Alamrubriik · Grupp 44 · Rubriik 4412

4412.33

4412.33: muud, millel vähemalt üks välimine kiht on lehtpuidust, liikidest: lepp (Alnus spp.), saar (Fraxinus spp.), pöök (Fagus spp.), kask (Betula spp.), kirsipuu (Prunus spp.), kastanipuu (Castanea spp.), jalakas (Ulmus spp.), eukalüpt (Eucalyptus spp.), hikkoripuu (Carya spp.), hobukastan (Aesculus spp.), pärn (Tilia spp.), vaher (Acer spp.), tamm (Quercus spp.), plaatan (Platanus spp.), pappel ja haab (Populus spp.), robiinia (ebaakaatsia) (Robinia spp.), tulbipuu (Liriodendron spp.) või pähklipuu (Juglans spp.)

Vineer lehtpuust pinnakihiga (kask, pöök, tamm jt)

HS-alamrubriik 4412.33 – vineer lehtpuust pinnakihiga (kask, pöök, tamm jt) – kuulub rubriiki 4412 grupis 44.

Mida maksate

Import: EL

Tollimaks 7% kolmandate riikide määr · 4 riikliku kaubakoodi lõikes sõltub päritoluriigist
Lisatollimaksud ja tasud 4 lisameedet Impordinõuded: 7
Käibemaks importiva liikmesriigi standardmäär, 17%–27%
TollikalkulaatorArvuta tollimaks ja maksud →

Määrad riiklike kaubakoodide kaupa · ELi kombineeritud nomenklatuur

Kaubakoodid – EL →
  1. 4412 33 muud, millel vähemalt üks välimine kiht on lehtpuidust, liikidest: lepp (Alnus spp.), saar (Fraxinus spp.), pöök (Fagus spp.), kask (Betula spp.), kirsipuu (Prunus spp.), kastanipuu (Castanea spp.), jalakas (Ulmus spp.), eukalüpt (Eucalyptus spp.), hikkoripuu (Carya spp.), hobukastan (Aesculus spp.), pärn (Tilia spp.), vaher (Acer spp.), tamm (Quercus spp.), plaatan (Platanus spp.), pappel ja haab (Populus spp.), robiinia (ebaakaatsia) (Robinia spp.), tulbipuu (Liriodendron spp.) või pähklipuu (Juglans spp.):
  2. 4412 33 10 millel vähemalt üks välimine kiht on kasest (Betula spp.) 7%m3
  3. 4412 33 20 mille ükski välimine kiht ei ole kasest, kuid vähemalt üks välimine kiht on paplist või haavast (Populus spp.) 7%m3
  4. 4412 33 30 mille ükski välimine kiht ei ole kasest, paplist või haavast (Populus spp.), kuid vähemalt üks välimine kiht on eukalüptist (Eucalyptus spp.) 7%m3
  5. 4412 33 90 muud 7%m3

Lisatollimaksud ja impordieeskirjad

Tollimaksule lisanduvad maksed ja nõuded, millele kaup peab piiril vastama.

