Onderverdeling · Hoofdstuk 73 · Post 7308
7308.40: steiger-, bekistings-, steun- en stutmateriaal
Steiger- en bekistingsmateriaal van staal
7308.40 is de HS-onderverdeling voor steiger- en bekistingsmateriaal van staal; ze hoort bij post 7308 in hoofdstuk 73.
Wat u betaalt
Invoer: EU
Tarieven per nationale tariefregel · Gecombineerde nomenclatuur van de EU
Tariefregels (EU) →- 7308 40 00 steiger-, bekistings-, steun- en stutmateriaal Vrij—
Aanvullende rechten en invoervoorschriften
Heffingen bovenop het invoerrecht en voorschriften waaraan de goederen aan de grens moeten voldoen.
Aanvullende rechten en heffingen 4
- Schorsing van rechtenSchorsing - producten bestemd voor bepaalde soorten schepen en voor boor- en werkeilanden Vrij
- Geldt voor goederen uit
- alle landen
- Rechtshandeling
- Regulation 2658/87
- Documenten
- C990 Vergunning bijzondere bestemming voor schepen en boor- en werkeilanden (Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/2446, bijlage A, kolom 8c)
- Recht op zendingen van geringe waardeDouanerecht voor zending van geringe waarde 3 EUR
- Geldt voor goederen uit
- alle landen
- Geldig
- tot 31 oktober 2026
- Rechtshandeling
- Regulation 0382/26
- Recht op zendingen van geringe waardeDouanerecht voor zending van geringe waarde 3 EUR
- Geldt voor goederen uit
- alle landen
- Geldig
- vanaf 1 november 2026
- Rechtshandeling
- Regulation 0382/26
- BehandelingskostenAfhandelingsvergoeding van de Unie 2 EUR
- Geldt voor goederen uit
- alle landen
- Geldig
- vanaf 1 november 2026
- Rechtshandeling
- Regulation 2108/26
- Documenten
- Y126 Goods sold in distance sales
Invoervereisten 6
- Verbod of beperkingInvoerverbod
- Geldt voor goederen uit
- Belarus
- Rechtshandeling
- Regulation 0355/22
- Invoercontrole
- Geldt voor goederen uit
- Oekraïne
- Rechtshandeling
- Regulation 0692/14
- Documenten
- Y997 Goederen die niet afkomstig zijn uit of bestemd zijn voor de Krim of Sebastopol (artikel 2, onder a), en artikel 2 ter, lid 1, van Verordening (EU) nr. 692/2014 van de Raad)
- N864 Factuurverklaring of oorsprongsverklaring, opgesteld door een exporteur op een factuur of op een ander handelsdocument.
- N954 Certificaat inzake goederenverkeer EUR. 1
- Invoercontrole
- Geldt voor goederen uit
- Oekraïne
- Rechtshandeling
- Regulation 0263/22
- Documenten
- Y984 Goederen die niet afkomstig zijn uit of niet bestemd zijn voor de niet onder regeringsgezag vallende gebieden van Oekraïne in de oblasten Donetsk, Kherson, Luhansk en Zaporizhzhia
- N954 Certificaat inzake goederenverkeer EUR. 1
- N864 Factuurverklaring of oorsprongsverklaring, opgesteld door een exporteur op een factuur of op een ander handelsdocument.
