Subpoziție · Capitol 30 · Poziție 3006
3006.40: Cimenturi și alte produse pentru obturații dentare; cimenturi pentru refaceri osoase
Cimenturi și materiale de obturație dentară
Subpoziția SA 3006.40 – cimenturi și materiale de obturație dentară – aparține poziției 3006, din capitolul 30.
Ce plătiți
Import: UE
Taxe pe linii tarifare naționale · Nomenclatura combinată a UE
Linii tarifare (UE) →- 3006 40 00 Cimenturi și alte produse pentru obturații dentare; cimenturi pentru refaceri osoase Scutit—
Taxe suplimentare și reguli de import
Sarcini care se adaugă taxei vamale și condiții pe care mărfurile trebuie să le îndeplinească la frontieră.
Taxe suplimentare și comisioane 3
- Taxă pe coletele de valoare micăTaxă vamală pentru trimiteri cu valoare mică 3 EUR
- Se aplică mărfurilor originare din
- toate țările
- În vigoare
- până la 31 octombrie 2026
- Act juridic
- Regulation 0382/26
- Taxă pe coletele de valoare micăTaxă vamală pentru trimiteri cu valoare mică 3 EUR
- Se aplică mărfurilor originare din
- toate țările
- În vigoare
- de la 1 noiembrie 2026
- Act juridic
- Regulation 0382/26
- Taxă de procesareTaxa de procesare la nivelul Uniunii 2 EUR
- Se aplică mărfurilor originare din
- toate țările
- În vigoare
- de la 1 noiembrie 2026
- Act juridic
- Regulation 2108/26
- Documente
- Y126 Goods sold in distance sales
Cerințe la import 4
- Control la importControlul importului de mercur
- Se aplică mărfurilor originare din
- toate țările
- Act juridic
- Regulation 1849/24
- Control la import
- Se aplică mărfurilor originare din
- Ucraina
- Act juridic
- Regulation 0692/14
- Documente
- Y997 Mărfuri neoriginare din Crimeea sau din Sevastopol ori nedestinate acestor regiuni (Articolele 2 si 2b paragraph (1) din Regulamentul (UE) nr. 692/2014 al Consiliului)
- N864 Declarație pe factură sau declarație de origine întocmită de orice exportator pe o factură sau pe orice alt document comercial
- N954 Certificat de circulatie a marfurilor EUR.1
- Control la importMăsură de control la importul REACH
- Se aplică mărfurilor originare din
- toate țările
- Act juridic
- Regulation 1907/06
- Documente
- Y106 Conformitate cu restricțiile REACH prevăzute in coloana 2 din Anexa XIV la Regulamentul (CE) nr 1907/2006
- Y110 Excepție de la restricția REACH conform art. 67 paragraf 1 si art 67 paragraf 2 din Regulamentul (CE) nr 1907/2006
- Y113 Substanta/amestecul nu face obiectul Regulamentului (CE) nr. 1907/2006 (Anexa XVII)
- Control la import
- Se aplică mărfurilor originare din
- Ucraina
- Act juridic
- Regulation 0263/22
- Documente
- Y984 Mărfuri care nu sunt originare sau nu sunt destinate zonelor Ucrainei necontrolate de guvern din oblastele Donețk, Kherson, Luhansk și Zaporizhzhia
- N954 Certificat de circulatie a marfurilor EUR.1
- N864 Declarație pe factură sau declarație de origine întocmită de orice exportator pe o factură sau pe orice alt document comercial
UE: importuri lunare
Principalii furnizori, ultimele 12 luni
| Țară | Valoare | Pondere | Variație |
|---|---|---|---|
| 209,1 mil. EUR | 40,5 % | -0,5 % | |
| 115,8 mil. EUR | 22,4 % | +2,5 % | |
| 90,8 mil. EUR | 17,6 % | -10,8 % | |
| 26,1 mil. EUR | 5 % | +26,2 % | |
| 20,3 mil. EUR | 3,9 % | +25,1 % | |