Lisatollimaksud ja tasud 15

  • Dumpinguvastane tollimaksLõplik dumpinguvastane tollimaks 15,8%
    Päritoluriigid
    Venemaa
    Kehtivus
    kuni 10. november 2026
    Õigusakt
    Regulation 1930/21
    Kaubakoodid
    kaubakoodidel 1/4
    Nimetatud eksportijate määrad (15)
    EttevõteMäär
    Sveza Group composed of seven exporting producers: “SVEZA Tyumen” Limited Liability Company; Joint Stock Company “SVEZA Ust-Izhora”; Joint Stock Company “SVEZA Verhnaya Sinyachiha”; Joint Stock Company “SVEZA Kostroma”; Joint Stock Company “SVEZA Manturovo”; Joint Stock Company “SVEZA Novator”; Limited Liability Company “SVEZA Uralskiy” C65914,4%
    Syktyvkar Plywood Mill Ltd. C66015,72%
    Zheshartsky LРK LLC C66115,8%
    Arkhangelsk Plywood Plant JSC C66214,85%
    CJSC " Murom" C66314,85%
    LLC « InvestForest » C66414,85%
    Joint Stock Company " Bryansk Plywood Mill" C66514,85%
    Joint-Stock Company «Krasnyi Yakor» C66614,85%
    Limited Liability Company " Fanernyiy Zavod" C66714,85%
    Limited Liability Company UPM-Kymmene Chudovo C66814,85%
    LLC Murashinskiy plywood plant C66914,85%
    Parfino Plywood Factori C67014,85%
    ZAO Plyterra C67114,85%
    Plywood Plant Vlast Truda JSC C67214,85%
    Limited Liability Company ‘Vyatsky Plywood Mill’ C67314,85%
  • Dumpinguvastane tollimaksLõplik dumpinguvastane tollimaks 15,8%
    Ainult
    4412 33 10 12 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Päritoluriigid
    kõik riigid, välja arvatud Hiina, Venemaa
    Õigusakt
    Regulation 1287/24
    Kaubakoodid
    kaubakoodidel 1/4
  • Dumpinguvastane tollimaksLõplik dumpinguvastane tollimaks 86,8%
    Ainult
    4412 33 10 12 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Päritoluriigid
    Hiina
    Õigusakt
    Regulation 2333/25
    Kaubakoodid
    kaubakoodidel 1/4
    Nimetatud eksportijate määrad (1)
    EttevõteMäär
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • Dumpinguvastane tollimaksLõplik dumpinguvastane tollimaks 15,8%
    Ainult
    4412 33 10 14 Other
    Päritoluriigid
    kõik riigid, välja arvatud Venemaa
    Kehtivus
    kuni 10. november 2026
    Õigusakt
    Regulation 1287/24
    Kaubakoodid
    kaubakoodidel 1/4
  • Dumpinguvastane tollimaksLõplik dumpinguvastane tollimaks 15,8%
    Ainult
    4412 33 10 22 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Päritoluriigid
    kõik riigid, välja arvatud Hiina, Venemaa
    Kehtivus
    kuni 10. november 2026
    Õigusakt
    Regulation 1287/24
    Kaubakoodid
    kaubakoodidel 1/4
  • Dumpinguvastane tollimaksLõplik dumpinguvastane tollimaks 86,8%
    Ainult
    4412 33 10 22 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Päritoluriigid
    Hiina
    Õigusakt
    Regulation 2333/25
    Kaubakoodid
    kaubakoodidel 1/4
    Nimetatud eksportijate määrad (1)
    EttevõteMäär
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • Dumpinguvastane tollimaksLõplik dumpinguvastane tollimaks 15,8%
    Ainult
    4412 33 10 24 Other
    Päritoluriigid
    kõik riigid, välja arvatud Venemaa
    Kehtivus
    kuni 10. november 2026
    Õigusakt
    Regulation 1287/24
    Kaubakoodid
    kaubakoodidel 1/4
  • Dumpinguvastane tollimaksLõplik dumpinguvastane tollimaks 86,8%
    Ainult
    4412 33 10 82 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Päritoluriigid
    Hiina
    Õigusakt
    Regulation 2333/25
    Kaubakoodid
    kaubakoodidel 1/4
    Nimetatud eksportijate määrad (1)
    EttevõteMäär
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • Dumpinguvastane tollimaksLõplik dumpinguvastane tollimaks 86,8%
    Ainult
    4412 33 20 10 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Päritoluriigid
    Hiina
    Õigusakt
    Regulation 2333/25
    Kaubakoodid
    kaubakoodidel 1/4
    Nimetatud eksportijate määrad (1)
    EttevõteMäär
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • Dumpinguvastane tollimaksLõplik dumpinguvastane tollimaks 86,8%
    Ainult
    4412 33 30 10 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Päritoluriigid
    Hiina
    Õigusakt
    Regulation 2333/25
    Kaubakoodid
    kaubakoodidel 1/4
    Nimetatud eksportijate määrad (1)
    EttevõteMäär
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • Dumpinguvastane tollimaksLõplik dumpinguvastane tollimaks 86,8%
    Ainult
    4412 33 90 10 Of wood other than okoumé, whether or not coated or surface-covered
    Päritoluriigid
    Hiina
    Õigusakt
    Regulation 2333/25
    Kaubakoodid
    kaubakoodidel 1/4
    Nimetatud eksportijate määrad (1)
    EttevõteMäär
    Pizhou Jiangshan Wood Co., Ltd 89MK43,3%
  • Tollimaksude peataminePeatamine – kaubad teatavat liiki laevade, paatide ja muude veesõidukite ning puur- või tootmisplatvormide jaoks Maksuvaba
    Päritoluriigid
    kõik riigid
    Õigusakt
    Regulation 2658/87
    Dokumendid
    • C990 Luba kaupade lõppkasutuseks laevadel ja platvormidel (delegeeritud määruse (EL) 2015/2446 A lisa veerg 8c)
  • Väikese väärtusega saadetiste tollimaksVäikese väärtusega kaubasaadetise tollimaks 3 EUR
    Päritoluriigid
    kõik riigid
    Kehtivus
    kuni 31. oktoober 2026
    Õigusakt
    Regulation 0382/26
  • Väikese väärtusega saadetiste tollimaksVäikese väärtusega kaubasaadetise tollimaks 3 EUR
    Päritoluriigid
    kõik riigid
    Kehtivus
    alates 1. november 2026
    Õigusakt
    Regulation 0382/26
    Dokumendid
    • C127 Ettevõtja tootetähis
    • C128 Mittestandardne tootja tootetähis
    • C129 Tootja toote standardne tunnuskood
    • Y081 Deklareeritud tootel puudub tootja standarditud tootetähis
  • KäitlemistasuLiidu käitlustasu 2 EUR
    Päritoluriigid
    kõik riigid
    Kehtivus
    alates 1. november 2026
    Õigusakt
    Regulation 2108/26
    Dokumendid
    • Y126 Kaugmüügi teel müüdud kaubad