- Invoercontrole
- Geldt voor goederen uit
- alle landen behalve Rusland
- Geldig
- tot 31 december 2027
- Rechtshandeling
- Regulation 0833/14
- Documenten
- L139 Invoervergunning op grond van artikel 3 octies, lid 7, van Verordening (EU) nr. 833/2014 van de Raad
- Y824 Bewijs van het land van oorsprong van de ijzer- en staalbasisproducten die voor de verwerking van het product in een derde land worden gebruikt
- Y878 Het product wordt ingevoerd uit een partnerland voor de invoer van ijzer en staal zoals vermeld in bijlage XXXVI bij Verordening (EU) nr. 833/2014
- Y859 Goederen die het grondgebied van de douane-unie van de EU zijn binnengekomen en bij de douaneautoriteiten zijn aangebracht vóór de inwerkingtreding of de datum van toepassing van deze sanctie, naargelang welke datum het laatst valt (zie artikel 12 sexies van Verordening (EU) nr. 833/2014)
- L143 Invoervergunning op grond van artikel 12 ter, lid 2, van Verordening (EU) nr. 833/2014 van de Raad
- Invoercontrole
- Geldt voor goederen uit
- Rusland
- Geldig
- tot 31 december 2027
- Rechtshandeling
- Regulation 0833/14
- Documenten
- L139 Invoervergunning op grond van artikel 3 octies, lid 7, van Verordening (EU) nr. 833/2014 van de Raad
- L143 Invoervergunning op grond van artikel 12 ter, lid 2, van Verordening (EU) nr. 833/2014 van de Raad
- Y859 Goederen die het grondgebied van de douane-unie van de EU zijn binnengekomen en bij de douaneautoriteiten zijn aangebracht vóór de inwerkingtreding of de datum van toepassing van deze sanctie, naargelang welke datum het laatst valt (zie artikel 12 sexies van Verordening (EU) nr. 833/2014)
- InvoercontroleMechanisme voor Koolstofgrenscorrectie - CBAM
- Geldt voor goederen uit
- alle landen behalve Zwitserland, IJsland, Liechtenstein, Noorwegen
- Geldig
- tot 31 december 2026
- Rechtshandeling
- Regulation 0956/23
- Documenten
- Y128 CBAM-rekeningnummer
- Y134 Goederen van oorsprong uit Büsingen, Helgoland of Livigno (artikel 2, lid 4, van Verordening (EU) 2023/956)
- Y135 Goederen die in het kader van militaire activiteiten worden vervoerd of gebruikt - Vrijstelling op grond van artikel 2, lid 3, van Verordening (EU) 2023/956
- Y237 Goederen van oorsprong uit de EU
- Y238 Aanvraag tot verkrijging van de status van toegelaten CBAM-aangever ingediend uiterlijk 31 maart 2026
- Y137 De-minimisvrijstelling - Vrijstelling op grond van artikel 2 bis van Verordening (EU) 2023/956
EU: invoer per maand
Belangrijkste leveranciers, laatste 12 maanden
| Land | Waarde | Aandeel | Verandering |
|---|---|---|---|
| € 319,6 mln. | 43,8% | +9,2% | |
| € 135,4 mln. | 18,6% | +32,9% | |
| € 62,3 mln. | 8,5% | +27,2% | |
| € 50,2 mln. | 6,9% | -2,4% | |
| € 48,6 mln. | 6,7% | +2,6% | |
| € 22,1 mln. | 3% | -8,7% | |
| € 12,2 mln. | 1,7% | -12,4% | |
| € 11,5 mln. | 1,6% | +13,9% |
Dezelfde onderverdeling in andere tarieven
Wereldhandel in 2024
Handelswaarde (US$) geen gemelde handel < US$ 823KUS$ 823K+US$ 12 mln.+US$ 69 mln.+> US$ 250 mln.
Export: 164
- China: US$ 1,9 mld.
- Duitsland: US$ 1 mld.
- Oostenrijk: US$ 424 mln.
- India: US$ 364 mln.
- Turkije: US$ 250 mln.
- Spanje: US$ 239 mln.
- Polen: US$ 210 mln.
- Italië: US$ 199 mln.
- Zuid-Korea: US$ 143 mln.
- Verenigde Arabische Emiraten: US$ 130 mln.
- Nederland: US$ 99 mln.
- Maleisië: US$ 93 mln.
- Frankrijk: US$ 86 mln.
- Portugal: US$ 84 mln.
- Verenigd Koninkrijk: US$ 84 mln.
- Zwitserland: US$ 83 mln.
- Verenigde Staten: US$ 69 mln.
- Egypte: US$ 69 mln.
- Zuid-Afrika: US$ 69 mln.
- België: US$ 68 mln.
- Vietnam: US$ 58 mln.
