Subpoziție · Capitol 93 · Poziție 9301
9301.20: Tuburi lansatoare de rachete; aruncătoare de flăcări; aruncătoare de grenade; aruncătoare de torpile și aruncătoare similare
Lansatoare de rachete, grenade și aruncătoare de flăcări
Subpoziția SA 9301.20 – lansatoare de rachete, grenade și aruncătoare de flăcări – aparține poziției 9301, din capitolul 93.
Ce plătiți
Import: UE
Taxe pe linii tarifare naționale · Nomenclatura combinată a UE
Linii tarifare (UE) →- 9301 20 00 Tuburi lansatoare de rachete; aruncătoare de flăcări; aruncătoare de grenade; aruncătoare de torpile și aruncătoare similare Scutitp/st
Taxe suplimentare și reguli de import
Sarcini care se adaugă taxei vamale și condiții pe care mărfurile trebuie să le îndeplinească la frontieră.
Cerințe la import 7
- Interdicție sau restricțieBunuri destinate torturii si represiunii, prohibitie la import
- Se aplică mărfurilor originare din
- toate țările
- Act juridic
- Regulation 0125/19
- Control la importRestricție de punere în liberă circulație
- Se aplică mărfurilor originare din
- Irak, Siria
- Act juridic
- Regulation 1210/03, Regulation 1332/13
- Control la import
- Se aplică mărfurilor originare din
- Rusia
- În vigoare
- până la 31 iulie 2027
- Act juridic
- Decision 0512/14
- Documente
- Y920 Alte mărfuri decât cele descrise în notele de subsol ataşate măsurii
- Control la import
- Se aplică mărfurilor originare din
- Coreea de Nord
- Act juridic
- Regulation 1509/17
- Documente
- Y957 Mărfuri, altele decât cele descrise în notele de subsol MG legate de măsură [partea V din anexa II la Regulamentul (UE) 2017/1509]
- Control la import
- Se aplică mărfurilor originare din
- Belarus
- Act juridic
- Regulation 0765/06
- Documente
- Y757 Interdicțiile definite la articolul 1aa.1 din Regulamentul (CE) 765/2006 al Consiliului nu se aplică (a se vedea derogările de la articolul 1aa.2a)
- Y758 Interdicțiile definite la articolul 1aa din Regulamentul (CE) nr. 765/2006 al Consiliului nu se aplică (a se vedea exceptările contractuale de la articolul 1aa.2b)
- Control la import
- Se aplică mărfurilor originare din
- Ucraina
- Act juridic
- Regulation 0692/14
- Documente
- Y997 Mărfuri neoriginare din Crimeea sau din Sevastopol ori nedestinate acestor regiuni (Articolele 2 si 2b paragraph (1) din Regulamentul (UE) nr. 692/2014 al Consiliului)
- N864 Declarație pe factură sau declarație de origine întocmită de orice exportator pe o factură sau pe orice alt document comercial
- N954 Certificat de circulatie a marfurilor EUR.1
- Control la import
- Se aplică mărfurilor originare din
- Ucraina
- Act juridic
- Regulation 0263/22
- Documente
- Y984 Mărfuri care nu sunt originare sau nu sunt destinate zonelor Ucrainei necontrolate de guvern din oblastele Donețk, Kherson, Luhansk și Zaporizhzhia
- N954 Certificat de circulatie a marfurilor EUR.1
- N864 Declarație pe factură sau declarație de origine întocmită de orice exportator pe o factură sau pe orice alt document comercial
UE: importuri lunare
Principalii furnizori, ultimele 12 luni
| Țară | Valoare | Pondere | Variație |
|---|---|---|---|
| 333,8 mil. EUR | 73,9 % | -16 % | |
| 57 mil. EUR | 12,6 % | +100,5 % | |
| 48,5 mil. EUR | 10,7 % | +4.617,5 % | |
| 10,9 mil. EUR | 2,4 % | +42,4 % | |
| 1,1 mil. EUR | 0,2 % | -98,2 % | |
| 213 K EUR | 0 % | +56 % | |
| 152 K EUR | 0 % | — | |
| 108 K EUR | 0 % | — |
Aceeași subpoziție în alte tarife
Comerțul mondial în 2024
Valoarea comerțului (USD) fără comerț raportat < 1 mil. USD1 mil. USD+13 mil. USD+78 mil. USD+> 281 mil. USD
Exporturi: 45
- Coreea de Sud: 556 mil. USD
- Statele Unite ale Americii: 281 mil. USD