Impordinõuded 8

  • Keeld või piirangImpordikeeld
    Päritoluriigid
    Põhja-Korea, Valgevene
    Õigusakt
    Regulation 0355/22, Regulation 0285/18
  • ImpordikontrollPiirang vabasse ringlusse lubamisel
    Päritoluriigid
    Iraak, Süüria
    Õigusakt
    Regulation 1210/03, Regulation 1332/13
  • ImpordikontrollImpordi kontroll – CITES
    Päritoluriigid
    kõik riigid
    Õigusakt
    Regulation 0966/23
    Dokumendid
    • C400 " CITES"-sertifikaadi esitamine
    • Y900 Deklareeritavad kaubad ei kuulu Washingtoni konventsiooni (CITES) regulatsiooni alla
  • ImpordikontrollImpordikontroll: puit ja puidutooted, mille suhtes kohaldatakse FLEGT-litsentsimissüsteemi
    Päritoluriigid
    Indoneesia
    Õigusakt
    Decision 0284/14
    Dokumendid
    • C690 FLEGTi puidu impordilitsents
    • Y070 Vabastus nõudest esitada FLEGT-litsents vastavalt nõukogu määruse (EÜ) nr 2173/2005 artikli 4 lõikele 3
    • Y057 Kaubad, mille puhul ei ole vaja esitada FLEGT-litsentsi puidu importimisel
  • ImpordikontrollImpordi kontroll
    Päritoluriigid
    Ukraina
    Õigusakt
    Regulation 0692/14
    Dokumendid
    • Y997 Kaubad, mis ei pärine Krimmist või Sevastopolist ega ole sinna suunatud (nõukogu määruse (EL) nr 692/2014 artikli 2 ja 2b lõige 1)
    • N864 Arvedeklaratsioon või päritoludeklaratsioon, mille on vormistanud eksportija arve või muu kaubandusliku dokumendi põhjal
    • N954 Kaupade liikumissertifikaat EUR.1
  • ImpordikontrollImpordi kontroll
    Päritoluriigid
    Venemaa
    Kehtivus
    kuni 31. detsember 2027
    Õigusakt
    Regulation 0833/14
    Dokumendid
    • L142 Nõukogu määruse (EL) nr 833/2014 artikli 3i lõike 3c kohane impordiluba
    • Y874 Nõukogu määruse (EL) nr 833/2014 artikli 3i lõikes 1 määratletud keelde ei kohaldata (vt artikli 3i lõikes 3aa sätestatud erandid)
    • L143 Impordiluba nõukogu määruse (EL) nr 833/2014 artikli 12b lõike 2 alusel
    • Y859 Kaup sisenes ELi tolliliidu territooriumile ja esitati tollile enne käesoleva sanktsiooni jõustumist või kohaldamiskuupäeva, olenevalt sellest, kumb kuupäev on hilisem (vt määruse (EL) nr 833/2014 artikkel 12e)
  • ImpordikontrollImpordi kontroll
    Päritoluriigid
    Ukraina
    Õigusakt
    Regulation 0263/22
    Dokumendid
    • Y984 Kaubad, mis ei ole pärit Ukraina valitsuse kontrolli alt väljas olevatelt aladelt Donetski, Khersoni, Luhanski ja Zaporizhzhia oblastis või ei ole sinna suunatud
    • N954 Kaupade liikumissertifikaat EUR.1
    • N864 Arvedeklaratsioon või päritoludeklaratsioon, mille on vormistanud eksportija arve või muu kaubandusliku dokumendi põhjal
  • ImpordikontrollImpordikontroll: puit ja puidutooted, mille suhtes kohaldatakse FLEGT-litsentsimissüsteemi-Ghana
    Päritoluriigid
    Ghana
    Õigusakt
    Decision 0151/10
    Dokumendid
    • C690 FLEGTi puidu impordilitsents
    • Y070 Vabastus nõudest esitada FLEGT-litsents vastavalt nõukogu määruse (EÜ) nr 2173/2005 artikli 4 lõikele 3
    • Y057 Kaubad, mille puhul ei ole vaja esitada FLEGT-litsentsi puidu importimisel

Soodusmäärad riigiti

Leping või kordRiigidMäär
kolmandate riikide tollimaks (lepingut ei ole)—7%
GSP-EBA (vähim arenenud riikide suhtes kohaldatav erikord - Kõik peale relvade)
Afganistan, Angola, Bangladesh, Benin ja veel 42

Afganistan, Angola, Bangladesh, Benin, Bhutan, Burkina Faso, Burundi, Djibouti, Eritrea, Etioopia, Gambia, Guinea, Guinea-Bissau, Haiti, Ida-Timor, Jeemen, Kambodža, Kesk-Aafrika Vabariik, Kiribati, Komoorid, Kongo DV, Laos, Lesotho, Libeeria, Lõuna-Sudaan, Madagaskar, Malawi, Mali, Mauritaania, Mosambiik, Myanmar (Birma), Nepal, Niger, Rwanda, Saalomoni Saared, Sambia, São Tomé ja Príncipe, Senegal, Sierra Leone, Somaalia, Sudaan, Tansaania, Togo, Tšaad, Tuvalu, Uganda

Maksuvaba
CARIFORUM
Antigua ja Barbuda, Bahama, Barbados, Belize ja veel 10

Antigua ja Barbuda, Bahama, Barbados, Belize, Dominica, Dominikaani Vabariik, Grenada, Guyana, Jamaica, Saint Kitts ja Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent ja Grenadiinid, Suriname, Trinidad ja Tobago

Maksuvaba
ÜMT (ÜLEMERERIIGID ja TERRITOORIUMID)
Antarktika, Aruba, Curaçao, Gröönimaa ja veel 8

Antarktika, Aruba, Curaçao, Gröönimaa, Kariibi Madalmaad, Prantsuse Lõunaalad, Prantsuse Polüneesia, Saint-Barthélemy, Saint-Pierre ja Miquelon, Sint Maarten, Uus-Kaledoonia, Wallis ja Futuna

Maksuvaba
GSP+ (säästva arengu ja hea valitsemistava edendamiseks kohaldatav stimuleeriv erikord)
Boliivia, Filipiinid, Kõrgõzstan, Mongoolia ja veel 4

Boliivia, Filipiinid, Kõrgõzstan, Mongoolia, Pakistan, Roheneemesaared, Sri Lanka, Usbekistan