- Rusland: US$ 56 mln.
- Zweden: US$ 55 mln.
- Tsjechië: US$ 48 mln.
- Tunesië: US$ 45 mln.
- Canada: US$ 38 mln.
- Roemenië: US$ 34 mln.
- Servië: US$ 25 mln.
- Letland: US$ 20 mln.
- Noorwegen: US$ 20 mln.
- Bosnië en Herzegovina: US$ 19 mln.
- Hongarije: US$ 19 mln.
- Ierland: US$ 17 mln.
- Slowakije: US$ 16 mln.
- Thailand: US$ 16 mln.
- Hongkong SAR van China: US$ 15 mln.
- Chili: US$ 14 mln.
- Saoedi-Arabië: US$ 14 mln.
- Peru: US$ 13 mln.
- Kroatië: US$ 12 mln.
- Finland: US$ 12 mln.
- Oekraïne: US$ 12 mln.
- Indonesië: US$ 11 mln.
- Colombia: US$ 10 mln.
- Oman: US$ 10 mln.
- Denemarken: US$ 10 mln.
- Taiwan: US$ 10 mln.
- Estland: US$ 8 mln.
- Mexico: US$ 8 mln.
- Singapore: US$ 8 mln.
- Kazachstan: US$ 8 mln.
- Bulgarije: US$ 8 mln.
- Japan: US$ 7 mln.
- Litouwen: US$ 7 mln.
- Australië: US$ 6 mln.
- Iran: US$ 6 mln.
- Zambia: US$ 6 mln.
- Luxemburg: US$ 5 mln.
- Slovenië: US$ 4 mln.
- Uruguay: US$ 4 mln.
Handelswaarde (US$) geen gemelde handel < US$ 5 mln.US$ 5 mln.+US$ 26 mln.+US$ 81 mln.+> US$ 183 mln.
Import: 219
- Verenigde Staten: US$ 599 mln.
- Duitsland: US$ 399 mln.
- Saoedi-Arabië: US$ 331 mln.
- Verenigd Koninkrijk: US$ 323 mln.
- Frankrijk: US$ 277 mln.
- Verenigde Arabische Emiraten: US$ 217 mln.
- Australië: US$ 183 mln.
- Japan: US$ 178 mln.
- Polen: US$ 165 mln.
- Zwitserland: US$ 161 mln.
- Spanje: US$ 158 mln.
- Canada: US$ 150 mln.
- Italië: US$ 149 mln.
- Indonesië: US$ 135 mln.
- België: US$ 129 mln.
- Oostenrijk: US$ 126 mln.
- Nederland: US$ 107 mln.
- Vietnam: US$ 96 mln.
- Thailand: US$ 91 mln.
- Turkije: US$ 87 mln.
- Zweden: US$ 84 mln.
- Portugal: US$ 81 mln.
- Noorwegen: US$ 73 mln.
- Denemarken: US$ 73 mln.
- Tsjechië: US$ 72 mln.
- Mexico: US$ 69 mln.
- Ierland: US$ 69 mln.
- Roemenië: US$ 68 mln.
- Singapore: US$ 67 mln.
- Maleisië: US$ 59 mln.
- Brazilië: US$ 58 mln.
- Taiwan: US$ 58 mln.
- Israël: US$ 53 mln.
- Servië: US$ 53 mln.
- Rusland: US$ 49 mln.
- Zuid-Korea: US$ 49 mln.
- Marokko: US$ 48 mln.
- Qatar: US$ 48 mln.
- Hongkong SAR van China: US$ 47 mln.
- Filipijnen: US$ 39 mln.
- Liberia: US$ 37 mln.
- Finland: US$ 37 mln.
- Kroatië: US$ 37 mln.
- India: US$ 33 mln.
- Oezbekistan: US$ 33 mln.
- Chili: US$ 32 mln.
- Bulgarije: US$ 30 mln.
- Kazachstan: US$ 29 mln.
- Colombia: US$ 29 mln.
- Slovenië: US$ 28 mln.
