op 1 van de 4 tariefregels
    Tarieven voor met name genoemde exporteurs (1)
    OndernemingTarief
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • AntidumpingrechtDefinitieve antidumpingrechten 86,8%
    Alleen voor
    4412 33 90 10 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Geldt voor goederen uit
    China
    Rechtshandeling
    Regulation 2333/25
    Tariefregels
    op 1 van de 4 tariefregels
    Tarieven voor met name genoemde exporteurs (1)
    OndernemingTarief
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • Schorsing van rechtenSchorsing - producten bestemd voor bepaalde soorten schepen en voor boor- en werkeilanden Vrij
    Geldt voor goederen uit
    alle landen
    Rechtshandeling
    Regulation 2658/87
    Documenten
    • C990 Vergunning bijzondere bestemming voor schepen en boor- en werkeilanden (Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/2446, bijlage A, kolom 8c)
  • Recht op zendingen van geringe waardeDouanerecht voor zending van geringe waarde 3 EUR
    Geldt voor goederen uit
    alle landen
    Geldig
    tot 31 oktober 2026
    Rechtshandeling
    Regulation 0382/26
  • Recht op zendingen van geringe waardeDouanerecht voor zending van geringe waarde 3 EUR
    Geldt voor goederen uit
    alle landen
    Geldig
    vanaf 1 november 2026
    Rechtshandeling
    Regulation 0382/26
    Documenten
    • C127 Identificatiecode van het handelsproduct
    • C128 Niet-gestandaardiseerde productidentificatie van de fabrikant
    • C129 Gestandaardiseerde productidentificatie van de fabrikant
    • Y081 Er bestaat geen gestandaardiseerde productidentificatie voor het aangegeven product
  • BehandelingskostenAfhandelingsvergoeding van de Unie 2 EUR
    Geldt voor goederen uit
    alle landen
    Geldig
    vanaf 1 november 2026
    Rechtshandeling
    Regulation 2108/26
    Documenten
    • Y126 Goods sold in distance sales