- Polonia: 136 mil. USD
- Norvegia: 134 mil. USD
- Regatul Unit: 78 mil. USD
- Egipt: 69 mil. USD
- România: 45 mil. USD
- Spania: 38 mil. USD
- Franța: 37 mil. USD
- Bulgaria: 30 mil. USD
- Țările de Jos: 13 mil. USD
- Danemarca: 11 mil. USD
- Belgia: 9 mil. USD
- India: 9 mil. USD
- Germania: 8 mil. USD
- Brazilia: 5 mil. USD
- Croația: 4 mil. USD
- Africa de Sud: 3 mil. USD
- Israel: 3 mil. USD
- Italia: 2 mil. USD
- Serbia: 1 mil. USD
- Pakistan: 1 mil. USD
- Muntenegru: 1 mil. USD
- Canada: 680 K USD
- China: 553 K USD
- Estonia: 518 K USD
- Suedia: 299 K USD
- Turcia: 292 K USD
- Elveția: 155 K USD
- Slovacia: 130 K USD
- Cehia: 55 K USD
- Columbia: 52 K USD
- Emiratele Arabe Unite: 27 K USD
- Uganda: 25 K USD
- Filipine: 21 K USD
- Australia: 17 K USD
- Indonezia: 14 K USD
- Finlanda: 13 K USD
- Irak: 10 K USD
- Thailanda: 7 K USD
- Sri Lanka: 4 K USD
- Taiwan: 600 USD
- Kuweit: 400 USD
- Japonia: 100 USD
- Malaysia: 0 USD
Valoarea comerțului (USD) fără comerț raportat < 2 mil. USD2 mil. USD+12 mil. USD+56 mil. USD+> 153 mil. USD
Importuri: 77
- Polonia: 391 mil. USD
- Arabia Saudită: 163 mil. USD
- Ucraina: 153 mil. USD
- România: 120 mil. USD
- Ungaria: 82 mil. USD
- Coreea de Sud: 73 mil. USD
- Statele Unite ale Americii: 59 mil. USD
- Brazilia: 56 mil. USD
- Turcia: 50 mil. USD
- Emiratele Arabe Unite: 48 mil. USD
- Estonia: 34 mil. USD
- Egipt: 21 mil. USD
- Norvegia: 20 mil. USD
- Germania: 19 mil. USD
- Italia: 14 mil. USD
- Japonia: 14 mil. USD
- Australia: 13 mil. USD
- Indonezia: 12 mil. USD
- Bulgaria: 12 mil. USD
- Regatul Unit: 12 mil. USD
- Finlanda: 11 mil. USD
- Azerbaidjan: 11 mil. USD
- Pakistan: 9 mil. USD
- Armenia: 9 mil. USD
- Danemarca: 8 mil. USD
- Țările de Jos: 7 mil. USD
- Slovacia: 7 mil. USD
- Malaysia: 6 mil. USD
- Bahrain: 5 mil. USD
- Mexic: 4 mil. USD
- Belgia: 4 mil. USD
- Israel: 3 mil. USD
- Grecia: 3 mil. USD
- Serbia: 2 mil. USD
- Canada: 2 mil. USD
- India: 2 mil. USD
- Letonia: 2 mil. USD
- Georgia: 2 mil. USD
- Taiwan: 2 mil. USD
- Spania: 1 mil. USD
- Bangladesh: 1 mil. USD
- Muntenegru: 1 mil. USD
- Thailanda: 1 mil. USD
- Côte d’Ivoire: 1 mil. USD
- Kenya: 789 K USD
- Iordania: 783 K USD
- Cehia: 728 K USD
- Senegal: 406 K USD
- Singapore: 393 K USD
- Nigeria: 362 K USD
- Portugalia: 167 K USD
- Kazahstan: 158 K USD
- Republica Dominicană: 114 K USD
- Ecuador: 85 K USD
- Papua-Noua Guinee: 77 K USD
- Cipru: 67 K USD
- Maroc: 36 K USD
- Kuweit: 23 K USD
- Algeria: 21 K USD
- Paraguay: 11 K USD
Principalii exportatori
| Loc | Țară | Valoare | Pondere |
|---|---|---|---|
| 1 | 556 mil. USD | 37,7 % | |
| 2 | 281 mil. USD | 19 % | |
| 3 | 136 mil. USD | 9,2 % | |
| 4 | 134 mil. USD | 9 % | |
| 5 | 78 mil. USD | 5,3 % | |
| 6 | 69 mil. USD | 4,7 % | |
| 7 | 45 mil. USD | 3,1 % | |
| 8 | 38 mil. USD | 2,6 % | |
| 9 | 37 mil. USD | 2,5 % | |
| 10 | 30 mil. USD | 2 % |
Principalii importatori
| Loc | Țară | Valoare | Pondere |
|---|---|---|---|
| 1 | 391 mil. USD | 26,5 % | |
| 2 | 163 mil. USD | 11,1 % | |
| 3 | 153 mil. USD | 10,4 % | |
| 4 | 120 mil. USD | 8,1 % | |
| 5 | 82 mil. USD | 5,5 % | |
| 6 | 73 mil. USD | 5 % | |
| 7 | 59 mil. USD | 4 % | |
| 8 | 56 mil. USD | 3,8 % | |
| 9 | 50 mil. USD | 3,4 % | |
| 10 | 48 mil. USD | 3,3 % |
Taxe vamale la import pentru acest produs în lume 161
Taxa vamală a națiunii celei mai favorizate (NCMF) pe care fiecare țară o aplică mărfurilor din această subpoziție SA: media pozițiilor sale tarifare naționale, cu poziția cea mai mică și cea mai mare atunci când diferă. Mărfurile din țări cu un acord comercial plătesc adesea mai puțin.