- Irak: US$ 28 mln.
- Georgië: US$ 28 mln.
- Libië: US$ 27 mln.
- Hongarije: US$ 26 mln.
- Algerije: US$ 26 mln.
- Egypte: US$ 25 mln.
- Cambodja: US$ 25 mln.
- Slowakije: US$ 24 mln.
- Griekenland: US$ 24 mln.
- Nigeria: US$ 20 mln.
Grootste exporteurs
| Plaats | Land | Waarde | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | US$ 1,9 mld. | 29,4% | |
| 2 | US$ 1 mld. | 15,9% | |
| 3 | US$ 424 mln. | 6,6% | |
| 4 | US$ 364 mln. | 5,6% | |
| 5 | US$ 250 mln. | 3,9% | |
| 6 | US$ 239 mln. | 3,7% | |
| 7 | US$ 210 mln. | 3,2% | |
| 8 | US$ 199 mln. | 3,1% | |
| 9 | US$ 143 mln. | 2,2% | |
| 10 | US$ 130 mln. | 2% |
Grootste importeurs
| Plaats | Land | Waarde | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | US$ 599 mln. | 9,2% | |
| 2 | US$ 399 mln. | 6,2% | |
| 3 | US$ 331 mln. | 5,1% | |
| 4 | US$ 323 mln. | 5% | |
| 5 | US$ 277 mln. | 4,3% | |
| 6 | US$ 217 mln. | 3,4% | |
| 7 | US$ 183 mln. | 2,8% | |
| 8 | US$ 178 mln. | 2,7% | |
| 9 | US$ 165 mln. | 2,5% | |
| 10 | US$ 161 mln. | 2,5% |
Invoerrecht op dit product wereldwijd 165
Het meestbegunstigingsrecht (MFN) dat elk land toepast op goederen van deze HS-onderverdeling: het gemiddelde van zijn nationale tariefposten, met de laagste en hoogste post als die verschillen. Goederen uit landen met een handelsovereenkomst betalen vaak minder.
- 5%mediaan recht
- 25aantal landen zonder invoerrecht (MFN)
- 45%hoogste: Bahama’s, Marokko, Kenia
165
| Invoerend land | MFN-recht | posten van – tot | gegevensjaar |
|---|---|---|---|
| 2,5% | 2018 · HS 2012 | ||
| 0% | 2023 | ||
| 15% | 2023 | ||
| 2% | 2023 · HS 2017 | ||
| 5% | 0% – 10% | 2021 · HS 2017 | |
| 5% | 2021 · HS 2007 | ||
| 14% | 2023 · HS 2017 | ||
| 8,8% | 7,5% – 10% | 2023 | |
| 6% | 2021 · HS 2012 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 10% | 5% – 15% | 2023 · HS 2017 | |
| 45% | 2022 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 25% | 2023 · HS 2017 | ||
| 5% | 2022 · HS 2017 | ||
| 8,8% | 7,5% – 10% | 2021 · HS 2017 | |
| 5% | 2023 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 25% | 2023 | ||
| 10% | 2022 | ||
| 5% | 2023 · HS 2017 | ||
| 2,5% | 0% – 5% | 2022 | |
| 7,5% | 0% – 15% | 2023 | |
| 14% | 2023 · HS 2017 | ||
| 0% | 2023 · HS 2017 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 25% | 2023 | ||
| 7% | 2023 · HS 2017 | ||
| 0% | 2023 | ||
| 20% | 2023 | ||
| 6% | 2023 · HS 2017 | ||
| 8% | 2023 | ||
| 5% | 2023 · HS 2017 | ||
| 5% | 2021 · HS 2017 | ||
| 20% | 2023 | ||
| 0% | 2022 · HS 2017 | ||
| 9% | 2023 | ||
| 15% | 2023 · HS 2017 | ||
| 5% | 2023 · HS 2017 | ||
| 14% | 2023 | ||
| 15% | 2023 · HS 2017 | ||
| 30% | 2019 · HS 2017 | ||
| 10% | 2022 | ||
| 20% | 2023 | ||
| 7,5% | 0% – 15% | 2023 | |
| 20% | 2021 · HS 2017 | ||
| 0% | 2023 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 6,5% | 3% – 10% | 2023 | |
| 10% | 2023 | ||
| 20% | 2023 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 12% | 2022 · HS 2017 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 12% | 2023 · HS 2017 | ||
| 2,5% | 0% – 5% | 2023 · HS 2012 | |
| 10% | 2023 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 5% | 2023 · HS 2017 | ||