Invoervereisten 8

  • Verbod of beperkingInvoerverbod
    Geldt voor goederen uit
    Belarus, Noord-Korea
    Rechtshandeling
    Regulation 0355/22, Regulation 0285/18
  • InvoercontroleBeperking van het vrije verkeer
    Geldt voor goederen uit
    Irak, Syrië
    Rechtshandeling
    Regulation 1210/03, Regulation 1332/13
  • InvoercontroleInvoercontrole – CITES
    Geldt voor goederen uit
    alle landen
    Rechtshandeling
    Regulation 0966/23
    Documenten
    • C400 Overlegging van het benodigde certificaat " CITES"
    • Y900 De aangegeven goederen zijn niet opgenomen in het Verdrag van Washington (CITES)
  • InvoercontroleInvoercontrole van hout en houtproducten behoudens de vergunningenregeling van FLEGT
    Geldt voor goederen uit
    Indonesië
    Rechtshandeling
    Decision 0284/14
    Documenten
    • C690 FLEGT-invoervergunning voor hout
    • Y070 Vrijstelling, op grond van artikel 4, lid 3, van Verordening (EG) nr. 2173/2005, van de vereiste een FLEGT-vergunning over te leggen
    • Y057 Goederen waarvoor overlegging van een Flegt-invoervergunning voor hout niet vereist is
  • Invoercontrole
    Geldt voor goederen uit
    Oekraïne
    Rechtshandeling
    Regulation 0692/14
    Documenten
    • Y997 Goederen die niet afkomstig zijn uit of bestemd zijn voor de Krim of Sebastopol (artikel 2, onder a), en artikel 2 ter, lid 1, van Verordening (EU) nr. 692/2014 van de Raad)
    • N864 Factuurverklaring of oorsprongsverklaring, opgesteld door een exporteur op een factuur of op een ander handelsdocument.
    • N954 Certificaat inzake goederenverkeer EUR. 1
  • Invoercontrole
    Geldt voor goederen uit
    Rusland
    Geldig
    tot 31 december 2027
    Rechtshandeling
    Regulation 0833/14
    Documenten
    • L142 Invoervergunning op grond van artikel 3 decies lid 3 quater, van Verordening (EU) nr. 833/2014 van de Raad
    • Y874 De verbodsbepalingen van artikel 3 decies, lid 1, van Verordening (EU) nr. 833/2014 van de Raad zijn niet van toepassing (zie vrijstellingen in artikel 3 decies, lid 3 bis bis).
    • L143 Invoervergunning op grond van artikel 12 ter, lid 2, van Verordening (EU) nr. 833/2014 van de Raad
    • Y859 Goederen die het grondgebied van de douane-unie van de EU zijn binnengekomen en bij de douaneautoriteiten zijn aangebracht vóór de inwerkingtreding of de datum van toepassing van deze sanctie, naargelang welke datum het laatst valt (zie artikel 12 sexies van Verordening (EU) nr. 833/2014)
  • Invoercontrole
    Geldt voor goederen uit
    Oekraïne
    Rechtshandeling
    Regulation 0263/22
    Documenten
    • Y984 Goederen die niet afkomstig zijn uit of niet bestemd zijn voor de niet onder regeringsgezag vallende gebieden van Oekraïne in de oblasten Donetsk, Kherson, Luhansk en Zaporizhzhia
    • N954 Certificaat inzake goederenverkeer EUR. 1
    • N864 Factuurverklaring of oorsprongsverklaring, opgesteld door een exporteur op een factuur of op een ander handelsdocument.
  • InvoercontroleInvoercontrole van hout en houtproducten behoudens de vergunningenregeling van FLEGT-Ghana
    Geldt voor goederen uit
    Ghana
    Rechtshandeling
    Decision 0151/10
    Documenten
    • C690 FLEGT-invoervergunning voor hout
    • Y070 Vrijstelling, op grond van artikel 4, lid 3, van Verordening (EG) nr. 2173/2005, van de vereiste een FLEGT-vergunning over te leggen
    • Y057 Goederen waarvoor overlegging van een Flegt-invoervergunning voor hout niet vereist is

Preferentiële tarieven per land

Akkoord of regelingLandenTarief
derdelandenrecht (geen akkoord)—7%
GSP-EBA (bijzondere regeling voor de minst ontwikkelde landen - Everything But Arms)
Afghanistan, Angola, Bangladesh, Benin en nog 42

Afghanistan, Angola, Bangladesh, Benin, Bhutan, Burkina Faso, Burundi, Cambodja, Centraal-Afrikaanse Republiek, Comoren, Congo-Kinshasa, Djibouti, Eritrea, Ethiopië, Gambia, Guinee, Guinee-Bissau, Haïti, Jemen, Kiribati, Laos, Lesotho, Liberia, Madagaskar, Malawi, Mali, Mauritanië, Mozambique, Myanmar (Birma), Nepal, Niger, Oeganda, Oost-Timor, Rwanda, Salomonseilanden, Sao Tomé en Principe, Senegal, Sierra Leone, Soedan, Somalië, Tanzania, Togo, Tsjaad, Tuvalu, Zambia, Zuid-Soedan

Vrij
CARIFORUM
Antigua en Barbuda, Bahama’s, Barbados, Belize en nog 10

Antigua en Barbuda, Bahama’s, Barbados, Belize, Dominica, Dominicaanse Republiek, Grenada, Guyana, Jamaica, Saint Kitts en Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent en de Grenadines, Suriname, Trinidad en Tobago

Vrij
LGO (Landen en Gebieden Overzee)
Antarctica, Aruba, Caribisch Nederland, Curaçao en nog 8

Antarctica, Aruba, Caribisch Nederland, Curaçao, Frans-Polynesië, Franse Gebieden in de zuidelijke Indische Oceaan, Groenland, Nieuw-Caledonië, Saint-Barthélemy, Saint-Pierre en Miquelon, Sint-Maarten, Wallis en Futuna

Vrij
GSP+ (een bijzondere stimuleringsregeling voor duurzame ontwikkeling en goed bestuur)
Bolivia, Filipijnen, Kaapverdië, Kirgizië en nog 4