Maksuvaba
Kesk-Ameerika Costa Rica, El Salvador, Guatemala, Honduras, Nicaragua, Panama Maksuvaba
SADC EPA Botswana, Namiibia, Svaasimaa Maksuvaba
Euroopa Majanduspiirkond Island, Liechtenstein, Norra Maksuvaba
Ida- ja Lõuna-Aafrika riigid Mauritius, Seišellid, Zimbabwe Maksuvaba
EL–Andorra tolliliit Andorra Maksuvaba
EL–Albaania leping Albaania Maksuvaba
EL–Bosnia ja Hertsegoviina leping Bosnia ja Hertsegoviina Maksuvaba
EL–Kanada leping Kanada Maksuvaba
EL–Šveits leping Šveits Maksuvaba
EL–Elevandiluurannik leping Elevandiluurannik Maksuvaba
EL–Tšiili leping Tšiili Maksuvaba
EL–Kamerun leping Kamerun Maksuvaba
EL–Colombia leping Colombia Maksuvaba
EL–Alžeeria leping Alžeeria Maksuvaba
EL–Ecuador leping Ecuador Maksuvaba
EL–Egiptus leping Egiptus Maksuvaba
Sooduspäritolu vastavalt Euroopa Liidu ja Maroko Kuningriigi vahelisele kirjavahetuse vormis lepingule, millega muudetakse Euroopa – Vahemere piirkonna lepingu (millega luuakse assotsiatsioon ühelt poolt Euroopa ühenduste ja nende liikmesriikide ning teiselt poolt Maroko Kuningriigi vahel) protokolle nr 1 ja nr 4. Lääne-Sahara Maksuvaba
EL–Fidži leping Fidži Maksuvaba
EL–Fääri saared leping Fääri saared Maksuvaba
EL–Ühendkuningriik leping Ühendkuningriik Maksuvaba
EL–Gruusia leping Gruusia Maksuvaba
EL–Ghana leping Ghana Maksuvaba
EL–Iisrael leping Iisrael Maksuvaba
EL–Jordaania leping Jordaania Maksuvaba
EL–Jaapan leping Jaapan Maksuvaba
EL–Keenia leping Keenia Maksuvaba
EL–Lõuna-Korea leping Lõuna-Korea Maksuvaba
EL–Liibanon leping Liibanon Maksuvaba
EL–Maroko leping Maroko Maksuvaba
EL–Moldova leping Moldova Maksuvaba
EL–Montenegro leping Montenegro Maksuvaba
EL–Põhja-Makedoonia leping Põhja-Makedoonia Maksuvaba
EL–Mehhiko leping Mehhiko Maksuvaba
EL–Uus-Meremaa leping Uus-Meremaa Maksuvaba
EL–Peruu leping Peruu Maksuvaba
EL–Paapua Uus-Guinea leping Paapua Uus-Guinea Maksuvaba
EL–Palestiina alad leping Palestiina alad Maksuvaba
EL–Serbia leping Serbia Maksuvaba
EL–Singapur leping Singapur Maksuvaba
EL–San Marino tolliliit San Marino Maksuvaba
EL–Süüria leping Süüria Maksuvaba
EL–Tuneesia leping Tuneesia Maksuvaba
EL–Türgi tolliliit Türgi Maksuvaba
EL–Ukraina leping Ukraina Maksuvaba
EL–Ameerika Ühendriigid leping Ameerika Ühendriigid Maksuvaba
EL–Vietnam leping Vietnam Maksuvaba
EL–Samoa leping Samoa Maksuvaba
EL–Kosovo leping Kosovo Maksuvaba
EL–Lõuna-Aafrika Vabariik leping Lõuna-Aafrika Vabariik Maksuvaba
GSP - Üldine kord
Cooki saared, India, Kongo Vabariik, Mikroneesia ja veel 4

Cooki saared, India, Kongo Vabariik, Mikroneesia, Nigeeria, Niue, Tadžikistan, Vanuatu

3,5%
Mercosuri Argentina, Brasiilia, Paraguay, Uruguay 6,1%

EL: import kuude kaupa

viimased 12 kuud444,1 mln €−27,9% · eelmised 12 kuud
Keskmine impordihind0,98 € kg kohta
Soodustollimaksumäär74%
jaan 2024: 50,2 mln €veebr 2024: 53 mln €märts 2024: 44,6 mln €apr 2024: 50 mln €mai 2024: 60,3 mln €juuni 2024: 65,1 mln €juuli 2024: 70 mln €aug 2024: 58,7 mln €sept 2024: 58,5 mln €okt 2024: 71,6 mln €nov 2024: 79,4 mln €dets 2024: 73,8 mln €jaan 2025: 73,2 mln €veebr 2025: 49,2 mln €märts 2025: 39,6 mln €apr 2025: 33,8 mln €mai 2025: 40,2 mln €juuni 2025: 36,5 mln €juuli 2025: 31,3 mln €aug 2025: 28,6 mln €sept 2025: 35 mln €okt 2025: 37,8 mln €nov 2025: 35,1 mln €dets 2025: 29,3 mln €jaan 2026: 34,7 mln €veebr 2026: 33,8 mln €märts 2026: 35,5 mln €apr 2026: 39,4 mln €mai 2026: 37,7 mln €juuni 2026: 46,7 mln €juuli 2026: 42 mln €aug 2026: 37 mln € 202420252026
Andmed kuni: august 2026 (esialgne) · Kuuandmed: Eurostat Comext (CC BY 4.0), HMRC (OGL v3.0)