| 5% | 2020 · HS 2017 | ||
| 10% | 2023 | ||
| 0% | 2023 | ||
| 0% | 2023 | ||
| 10% | 2023 | ||
| 13% | 2023 | ||
| 20% | 2020 · HS 2017 | ||
| 0% | 2022 · HS 2017 | ||
| 5% | 2023 · HS 2017 | ||
| 0% | 2023 | ||
| 0% | 2023 | ||
| 10% | 2017 · HS 2017 | ||
| 7,5% | 0% – 15% | 2023 | |
| 22% | 2021 · HS 2002 | ||
| 5% | 2023 · HS 2017 | ||
| 20% | 2023 | ||
| 7,5% | 5% – 10% | 2023 | |
| 35%* | 2023 | ||
| 8,8% | 7,5% – 10% | 2021 · HS 2017 | |
| 10% | 2023 · HS 2002 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 5% | 2023 · HS 2017 | ||
| 7,5% | 0% – 15% | 2023 | |
| 5% | 2020 · HS 2017 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 5% | 2021 · HS 2017 | ||
| 3,6%* | 2021 · HS 2017 | ||
| 0% | 2023 | ||
| 10% | 2023 | ||
| 10% | 2021 · HS 2017 | ||
| 10% | 2023 | ||
| 15% | 2023 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 40% | 2023 | ||
| 5% | 2023 · HS 2017 | ||
| 0% | 2023 | ||
| 5% | 2023 · HS 2017 | ||
| 4% | 2021 · HS 2017 | ||
| 0% | 2023 · HS 2017 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 5% | 2023 · HS 2017 | ||
| 7,5% | 2023 | ||
| 3% | 2023 · HS 2017 | ||
| 7,5% | 0% – 15% | 2023 | |
| 10% | 2021 · HS 2017 | ||
| 20% | 2023 | ||
| 10% | 2023 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 7,5% | 0% – 15% | 2023 | |
| 0% | 2023 | ||
| 25% | 2023 | ||
| 0% | 2023 · HS 2017 | ||
| 5% | 2021 · HS 2017 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 20% | 2023 | ||
| 3% | 2023 · HS 2012 | ||
| 0% | 2017 · HS 2017 | ||
| 2,5% | 0% – 5% | 2023 | |
| 15% | 2023 | ||
| 14% | 2023 · HS 2017 | ||
| 0% | 2023 · HS 2017 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 8,8% | 7,5% – 10% | 2021 · HS 2017 | |
| 25% | 2023 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 5% | 2023 · HS 2012 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 5% | 2021 · HS 2017 | ||
| 10% | 2023 · HS 2017 | ||
| 8% | 2020 · HS 2017 | ||
| 10% | 2019 · HS 2017 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 0% | 2023 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 0% | 2023 · HS 2017 | ||
| 10% | 2021 · HS 2017 | ||
| 25% | 2023 · HS 2017 | ||
| 0% | 2023 | ||
| 5% | 2023 · HS 2007 | ||
| 20% | 2020 · HS 2012 | ||
| 8% | 2021 · HS 2012 | ||
| 25% | 2023 | ||
| 10% | 2023 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 15% | 2023 · HS 2017 | ||
| 0% | 2023 · HS 2012 | ||
| 20% | 2023 | ||
| 0% | 2023 | ||
| 0% | 2017 · HS 2017 | ||
| 14% | 2023 · HS 2017 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 14% | 2023 · HS 2017 | ||
| 0% | 2023 | ||
| 5% | 2023 | ||
| 0% | 2023 | ||
| 3% | 2023 | ||
| 6% | 2021 · HS 2012 | ||
| 15% | 2023 | ||
| 0,2% | 2023 | ||
| 7,5% | 0% – 15% | 2023 | |
| 8% | 2023 | ||
| 3,6%* | 2023 |
Tariefgegevens van de jaren 2017–2023; de tarieven kunnen sindsdien gewijzigd zijn. * ad-valoremequivalent van specifieke rechten (raming van UNCTAD) · UNCTAD TRAINS, geraadpleegd via WITS (Wereldbank)
Classificaties en concordanties
Waar deze HS-onderverdeling staat in de statistische classificaties van de Verenigde Naties en welke codes ze had in eerdere uitgaven van het Geharmoniseerd Systeem.