Bolivia, Filipijnen, Kaapverdië, Kirgizië, Mongolië, Oezbekistan, Pakistan, Sri Lanka

Vrij
Midden-Amerika Costa Rica, El Salvador, Guatemala, Honduras, Nicaragua, Panama Vrij
SADC EPA Botswana, Eswatini, Namibië Vrij
Europese Economische Ruimte IJsland, Liechtenstein, Noorwegen Vrij
Staten in oostelijk en zuidelijk Afrika Mauritius, Seychellen, Zimbabwe Vrij
douane-unie EU–Andorra Andorra Vrij
overeenkomst EU–Albanië Albanië Vrij
overeenkomst EU–Bosnië en Herzegovina Bosnië en Herzegovina Vrij
overeenkomst EU–Canada Canada Vrij
overeenkomst EU–Zwitserland Zwitserland Vrij
overeenkomst EU–Ivoorkust Ivoorkust Vrij
overeenkomst EU–Chili Chili Vrij
overeenkomst EU–Kameroen Kameroen Vrij
overeenkomst EU–Colombia Colombia Vrij
overeenkomst EU–Algerije Algerije Vrij
overeenkomst EU–Ecuador Ecuador Vrij
overeenkomst EU–Egypte Egypte Vrij
Preferentiële oorsprong overeenkomstig de overeenkomst in de vorm van een briefwisseling tussen de Europese Unie en het Koninkrijk Marokko over de wijziging van de Protocollen nrs. 1 en 4 van de Euro-mediterrane overeenkomst waarbij een associatie tot stand wordt gebracht tussen de Europese Gemeenschappen en hun lidstaten, enerzijds, en het Koninkrijk Marokko, anderzijds. Westelijke Sahara Vrij
overeenkomst EU–Fiji Fiji Vrij
overeenkomst EU–Faeröer Faeröer Vrij
overeenkomst EU–Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk Vrij
overeenkomst EU–Georgië Georgië Vrij
overeenkomst EU–Ghana Ghana Vrij
overeenkomst EU–Israël Israël Vrij
overeenkomst EU–Jordanië Jordanië Vrij
overeenkomst EU–Japan Japan Vrij
overeenkomst EU–Kenia Kenia Vrij
overeenkomst EU–Zuid-Korea Zuid-Korea Vrij
overeenkomst EU–Libanon Libanon Vrij
overeenkomst EU–Marokko Marokko Vrij
overeenkomst EU–Moldavië Moldavië Vrij
overeenkomst EU–Montenegro Montenegro Vrij
overeenkomst EU–Noord-Macedonië Noord-Macedonië Vrij
overeenkomst EU–Mexico Mexico Vrij
overeenkomst EU–Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland Vrij
overeenkomst EU–Peru Peru Vrij
overeenkomst EU–Papoea-Nieuw-Guinea Papoea-Nieuw-Guinea Vrij
overeenkomst EU–Palestijnse gebieden Palestijnse gebieden Vrij
overeenkomst EU–Servië Servië Vrij
overeenkomst EU–Singapore Singapore Vrij
douane-unie EU–San Marino San Marino Vrij
overeenkomst EU–Syrië Syrië Vrij
overeenkomst EU–Tunesië Tunesië Vrij
douane-unie EU–Turkije Turkije Vrij
overeenkomst EU–Oekraïne Oekraïne Vrij
overeenkomst EU–Verenigde Staten Verenigde Staten Vrij
overeenkomst EU–Vietnam Vietnam Vrij
overeenkomst EU–Samoa Samoa Vrij
overeenkomst EU–Kosovo Kosovo Vrij
overeenkomst EU–Zuid-Afrika Zuid-Afrika Vrij
SAP - Algemene regelingen
Congo-Brazzaville, Cookeilanden, India, Micronesia en nog 4

Congo-Brazzaville, Cookeilanden, India, Micronesia, Nigeria, Niue, Tadzjikistan, Vanuatu