Peamised tarnijad, viimased 12 kuud

RiikVäärtusOsakaalMuutus
Ukraina 163,8 mln € 36,9% +0,7%
Vietnam 75,9 mln € 17,1% +1589,6%
Kasahstan 26,8 mln € 6% +39,7%
Gruusia 21,4 mln € 4,8% −6,9%
Hiina 20,9 mln € 4,7% −93,3%
Brasiilia 18,3 mln € 4,1% +333,5%
Türgi 18,3 mln € 4,1% −17,7%
Malaisia 17,7 mln € 4% +2139%

Sama alamrubriik teistes tariifistikes

Maailmakaubandus 2024

4412.33 · 7 mld $

Kaubanduse väärtus (USD) kaubandust ei ole teatatud < 2 mln $2 mln $+22,7 mln $+171,4 mln $+> 363,3 mln $

Eksport: 110
  1. Hiina: 2,9 mld $
  2. Venemaa: 544,7 mln $
  3. Vietnam: 500 mln $
  4. Läti: 363,3 mln $
  5. Soome: 289,2 mln $
  6. Indoneesia: 231,7 mln $
  7. Kambodža: 227,2 mln $
  8. Poola: 197 mln $
  9. Eesti: 196 mln $
  10. Hispaania: 176,1 mln $
  11. Itaalia: 171,4 mln $
  12. Kanada: 151,6 mln $
  13. Ukraina: 149,2 mln $
  14. Saksamaa: 91,2 mln $
  15. Malaisia: 59,9 mln $
  16. Belgia: 51,5 mln $
  17. Holland: 49,5 mln $
  18. Türgi: 45,6 mln $
  19. Kasahstan: 42,2 mln $
  20. Tšehhi: 37 mln $
  21. Tai: 32,6 mln $
  22. Ameerika Ühendriigid: 28,3 mln $
  23. Valgevene: 26,5 mln $
  24. Ungari: 26,3 mln $
  25. Norra: 25,9 mln $
  26. Rootsi: 25 mln $
  27. Prantsusmaa: 24,7 mln $
  28. Gruusia: 22,7 mln $
  29. Uruguay: 21,6 mln $
  30. Austria: 20,9 mln $
  31. Brasiilia: 20,3 mln $
  32. Leedu: 18,8 mln $
  33. Taiwan: 18,3 mln $
  34. Paraguay: 18,2 mln $
  35. Rumeenia: 15,1 mln $
  36. Bulgaaria: 14,6 mln $
  37. Slovakkia: 11,7 mln $
  38. Sloveenia: 10,3 mln $
  39. Egiptus: 9,6 mln $
  40. Ühendkuningriik: 8,1 mln $
  41. Moldova: 6,6 mln $
  42. Usbekistan: 6,4 mln $
  43. Serbia: 6,3 mln $
  44. Bosnia ja Hertsegoviina: 4,9 mln $
  45. Ghana: 4,7 mln $
  46. Horvaatia: 4,2 mln $
  47. Iirimaa: 4 mln $
  48. Mehhiko: 4 mln $
  49. Kreeka: 3,4 mln $
  50. India: 3,2 mln $
  51. Portugal: 3 mln $
  52. Šveits: 2,9 mln $
  53. Araabia Ühendemiraadid: 2,5 mln $
  54. Tšiili: 2,1 mln $
  55. Guatemala: 2 mln $
  56. Taani: 1,9 mln $
  57. Hongkongi erihalduspiirkond: 1,8 mln $
  58. Kõrgõzstan: 1,3 mln $
  59. Lõuna-Korea: 741,8 tuh $
  60. Lõuna-Aafrika Vabariik: 637,1 tuh $

Suurimad eksportijad

KohtRiikVäärtusOsakaal
1 Hiina 2,9 mld $ 41,8%
2 Venemaa 544,7 mln $ 7,8%
3 Vietnam 500 mln $ 7,2%
4 Läti 363,3 mln $ 5,2%
5 Soome 289,2 mln $ 4,2%
6 Indoneesia 231,7 mln $ 3,3%
7 Kambodža 227,2 mln $ 3,3%
8 Poola 197 mln $ 2,8%
9 Eesti 196 mln $ 2,8%
10 Hispaania 176,1 mln $ 2,5%

Suurimad importijad

KohtRiikVäärtusOsakaal
1 Ameerika Ühendriigid 1,4 mld $ 19,6%
2 Saksamaa 502,9 mln $ 7,2%
3 Ühendkuningriik 316,4 mln $ 4,5%
4 Filipiinid 293,3 mln $ 4,2%
5 Holland 217,5 mln $ 3,1%
6 Araabia Ühendemiraadid 207,5 mln $ 3%
7 Poola 202 mln $ 2,9%
8 Kanada 200 mln $ 2,9%
9 Prantsusmaa 196,4 mln $ 2,8%
10 Lõuna-Korea 190,2 mln $ 2,7%

Selle toote imporditollimaks maailmas 150

Enamsoodustusrežiimi (MFN) tollimaks, mida iga riik kohaldab selle HS-i alamrubriigi kaupadele: riigi tariifiridade keskmine ning erinevuse korral madalaim ja kõrgeim rida. Kaubanduslepinguga riikidest pärit kaubad maksavad sageli vähem.