- SITC Rev. 4
- 69114 Equipment for scaffolding, shuttering, propping/pit-propping, of iron/steel
- Eindgebruik (BEC Rev. 5)
- Intermediaire goederen · BEC 311220
- Product CPC 2.1
- 42190 Other structures (except prefabricated buildings) and parts of structures, of iron, steel or aluminium; plates, rods, angles, shapes, sections, profiles, tubes and the like, prepared for use in structures, of iron, steel or aluminium; props and similar equipment for scaffolding, shuttering or pitpropping
- Activiteit ISIC Rev. 4
- 2511 Manufacture of structural metal products
Eerdere HS-uitgaven
| HS | Code | |
|---|---|---|
| 2017 | 7308.40 | ongewijzigd |
| 2012 | 7308.40 | ongewijzigd |
| 2007 | 7308.40 | ongewijzigd |
| 2002 | 7308.40 | ongewijzigd |
| 1996 | 7308.40 | ongewijzigd |
| 1992 | 7308.40 | ongewijzigd |
Concordantietabellen van de Statistiekafdeling van de Verenigde Naties (UNSD)
CBAM: mechanisme voor koolstofcorrectie aan de grens
CBAM-sector: IJzer en staal. Goederen uit deze sector betalen bij invoer in de EU voor de broeikasgassen die bij hun productie zijn uitgestoten. Zonder geverifieerde werkelijke emissies geeft de importeur de standaardwaarden hieronder op (ton CO2-equivalent per ton goederen).
7308 Structures and parts of structures "e.g., bridges and bridge-sections, lock-gates, towers, lattice masts, roofs, roofing frameworks, doors and windows and their frames and thresholds for doors, shutters, balustrades, pillars and columns", of iron or steel; plates, rods, angles, shapes, sections, tubes and the like, prepared for use in structures, of iron or steel (excl. prefabricated buildings of heading 9406)
| Land van productie | Direct | Indirect | Totaal |
|---|---|---|---|
| 3,02 | — | 3,02 | |
| 3,01 | — | 3,01 | |
| 3,2 | — | 3,2 | |
| 1,89 | — | 1,89 | |
| 2,85 | — | 2,85 | |
| 2,91 | — | 2,91 | |
| 2,91 | — | 2,91 | |
| 2,54 | — | 2,54 | |
| 6,04 | — | 6,04 | |
| 3,58 | — | 3,58 | |
| 2,18 | — | 2,18 | |
| 5,93 | — | 5,93 | |
| 8,25 | — | 8,25 | |
| 2,55 | — | 2,55 | |
| 2,95 | — | 2,95 | |
| 5,36 | — | 5,36 | |
| 2,99 | — | 2,99 | |
| 2,7 | — | 2,7 | |
| 2,9 | — | 2,9 | |
| 2,69 | — | 2,69 | |
| 3,41 | — | 3,41 | |
| 3,01 | — | 3,01 | |
| 3,59 | — | 3,59 | |
| 2,48 | — | 2,48 | |
| 2,42 | — | 2,42 | |
| 4,29 | — | 4,29 | |
| 5,52 | — | 5,52 | |
| 3,04 | — | 3,04 | |
| 2,9 | — | 2,9 | |
| 2,84 | — | 2,84 | |
| 4,22 | — | 4,22 | |
| 3,86 | — | 3,86 | |
| Overige landen (standaard) | 5,06 | — | 5,06 |
met de opslag voor 2026: 5,57 · met de opslag voor 2027: 6,077 · met de opslag voor 2028: 6,583
t CO2e per t goederen · definitieve periode sinds 1 januari 2026; eerste jaarlijkse aangifte uiterlijk 30 september 2027 · Uitvoeringsverordening (EU) 2025/2621, gerectificeerd bij 2026/1740 (gegevens van de Europese Commissie, niet juridisch bindend)
Bindende indelingsbeslissingen voor vergelijkbare goederen 2
Beslissingen van de Amerikaanse douane (CBP, CROSS) en de Britse douane HMRC (Advance Tariff Rulings) over goederen onder deze code. Een beslissing bindt alleen de houder, maar laat zien hoe de autoriteiten vergelijkbare goederen indelen. De omschrijvingen zijn de Engelse teksten van de autoriteiten.