3,5%
Mercosur Argentinië, Brazilië, Paraguay, Uruguay 6,1%

EU: invoer per maand

laatste 12 maanden€ 444,1 mln.-27,9% · vorige 12 maanden
Gemiddelde invoerprijs€ 0,98 per kg
Preferentieel tarief74%
jan 2024: € 50,2 mln.feb 2024: € 53 mln.mrt 2024: € 44,6 mln.apr 2024: € 50 mln.mei 2024: € 60,3 mln.jun 2024: € 65,1 mln.jul 2024: € 70 mln.aug 2024: € 58,7 mln.sep 2024: € 58,5 mln.okt 2024: € 71,6 mln.nov 2024: € 79,4 mln.dec 2024: € 73,8 mln.jan 2025: € 73,2 mln.feb 2025: € 49,2 mln.mrt 2025: € 39,6 mln.apr 2025: € 33,8 mln.mei 2025: € 40,2 mln.jun 2025: € 36,5 mln.jul 2025: € 31,3 mln.aug 2025: € 28,6 mln.sep 2025: € 35 mln.okt 2025: € 37,8 mln.nov 2025: € 35,1 mln.dec 2025: € 29,3 mln.jan 2026: € 34,7 mln.feb 2026: € 33,8 mln.mrt 2026: € 35,5 mln.apr 2026: € 39,4 mln.mei 2026: € 37,7 mln.jun 2026: € 46,7 mln.jul 2026: € 42 mln.aug 2026: € 37 mln. 202420252026
Gegevens tot en met augustus 2026 (voorlopig) · Maandcijfers: Eurostat Comext (CC BY 4.0), HMRC (OGL v3.0)

Belangrijkste leveranciers, laatste 12 maanden

LandWaardeAandeelVerandering
Oekraïne € 163,8 mln. 36,9% +0,7%
Vietnam € 75,9 mln. 17,1% +1.589,6%
Kazachstan € 26,8 mln. 6% +39,7%
Georgië € 21,4 mln. 4,8% -6,9%
China € 20,9 mln. 4,7% -93,3%
Brazilië € 18,3 mln. 4,1% +333,5%
Turkije € 18,3 mln. 4,1% -17,7%
Maleisië € 17,7 mln. 4% +2.139%

Dezelfde onderverdeling in andere tarieven

Wereldhandel in 2024

4412.33 · US$ 7 mld.

Handelswaarde (US$) geen gemelde handel < US$ 2 mln.US$ 2 mln.+US$ 22,7 mln.+US$ 171,4 mln.+> US$ 363,3 mln.