- 15 %taxa mediană
- 33numărul țărilor cu scutire (NCMF)
- 102 %cea mai mare: Insulele Cayman, Nepal, Vanuatu
161
| Țara importatoare | Taxa NCMF | poziții de la – la | anul datelor |
|---|---|---|---|
| 16 % | 2018 · HS 2012 | ||
| 15 % | 2023 | ||
| 15 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 30 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 20 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 20 % | 2021 · HS 2007 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 20 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 15 % | 2023 | ||
| 6 % | 2021 · HS 2012 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2022 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 20 % | 2022 · HS 2017 | ||
| 15 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 20 % | 2023 | ||
| 20 % | 2023 | ||
| 25 % | 2023 | ||
| 10 % | 2022 | ||
| 20 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2022 | ||
| 15 % | 2023 | ||
| 20 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 20 % | 2023 | ||
| 25 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 30 % | 2023 | ||
| 7 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 6 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 13 % | 2023 | ||
| 30 % | 2023 | ||
| 15 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 20 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 30 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 14 % | 2023 | ||
| 20 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 20 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 30 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2019 · HS 2017 | ||
| 30 % | 2022 | ||
| 0 %* | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 15 % | 2023 | ||
| 0 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 32 % | 2023 | ||
| 10 % | 2023 | ||
| 30 % | 2023 | ||
| 20 % | 2023 | ||
| 0 % | 2022 · HS 2017 | ||
| 20 % | 2023 | ||
| 12 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 20 % | 2023 · HS 2012 | ||
| 15 % | 2023 | ||
| 20 % | 2023 | ||
| 30 % | 2023 | ||
| 20 % | 2023 | ||
| 20 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 20 % | 2020 · HS 2017 | ||
| 15 % | 2023 | ||
| 10 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 102 % | 2021 · HS 2002 | ||
| 0 % | 2022 · HS 2017 | ||
| 10 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 20 % | 2020 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2022 · HS 2017 | ||
| 20 % | 2023 | ||
| 8,4 % | 2023 | ||
| 15 % | 2023 | ||
| 15 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 25 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 30 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 15 % | 2023 | ||
| 5 % | 2020 · HS 2017 | ||
| 20 % | 2023 | ||
| 5 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 0,1 %* | 2021 · HS 2017 | ||
| 7 % | 2023 | ||
| 20 % | 2023 | ||
| 10 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 30 % | 2023 | ||
| 20 % | 2023 | ||
| 2,5 % | 2023 | ||
| 20 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 4 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 20 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 20 % | 2023 | ||
| 10 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 15 % | 2023 | ||
| 80 % | 2023 | ||
| 15 % | 2023 | ||
| 20 % | 2023 | ||
| 20 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 16 % | 2023 | ||
| 15 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 20 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 6 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 15 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 30 % | 2023 | ||
| 20 % | 2023 | ||
| 10 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 15 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 25 % | 2023 | ||
| 25 % | 2023 | ||
| 20 % | 2023 | ||
| 0 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 20 % | 2020 · HS 2017 | ||
| 20 % | 2019 · HS 2017 | ||
| 20 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 20 % | 2023 · HS 2012 | ||
| 20 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 30 % | 2020 · HS 2012 | ||
| 25 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 25 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 20 % | 2023 · HS 2007 | ||
| 13 % | 2021 · HS 2012 | ||
| 25 % | 2023 | ||
| 0 % | 2017 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 20 % | 2023 | ||
| 20 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 20 % | 2023 · HS 2012 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 25 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 20 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 55 % | 2023 | ||
| 20 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 55 % | 2021 · HS 2012 | ||
| 5 % | 2017 · HS 2017 | ||
| 15 % | 2023 | ||
| 0,2 % | 2023 |
Anii datelor tarifare: 2017–2023; este posibil ca taxele să se fi modificat între timp. * echivalent ad valorem al taxelor specifice (estimare UNCTAD) · UNCTAD TRAINS, accesat prin WITS (Banca Mondială)
Clasificări și corespondențe
Locul acestei subpoziții SA în clasificările statistice ale Organizației Națiunilor Unite și codurile pe care le-a avut în edițiile anterioare ale Sistemului armonizat.