Recente wetswijzigingen waarin deze code voorkomt
Besluiten waarvan de tekst deze code of de bijbehorende post noemt. Controleer het besluit zelf: een code kan om andere redenen worden genoemd dan een wijziging van het recht.
-
İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin Tebliğ (No: 2026/40)
RG 11.07.2026 sayı 33307 · Tebliğ 2026/40 · Bron: resmigazete.gov.tr
-
CELEX 32026R1183 · Bron: eur-lex.europa.eu
-
CELEX 22026D0498 · Bron: eur-lex.europa.eu
Onderverdeling 7308.40 is in de gecombineerde nomenclatuur niet verder onderverdeeld; het derdelandenrecht bedraagt 0% (vrij van invoerrecht).
In het Turkse douanetarief vormt onderverdeling 7308.40 één tariefregel; het wettelijke tarief (Wet 474) bedraagt 0% (vrij van invoerrecht).
In de twaalf maanden tot en met augustus 2026 voerde de EU goederen van deze onderverdeling in ter waarde van € 729,7 mln. (+9% ten opzichte van de twaalf maanden daarvoor), gemiddeld € 1,76 per kg; de grootste leverancier was China met 44% van de invoer, gevolgd door Turkije.
De wereldhandel in deze goederen bedroeg in 2024 US$ 6,5 mld., een stijging van 4,5% ten opzichte van 2023.
De grootste exporteur was China, met 29,4% van het totaal, gevolgd door Duitsland.
Vragen en antwoorden
Wat is de HS-code van ‘steiger-, bekistings-, steun- en stutmateriaal’?
‘steiger-, bekistings-, steun- en stutmateriaal’ valt onder onderverdeling 7308.40 van het geharmoniseerd systeem, onderdeel van post 7308 (afdeling XV). Bij invoer in Nederland wordt de code aangevuld tot een tiencijferige TARIC-code.
Hoeveel invoerrecht geldt voor ‘steiger-, bekistings-, steun- en stutmateriaal’ in de EU?
In de gecombineerde nomenclatuur is invoer onder 7308.40 uit landen zonder preferentiële handelsovereenkomst vrij van invoerrecht. Preferentiële tarieven, antidumpingrechten en btw zijn niet meegerekend.
Hoeveel invoerrecht geldt voor ‘steiger-, bekistings-, steun- en stutmateriaal’ in Turkije?
In het Turkse douanetarief is invoer onder 7308.40 uit landen zonder preferentiële handelsovereenkomst vrij van invoerrecht. Preferentiële tarieven, antidumpingrechten en btw zijn niet meegerekend.
Welk land is de grootste exporteur van ‘steiger-, bekistings-, steun- en stutmateriaal’?
China, met US$ 1,9 mld. in 2024 (29,4% van de wereldexport).
Uit welke landen voert de EU steiger- en bekistingsmateriaal van staal in?
In de twaalf maanden tot en met augustus 2026 waren de grootste leveranciers China (44%), Turkije (19%) en Zwitserland (9%), bij een totale invoer van € 729,7 mln.