Export: 110
  1. China: US$ 2,9 mld.
  2. Rusland: US$ 544,7 mln.
  3. Vietnam: US$ 500 mln.
  4. Letland: US$ 363,3 mln.
  5. Finland: US$ 289,2 mln.
  6. Indonesië: US$ 231,7 mln.
  7. Cambodja: US$ 227,2 mln.
  8. Polen: US$ 197 mln.
  9. Estland: US$ 196 mln.
  10. Spanje: US$ 176,1 mln.
  11. Italië: US$ 171,4 mln.
  12. Canada: US$ 151,6 mln.
  13. Oekraïne: US$ 149,2 mln.
  14. Duitsland: US$ 91,2 mln.
  15. Maleisië: US$ 59,9 mln.
  16. België: US$ 51,5 mln.
  17. Nederland: US$ 49,5 mln.
  18. Turkije: US$ 45,6 mln.
  19. Kazachstan: US$ 42,2 mln.
  20. Tsjechië: US$ 37 mln.
  21. Thailand: US$ 32,6 mln.
  22. Verenigde Staten: US$ 28,3 mln.
  23. Belarus: US$ 26,5 mln.
  24. Hongarije: US$ 26,3 mln.
  25. Noorwegen: US$ 25,9 mln.
  26. Zweden: US$ 25 mln.
  27. Frankrijk: US$ 24,7 mln.
  28. Georgië: US$ 22,7 mln.
  29. Uruguay: US$ 21,6 mln.
  30. Oostenrijk: US$ 20,9 mln.
  31. Brazilië: US$ 20,3 mln.
  32. Litouwen: US$ 18,8 mln.
  33. Taiwan: US$ 18,3 mln.
  34. Paraguay: US$ 18,2 mln.
  35. Roemenië: US$ 15,1 mln.
  36. Bulgarije: US$ 14,6 mln.
  37. Slowakije: US$ 11,7 mln.
  38. Slovenië: US$ 10,3 mln.
  39. Egypte: US$ 9,6 mln.
  40. Verenigd Koninkrijk: US$ 8,1 mln.
  41. Moldavië: US$ 6,6 mln.
  42. Oezbekistan: US$ 6,4 mln.
  43. Servië: US$ 6,3 mln.
  44. Bosnië en Herzegovina: US$ 4,9 mln.
  45. Ghana: US$ 4,7 mln.
  46. Kroatië: US$ 4,2 mln.
  47. Ierland: US$ 4 mln.
  48. Mexico: US$ 4 mln.
  49. Griekenland: US$ 3,4 mln.
  50. India: US$ 3,2 mln.
  51. Portugal: US$ 3 mln.
  52. Zwitserland: US$ 2,9 mln.
  53. Verenigde Arabische Emiraten: US$ 2,5 mln.
  54. Chili: US$ 2,1 mln.
  55. Guatemala: US$ 2 mln.
  56. Denemarken: US$ 1,9 mln.
  57. Hongkong SAR van China: US$ 1,8 mln.
  58. Kirgizië: US$ 1,3 mln.
  59. Zuid-Korea: US$ 741,8K
  60. Zuid-Afrika: US$ 637,1K

Grootste exporteurs

PlaatsLandWaardeAandeel
1 China US$ 2,9 mld. 41,8%
2 Rusland US$ 544,7 mln. 7,8%
3 Vietnam US$ 500 mln. 7,2%
4 Letland US$ 363,3 mln. 5,2%
5 Finland US$ 289,2 mln. 4,2%
6 Indonesië US$ 231,7 mln. 3,3%
7 Cambodja US$ 227,2 mln. 3,3%
8 Polen US$ 197 mln. 2,8%
9 Estland US$ 196 mln. 2,8%
10 Spanje US$ 176,1 mln. 2,5%

Grootste importeurs

PlaatsLandWaardeAandeel
1 Verenigde Staten US$ 1,4 mld. 19,6%
2 Duitsland US$ 502,9 mln. 7,2%
3 Verenigd Koninkrijk US$ 316,4 mln. 4,5%
4 Filipijnen US$ 293,3 mln. 4,2%
5 Nederland US$ 217,5 mln. 3,1%
6 Verenigde Arabische Emiraten US$ 207,5 mln. 3%
7 Polen US$ 202 mln. 2,9%
8 Canada US$ 200 mln. 2,9%
9 Frankrijk US$ 196,4 mln. 2,8%
10 Zuid-Korea US$ 190,2 mln. 2,7%

Bindende indelingsbeslissingen voor vergelijkbare goederen 23

Beslissingen van de Amerikaanse douane (CBP, CROSS) en de Britse douane HMRC (Advance Tariff Rulings) over goederen onder deze code. Een beslissing bindt alleen de houder, maar laat zien hoe de autoriteiten vergelijkbare goederen indelen. De omschrijvingen zijn de Engelse teksten van de autoriteiten.

  • N363306 U.S. CBP 21 juli 2026 · 4412.33.32.25

    The tariff classification of multilayer wood flooring from Vietnam

  • N354610 U.S. CBP 21 oktober 2025 · 4412.33.32.25

    The tariff classification of multilayer wood flooring from Vietnam

  • N348452 U.S. CBP 20 mei 2025 · 4412.33.32.25

    The tariff classification of multilayer wood flooring from Poland

  • N348456 U.S. CBP 20 mei 2025 · 4412.33.26.25

    The tariff classification of multilayer wood flooring from Vietnam

  • N344667 U.S. CBP 13 januari 2025 · 4412.33.06.70

    The tariff classification of multilayer wood panels from Indonesia

  • N341607 U.S. CBP 9 augustus 2024 · 4412.33.57.00

    The tariff classification of surface covered plywood panels from China

  • 600013605 HMRC 3 november 2025 – 2 november 2028 · 4412 33 90 90

    The product is Chinese real wood veneered, two side decorative plywood of Oak. The two sides are fancy plywood, face side veneered with " A" quality sliced quarter cut and / or crown cut decorative veneers 0.3mm before sanding. Reverse side veneered with " B" quality sliced quarter cut and / or…