  • 10%tollimaksu mediaan
  • 25tollivabade riikide arv (MFN)
  • 50%kõrgeim: Belize, Paapua Uus-Guinea, Laos

150

Importiv riikMFN-tollimaksread madalaim – kõrgeimandmeaasta
Albaania 0% 2023
Alžeeria 15% 2023
Ameerika Ühendriigid 5,3% 0% – 8% 2023
Angola 10% 2023 · HS 2017
Anguilla 15% 2021 · HS 2017
Araabia Ühendemiraadid 5% 2023
Argentina 10% 2023 · HS 2017
Armeenia 12% 2023
Aserbaidžaan 15% 2023 · HS 2017
Austraalia 5% 2023
Bahama 0% 2022
Bahrein 5% 2023
Bangladesh 25% 2023 · HS 2017
Barbados 10% 2022 · HS 2017
Belize 50% 2023
Benin 20% 2023
Bermuda 19% 13% – 25% 2023
Bhutan 10% 2022
Boliivia 15% 2023 · HS 2017
Bosnia ja Hertsegoviina 10% 2022
Botswana 10% 2023
Brasiilia 10% 2023 · HS 2017
Brunei 5% 2023 · HS 2017
Burkina Faso 20% 2023
Burundi 25% 2023
Colombia 10% 2023 · HS 2017
Cooki saared 0% 2022 · HS 2017
Costa Rica 9% 2023
Dominica 10% 2023 · HS 2017
Dominikaani Vabariik 0% 2023
Ecuador 15% 2023 · HS 2017
Egiptus 10% 2019 · HS 2017
Ekvatoriaal-Guinea 30% 2023
El Salvador 10% 2022
Elevandiluurannik 20% 2023 · HS 2017
Etioopia 20% 2021 · HS 2017
Euroopa Liit (27 riiki) 7% 2023
Fidži 32% 2023
Filipiinid 15% 2023
Gabon 30% 2023
Gambia 20% 2023
Ghana 20% 2023
Gibraltar 12% 2023 · HS 2017
Gruusia 0% 2022 · HS 2017
Guatemala 10% 2023
Guinea 20% 2023
Guinea-Bissau 20% 2023
Guyana 10% 2023 · HS 2017
Haiti 3,5% 2020 · HS 2017
Hiina 4% 2023
Honduras 10% 2023
Hongkongi erihalduspiirkond 0% 2023
Iisrael 0% 2022 · HS 2017
India 10% 2023
Indoneesia 10% 2023
Iraan 10% 2020 · HS 2017
Island 0% 2023
Jaapan 6% 2023
Jamaica 10% 2023
Jeemen 5% 2017 · HS 2017
Jordaania 0% 2023
Kambodža 7% 2023 · HS 2017
Kamerun 30% 2023
Kanada 0% 2023
Kasahstan 5% 2023
Katar 5% 2023
Keenia 36%* 2023
Kesk-Aafrika Vabariik 30% 2023
Komoorid 0% 2021 · HS 2017
Kongo Vabariik 30% 2023
Kuveit 5% 2023
Kõrgõzstan 12% 2021 · HS 2017
Laos 40% 2023 · HS 2017
Lesotho 10% 2023
Libeeria 20% 2023
Liechtenstein 10%* 2021 · HS 2017
Liibanon 0% 2020 · HS 2017
Liibüa 5% 2021 · HS 2017
Lõuna-Aafrika Vabariik 10% 2023
Lõuna-Korea 8% 2023
Macau erihalduspiirkond 0% 2023
Madagaskar 20% 2023
Malaisia 35% 2023
Malawi 25% 2021 · HS 2017
Maldiivid 0% 2023
Mali 20% 2023
Maroko 18% 2023
Mauritaania 20% 2023 · HS 2017
Mauritius 0% 2023
Mehhiko 7% 2023 · HS 2017
Mikroneesia 4% 2021 · HS 2017
Moldova 0% 2023 · HS 2017
Mongoolia 5% 2023
Montserrat 5% 2023 · HS 2017
Mosambiik 7,5% 2023
Myanmar (Birma) 15% 2023 · HS 2017
Namiibia 10% 2023
Nauru 10% 2021 · HS 2017
Nepal 15% 2023
Nicaragua 10% 2023
Nigeeria 20% 2023
Niger 20% 2023
Norra 0% 2023
Omaan 5% 2023
Paapua Uus-Guinea 50% 2023
Pakistan 16% 2023
Palestiina alad 0% 2017 · HS 2017
Panama 5% 0% – 10% 2023
Paraguay 10% 2023 · HS 2017
Peruu 6% 2023 · HS 2017
Prantsuse Polüneesia 8% 2023
Põhja-Makedoonia 0% 2023
Roheneemesaared 10% 2023 · HS 2017
Rwanda 25% 2023
Saalomoni Saared 10% 2023 · HS 2017
Saint Kitts ja Nevis 10% 2023
Saint Vincent ja Grenadiinid 10% 2023
Saint-Pierre ja Miquelon 4% 2021 · HS 2017
Sambia 40% 2023
São Tomé ja Príncipe 0% 2019 · HS 2017
Saudi Araabia 5% 2023
Seišellid 0% 2023
Senegal 20% 2023
Sierra Leone 20% 2023
Singapur 0% 2023 · HS 2017
Somaalia 25% 2023 · HS 2017
Sri Lanka 20% 2023
Sudaan 40% 2021 · HS 2017
Svaasimaa 10% 2023
Šveits 6,6%* 2023
Zimbabwe 0,2% 2023
Tai 5% 2023
Tansaania 25% 2023
Togo 20% 2023
Tonga 15% 2023 · HS 2017
Tšaad 30% 2023
Tšiili 6% 2023 · HS 2017
Tuvalu 0% 2017 · HS 2017
Türgi 27% 2023
Uganda 25% 2023
Ukraina 0% 2023 · HS 2017
Uruguay 0% 2023 · HS 2017
Usbekistan 10% 2021 · HS 2017
Uus-Meremaa 5% 2023
Valgevene 12% 2021 · HS 2017
Vanuatu 15% 2023
Venemaa 12% 2021 · HS 2017
Venezuela 10% 2023 · HS 2017
Vietnam 5% 2023
Ühendkuningriik 6% 2023

Tolliandmete aastad: 2017–2023; määrad võivad olla vahepeal muutunud. * koguseliste tollimaksude väärtuseline ekvivalent (UNCTAD-i hinnang) · UNCTAD TRAINS, WITS-i (Maailmapank) kaudu

Klassifikaatorid ja vastavused

Kuhu see HS-i alamrubriik kuulub Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni statistilistes klassifikaatorites ja millised koodid sel olid harmoneeritud süsteemi varasemates väljaannetes.