- CSCI Rev. 4
- 89112 Military weapons (other than revolvers, pistols & the arms of headings 891.13)
- Utilizare finală (BEC Rev. 5)
- Bunuri de capital · BEC 812020
- Produs CPC 2.1
- 44720 Military weapons, other than revolvers, pistols and swords and the like
- Activitate ISIC Rev. 4
- 2520 Manufacture of weapons and ammunition
Ediții anterioare ale SA
| HS | Cod | |
|---|---|---|
| 2017 | 9301.20 | nemodificat |
| 2012 | 9301.20 | nemodificat |
| 2007 | 9301.20 | nemodificat |
| 2002 | 9301.20 | nemodificat |
| 1996 | 9301.00 | modificat |
| 1992 | 9301.00 | modificat |
Tabelele de corespondență ale Diviziei de Statistică a ONU (UNSD)
Decizii obligatorii pentru mărfuri similare 1
Decizii ale vămii SUA (CBP, CROSS) și ale administrației britanice HMRC (Advance Tariff Rulings) privind mărfuri clasificate aici. O decizie obligă doar titularul, dar arată cum clasifică autoritățile mărfuri similare. Descrierile sunt textele în engleză ale autorităților.
- 600008700 HMRC
A complete anti submarine warfare system for smaller vessels. It consists of software with a passive towed Krait Array system for smaller vessels. This software integrates with the vessels' active acoustic search, acoustic decoy and torpedo launcher systems. Krait Array is a product family of low…
Subpoziția 9301.20 are o singură linie tarifară în Nomenclatura combinată a UE, iar taxa vamală este de 0 %.
În Tariful vamal al Turciei, subpoziția 9301.20 formează o singură linie tarifară; taxa vamală este de 0 %.
Între septembrie 2025 și august 2026, UE a importat mărfuri din subpoziția 9301.20 în valoare de 451,9 mil. EUR (−9 % față de cele 12 luni anterioare), la un preț mediu de 398,04 EUR pe kilogram; principalul furnizor: Coreea de Sud (74 %), urmat de Regatul Unit.
În 2024, exporturile mondiale de astfel de mărfuri au totalizat 1,5 mld. USD, cu 66,3 % mai mult decât în 2023.
Coreea de Sud a fost cel mai mare exportator, cu 37,7 % din total; pe locul al doilea: Statele Unite ale Americii.
Întrebări și răspunsuri
Care este codul vamal pentru „Tuburi lansatoare de rachete”?
Aceste mărfuri se încadrează la subpoziția 9301.20 din Sistemul armonizat (poziția 9301), în secțiunea XIX. Nomenclatura combinată a UE detaliază codul până la 8 cifre (codul NC).
Ce taxă vamală se aplică la importul în UE pentru 9301.20?
În Nomenclatura combinată a UE, taxa vamală pentru țări terțe este de 0 %. Ea privește mărfurile din țări fără acord preferențial cu UE, în toate statele membre, inclusiv în România. Taxele preferențiale, taxele antidumping și TVA nu sunt incluse.
Ce taxă vamală are 9301.20 în SUA?
Conform Tarifului vamal armonizat al Statelor Unite, taxa generală (General) este de 0 % pentru mărfurile din țări fără acord preferențial. Taxele preferențiale și taxele suplimentare nu sunt incluse.
Ce țară exportă cel mai mult la 9301.20?
Coreea de Sud, cu 556 mil. USD în 2024 (37,7 % din exporturile mondiale).
Care sunt principalii furnizori ai UE pentru „lansatoare de rachete, grenade și aruncătoare de…”?
În cele 12 luni până în august 2026, cei mai mari furnizori au fost Coreea de Sud (74 %), Regatul Unit (13 %) și Norvegia (11 %), din importuri totale de 451,9 mil. EUR.