in totaal 23 beslissingen voor deze code

Recente wetswijzigingen waarin deze code voorkomt

Besluiten waarvan de tekst deze code of de bijbehorende post noemt. Controleer het besluit zelf: een code kan om andere redenen worden genoemd dan een wijziging van het recht.

  1. US Tariefwijziging

    Notice of Actions in Section 301 Investigations of Acts, Policies, and Practices of Various Economies Related to the Failure of Each Economy To Impose and Effectively Enforce a Prohibition on the Importation of Goods Produced With Forced Labor

    FR Doc. 2026-15181 · 91 FR 47318 · Bron: federalregister.gov

  2. EU Antidumping · Van toepassing vanaf:

    Commission Implementing Regulation (EU) 2026/1840 of 23 July 2026 initiating an investigation concerning possible circumvention of the anti-dumping measures imposed by Implementing Regulation (EU) 2025/2333 on imports of hardwood plywood originating in the People’s Republic of China by imports of slightly modified hardwood plywood from the People’s Republic of China and making such imports subject to registration

    CELEX 32026R1840 · Bron: eur-lex.europa.eu

  3. US Compenserend recht

    Hardwood and Decorative Plywood From Indonesia: Final Affirmative Countervailing Duty Determination

    FR Doc. 2026-14609 · 91 FR 45788 · Bron: federalregister.gov

  4. US Antidumping

    Hardwood and Decorative Plywood From the People's Republic of China: Final Determination of Sales at Less Than Fair Value and Final Affirmative Determination of Critical Circumstances

    FR Doc. 2026-14610 · 91 FR 45778 · Bron: federalregister.gov

  5. US Compenserend recht

    Hardwood and Decorative Plywood From the People's Republic of China: Final Affirmative Countervailing Duty Determination and Final Affirmative Critical Circumstances Determination

    FR Doc. 2026-14611 · 91 FR 45766 · Bron: federalregister.gov

  6. US Antidumping

    Hardwood and Decorative Plywood From Indonesia: Final Affirmative Determination of Sales at Less Than Fair Value

    FR Doc. 2026-14612 · 91 FR 45774 · Bron: federalregister.gov

  7. US Compenserend recht

    Hardwood and Decorative Plywood From the Socialist Republic of Vietnam: Final Affirmative Countervailing Duty Determination and Final Affirmative Critical Circumstances Determination, in Part

    FR Doc. 2026-14613 · 91 FR 45770 · Bron: federalregister.gov

  8. US Antidumping

    Hardwood and Decorative Plywood from the Socialist Republic of Vietnam: Final Affirmative Determination of Sales at Less Than Fair Value and Final Negative Determination of Critical Circumstances

    FR Doc. 2026-14614 · 91 FR 45782 · Bron: federalregister.gov

Wetswijzigingen →

Geschiedenis van de code

Sinds 2017; daarvoor werden deze goederen ingedeeld onder 4412.32.

De gecombineerde nomenclatuur verdeelt onderverdeling 4412.33 in 4 tariefregels; het derdelandenrecht bedraagt 7%.

Onder onderverdeling 4412.33 staan in het Turkse douanetarief 4 tariefregels; het derdelandenrecht bedraagt 7%.

Voor goederen uit 140 landen geldt in de EU geen invoerrecht dankzij handelsakkoorden en preferentiële regelingen zoals GSP-EBA en CARIFORUM; het derdelandenrecht bedraagt 7%.

De EU heft op goederen van oorsprong uit Rusland bovenop het douanerecht een antidumpingrecht van 15,8% (geldig tot 10 november 2026).