SITC Rev. 4
63431 Other plywood, consisting solely of sheets of wood (other than bamboo), each ply not > 6 mm thickness
Lõppkasutus (BEC Rev. 5)
Vahekaubad · BEC 311210
Toode CPC 2.1
31412 Plywood consisting solely of sheets, of non-coniferous wood
Tegevusala ISIC Rev. 4
1621 Manufacture of veneer sheets and wood-based panels

HS-i varasemad väljaanded

HSKood
20174412.33muutmata
20124412.32muudetud
20074412.32muudetud
20024412.14muudetud
19964412.14muudetud
19924412.12muudetud

ÜRO statistikaosakonna (UNSD) vastavustabelid

ELi raadamismäärus (EUDR)

Nendest toormetest valmistatud tooteid võib ELi turul turule lasta või eksportida üksnes siis, kui need on raadamisvabad, õiguspäraselt toodetud ja hõlmatud hoolsuskohustuse täitmise avaldusega.

  • Puit kohaldamise algus: 30. detsember 2026

Plywood, veneered panels and similar laminated wood (not including used products and second-hand products)

Määrus (EL) 2023/1115, I lisa (konsolideeritud tekst)

Siduvad klassifitseerimisotsused sarnastele kaupadele 23

USA tolli (CBP, CROSS) ja Ühendkuningriigi HMRC (Advance Tariff Rulings) otsused selle koodi kaupade kohta. Otsus on siduv ainult selle omanikule, kuid näitab, kuidas ametiasutused sarnaseid kaupu klassifitseerivad. Kaubakirjeldused on ametiasutuste ingliskeelsed tekstid.

  • N363306 U.S. CBP 21. juuli 2026 · 4412.33.32.25

    The tariff classification of multilayer wood flooring from Vietnam

  • N354610 U.S. CBP 21. oktoober 2025 · 4412.33.32.25

    The tariff classification of multilayer wood flooring from Vietnam

  • N348452 U.S. CBP 20. mai 2025 · 4412.33.32.25

    The tariff classification of multilayer wood flooring from Poland

  • N348456 U.S. CBP 20. mai 2025 · 4412.33.26.25

    The tariff classification of multilayer wood flooring from Vietnam

  • N344667 U.S. CBP 13. jaanuar 2025 · 4412.33.06.70

    The tariff classification of multilayer wood panels from Indonesia

  • N341607 U.S. CBP 9. august 2024 · 4412.33.57.00

    The tariff classification of surface covered plywood panels from China

  • 600013605 HMRC 3. november 2025 – 2. november 2028 · 4412 33 90 90

    The product is Chinese real wood veneered, two side decorative plywood of Oak. The two sides are fancy plywood, face side veneered with " A" quality sliced quarter cut and / or crown cut decorative veneers 0.3mm before sanding. Reverse side veneered with " B" quality sliced quarter cut and / or…

kokku 23 otsust selle koodi kohta

Hiljutised õigusaktide muudatused, milles seda koodi nimetatakse

Õigusaktid, mille tekstis on nimetatud seda koodi või selle rubriiki. Kontrollige õigusakti ennast: koodi võidakse nimetada ka muul põhjusel kui tollimaksu muutmise tõttu.

  1. US Tariifimuudatus

    Notice of Actions in Section 301 Investigations of Acts, Policies, and Practices of Various Economies Related to the Failure of Each Economy To Impose and Effectively Enforce a Prohibition on the Importation of Goods Produced With Forced Labor

    FR Doc. 2026-15181 · 91 FR 47318 · Allikas: federalregister.gov

  2. EU Dumpinguvastane meede · Kohaldatakse alates:

    Commission Implementing Regulation (EU) 2026/1840 of 23 July 2026 initiating an investigation concerning possible circumvention of the anti-dumping measures imposed by Implementing Regulation (EU) 2025/2333 on imports of hardwood plywood originating in the People’s Republic of China by imports of slightly modified hardwood plywood from the People’s Republic of China and making such imports subject to registration

    CELEX 32026R1840 · Allikas: eur-lex.europa.eu

  3. US Tasakaalustav tollimaks

    Hardwood and Decorative Plywood From Indonesia: Final Affirmative Countervailing Duty Determination

    FR Doc. 2026-14609 · 91 FR 45788 · Allikas: federalregister.gov

  4. US Dumpinguvastane meede

    Hardwood and Decorative Plywood From the People's Republic of China: Final Determination of Sales at Less Than Fair Value and Final Affirmative Determination of Critical Circumstances

    FR Doc. 2026-14610 · 91 FR 45778 · Allikas: federalregister.gov

  5. US Tasakaalustav tollimaks

    Hardwood and Decorative Plywood From the People's Republic of China: Final Affirmative Countervailing Duty Determination and Final Affirmative Critical Circumstances Determination

    FR Doc. 2026-14611 · 91 FR 45766 · Allikas: federalregister.gov

  6. US Dumpinguvastane meede

    Hardwood and Decorative Plywood From Indonesia: Final Affirmative Determination of Sales at Less Than Fair Value

    FR Doc. 2026-14612 · 91 FR 45774 · Allikas: federalregister.gov

  7. US Tasakaalustav tollimaks

    Hardwood and Decorative Plywood From the Socialist Republic of Vietnam: Final Affirmative Countervailing Duty Determination and Final Affirmative Critical Circumstances Determination, in Part

    FR Doc. 2026-14613 · 91 FR 45770 · Allikas: federalregister.gov

  8. US Dumpinguvastane meede

    Hardwood and Decorative Plywood from the Socialist Republic of Vietnam: Final Affirmative Determination of Sales at Less Than Fair Value and Final Negative Determination of Critical Circumstances

    FR Doc. 2026-14614 · 91 FR 45782 · Allikas: federalregister.gov

Õigusaktide muudatused →

Koodi ajalugu

Kasutusel aastast 2017; varem klassifitseeriti need kaubad koodi 4412.32 alla.

ELi kombineeritud nomenklatuur jagab alamrubriigi 4412.33 4 kaubakoodiks ja tollimaksumäär on 7%.

Türgi tollitariifistikus on alamrubriigi 4412.33 all 4 kaubakoodi; tollimaksumäär on 7%.

152 riigist pärit kaupu saab ELi turule tuua soodustollimaksumääraga (näiteks GSP-EBA, CARIFORUM) kolmandate riikide tollimaksumäära (7%) asemel; 140 riigi kaupadelt tollimaksu üldse ei võeta.

Kaupadele, mille päritoluriik on Venemaa, on EL kehtestanud lisaks tollimaksule dumpinguvastase tollimaksu; selle määr on 15,8% ja see kehtib kuni 10. november 2026.

Kaupadele, mille päritoluriik on Hiina, on EL kehtestanud lisaks tollimaksule dumpinguvastase tollimaksu; selle määr on 86,8%.

ELi import selles alamrubriigis oli 12 kuu jooksul (september 2025 – august 2026) 444,1 mln € (−28% võrreldes eelneva 12 kuuga), keskmiselt 0,98 € kilogrammi kohta; suurim tarnija oli Ukraina, mille osa oli 37%, järgnes Vietnam.

Nende kaupade maailmakaubandus oli 2024. aastal 7 mld $, mis on eelmisest aastast 9,8% rohkem.

Suurim eksportija oli Hiina (41,8% kogu ekspordist), järgnes Venemaa.

Küsimused ja vastused

Milline kaubakood on kaubal „muud, millel vähemalt üks välimine kiht on lehtpuidust…“?

Harmoneeritud süsteemis kuulub see alamrubriiki 4412.33 (rubriik 4412), jaotis IX. ELi kombineeritud nomenklatuuris on kood kaheksakohaline.

Kui suur on alamrubriigi 4412.33 kaupade imporditollimaks Eestis?

Eesti kohaldab ELi ühist tollitariifistikku. ELi kombineeritud nomenklatuuris on alamrubriigi 4412.33 kolmandate riikide tollimaksumäär 7%. Seda kohaldatakse kaupadele riikidest, millel ei ole ELiga sooduslepingut; soodustollimaksud, dumpinguvastased tollimaksud ja käibemaks ei ole sellesse arvestatud.

Kui suur on alamrubriigi 4412.33 kaupade imporditollimaks USAs?

USA tollitariifistikus on alamrubriigi 4412.33 üldine tollimaksumäär 0%–8%, olenevalt kaubakoodist. Kaubanduslepingute soodusmäärad ja lisatollimaksud ei ole sellesse arvestatud.

Milline riik ekspordib kõige rohkem alamrubriigi 4412.33 kaupu?

Hiina: 2,9 mld $ 2024. aastal (41,8% maailma ekspordist).

Kas Eesti ekspordib alamrubriigi 4412.33 kaupu?

Jah. 2024. aastal oli Eesti 110 eksportiva riigi seas 9. kohal (196 mln $).

Millistest riikidest saab alamrubriigi 4412.33 kaupu tuua ELi turule tollimaksuta?

140 riigist pärit kaupade tollimaksumäär on kaubanduslepingu või soodustuskava alusel 0% (näiteks GSP-EBA, CARIFORUM, ÜMT). Kaubad peavad vastama lepingu päritolureeglitele ja importijal peab olema päritolutõend; vastasel juhul kohaldatakse kolmandate riikide tollimaksumäära (7%). Valige ülal päritoluriik, et näha selle riigi määra.

Kas alamrubriigi 4412.33 kaupadele kehtib dumpinguvastane või muu lisatollimaks?

Kaupadele, mille päritoluriik on Venemaa, on EL kehtestanud lisaks tollimaksule dumpinguvastase tollimaksu; selle määr on 15,8% ja see kehtib kuni 10. november 2026. Kaupadele, mille päritoluriik on Hiina, on EL kehtestanud lisaks tollimaksule dumpinguvastase tollimaksu; selle määr on 86,8%. Meetmes nimeliselt nimetatud eksportijatele võivad kehtida teistsugused määrad.

Millistest riikidest EL alamrubriigi 4412.33 kaupu impordib?

12 kuu jooksul (september 2025 – august 2026) olid suurimad tarnijad Ukraina (37%), Vietnam (17%) ja Kasahstan (6%); import oli kokku 444,1 mln €.

Laadi alla CSV-na Jälgi muudatusi (RSS)