De EU heft op goederen van oorsprong uit China bovenop het douanerecht een antidumpingrecht van 86,8%.

Van september 2025 tot en met augustus 2026 bedroeg de invoer van deze goederen in de EU € 444,1 mln. (−28% ten opzichte van de twaalf maanden daarvoor); de grootste leverancier was Oekraïne met 37% van de invoer, gevolgd door Vietnam.

In 2024 werden wereldwijd deze goederen ter waarde van US$ 7 mld. uitgevoerd (+9,8% op jaarbasis).

Het grootste deel van de export kwam uit China (US$ 2,9 mld.), op afstand gevolgd door Rusland.

Vragen en antwoorden

Wat is de HS-code van ‘ander, waarvan ten minste een der buitenste lagen bestaat uit ander…’?

‘ander, waarvan ten minste een der buitenste lagen bestaat uit ander dan naaldhout van de soort els (Alnus spp.), es (Fraxinus spp.), beuk (Fagusspp.), berk (Betula spp.), kers (Prunus spp.), kastanje (Castanea spp.), iep (Ulmus spp.), eucalyptus (Eucalyptus spp.), caryay (Carya spp.), paardenkastanje (Aesculus spp.), linde (Tilia spp.), esdoorn (Acer spp.), eik (Quercus spp.), plataan (Platanus spp.), populier en esp (Populus spp.), robinia (Robinia spp.), rozenhout (Liriodendron spp.) of walnoot (Juglans spp.)’ valt onder onderverdeling 4412.33 van het geharmoniseerd systeem, onderdeel van post 4412 (afdeling IX). Bij invoer in Nederland wordt de code aangevuld tot een tiencijferige TARIC-code.

Hoeveel invoerrecht geldt voor ‘ander, waarvan ten minste een der buitenste lagen…’ in de EU?

In de gecombineerde nomenclatuur geldt voor invoer onder 4412.33 uit landen zonder preferentiële handelsovereenkomst een recht van 7%. Preferentiële tarieven, antidumpingrechten en btw zijn niet meegerekend.

Hoeveel invoerrecht geldt voor ‘ander, waarvan ten minste een der buitenste lagen…’ in Turkije?

In het Turkse douanetarief geldt voor invoer onder 4412.33 uit landen zonder preferentiële handelsovereenkomst een recht van 7%. Preferentiële tarieven, antidumpingrechten en btw zijn niet meegerekend.

Welk land is de grootste exporteur van ‘ander, waarvan ten minste een der buitenste lagen…’?

China, met US$ 2,9 mld. in 2024 (41,8% van de wereldexport).

Uit welke landen kunnen multiplex met buitenlaag van loofhout zonder invoerrecht in de EU worden ingevoerd?

Voor goederen uit 140 landen geldt op grond van een handelsakkoord of preferentiële regeling een tarief van 0%, bijvoorbeeld onder GSP-EBA, CARIFORUM en LGO. De goederen moeten voldoen aan de oorsprongsregels van het akkoord en de importeur moet over een oorsprongsbewijs beschikken; anders geldt het derdelandenrecht van 7%. Kies hierboven een land van oorsprong om het tarief voor dat land te zien.

Geldt er een antidumpingrecht of ander aanvullend recht op multiplex met buitenlaag van loofhout?

De EU heft op goederen van oorsprong uit Rusland bovenop het douanerecht een antidumpingrecht van 15,8% (geldig tot 10 november 2026). De EU heft op goederen van oorsprong uit China bovenop het douanerecht een antidumpingrecht van 86,8%. Voor exporteurs die in de maatregel bij naam worden genoemd, kunnen afwijkende tarieven gelden.

Uit welke landen voert de EU multiplex met buitenlaag van loofhout in?

In de twaalf maanden tot en met augustus 2026 waren de grootste leveranciers Oekraïne (37%), Vietnam (17%) en Kazachstan (6%), bij een totale invoer van € 444,1 mln.

Downloaden als CSV Wijzigingen volgen (RSS)