| 18 mil. EUR | 3,5 % | +3,9 % | |
| 6,7 mil. EUR | 1,3 % | +4,3 % | |
| 6,4 mil. EUR | 1,2 % | +6,8 % |
Aceeași subpoziție în alte tarife
Comerțul mondial în 2024
Valoarea comerțului (USD) fără comerț raportat < 137 K USD137 K USD+6 mil. USD+68 mil. USD+> 329 mil. USD
Exporturi: 122
- Germania: 916 mil. USD
- Japonia: 389 mil. USD
- Statele Unite ale Americii: 385 mil. USD
- Elveția: 329 mil. USD
- Țările de Jos: 143 mil. USD
- Franța: 120 mil. USD
- Coreea de Sud: 112 mil. USD
- Belgia: 98 mil. USD
- Irlanda: 97 mil. USD
- Italia: 91 mil. USD
- Regatul Unit: 79 mil. USD
- Suedia: 68 mil. USD
- Australia: 38 mil. USD
- China: 30 mil. USD
- Spania: 30 mil. USD
- Canada: 26 mil. USD
- Brazilia: 26 mil. USD
- Singapore: 24 mil. USD
- Polonia: 19 mil. USD
- Cehia: 18 mil. USD
- Israel: 18 mil. USD
- Austria: 16 mil. USD
- India: 15 mil. USD
- Vietnam: 12 mil. USD
- Mexic: 11 mil. USD
- Finlanda: 10 mil. USD
- Slovenia: 9 mil. USD
- Turcia: 9 mil. USD
- Lituania: 7 mil. USD
- Argentina: 6 mil. USD
- R.A.S. Hong Kong, China: 5 mil. USD
- Cambodgia: 3 mil. USD
- Serbia: 3 mil. USD
- Croația: 3 mil. USD
- Portugalia: 3 mil. USD
- Taiwan: 2 mil. USD
- Letonia: 2 mil. USD
- Bulgaria: 2 mil. USD
- România: 2 mil. USD
- Grecia: 2 mil. USD
- Danemarca: 1 mil. USD
- Rusia: 1 mil. USD
- Emiratele Arabe Unite: 924 K USD
- Albania: 882 K USD
- Columbia: 758 K USD
- Ungaria: 738 K USD
- Slovacia: 695 K USD
- Ucraina: 694 K USD
- Norvegia: 498 K USD
- Africa de Sud: 438 K USD
- Estonia: 284 K USD
- Republica Moldova: 282 K USD
- Islanda: 263 K USD
- Armenia: 221 K USD
- Guatemala: 209 K USD
- Afganistan: 158 K USD
- Filipine: 157 K USD
- Noua Zeelandă: 147 K USD
- Thailanda: 146 K USD
- Malaysia: 137 K USD
Valoarea comerțului (USD) fără comerț raportat < 1 mil. USD1 mil. USD+10 mil. USD+34 mil. USD+> 91 mil. USD
Importuri: 204
- Statele Unite ale Americii: 497 mil. USD
- Germania: 373 mil. USD
- Țările de Jos: 242 mil. USD
- China: 199 mil. USD
- Franța: 108 mil. USD
- Belgia: 106 mil. USD
- Italia: 91 mil. USD
- Spania: 91 mil. USD
- Canada: 87 mil. USD
- Rusia: 85 mil. USD
- Regatul Unit: 81 mil. USD
- Elveția: 70 mil. USD
- Japonia: 59 mil. USD
- Australia: 55 mil. USD
- Mexic: 54 mil. USD
- Polonia: 54 mil. USD
- Coreea de Sud: 49 mil. USD
- India: 44 mil. USD
- Turcia: 43 mil. USD
- Suedia: 36 mil. USD
- Emiratele Arabe Unite: 34 mil. USD
- Brazilia: 32 mil. USD
- Vietnam: 29 mil. USD
- România: 27 mil. USD
- Irlanda: 27 mil. USD
- Austria: 26 mil. USD
- Finlanda: 25 mil. USD
- Singapore: 24 mil. USD
- Arabia Saudită: 23 mil. USD
- Cehia: 23 mil. USD
- Ucraina: 22 mil. USD
- Columbia: 18 mil. USD
- Norvegia: 17 mil. USD
- Israel: 17 mil. USD
- Danemarca: 17 mil. USD
- Thailanda: 16 mil. USD
- Taiwan: 16 mil. USD
- Egipt: 15 mil. USD
- Slovenia: 14 mil. USD
- Chile: 14 mil. USD
- Croația: 13 mil. USD
- Portugalia: 13 mil. USD
- Iran: 13 mil. USD
- Irak: 12 mil. USD
- Kazahstan: 12 mil. USD
- Slovacia: 11 mil. USD
- Belarus: 11 mil. USD
- Lituania: 10 mil. USD
- Noua Zeelandă: 10 mil. USD
- Peru: 10 mil. USD
- Africa de Sud: 10 mil. USD
- Indonezia: 10 mil. USD
- Algeria: 9 mil. USD
- Malaysia: 9 mil. USD
- R.A.S. Hong Kong, China: 9 mil. USD
- Grecia: 9 mil. USD
- Argentina: 8 mil. USD
- Bulgaria: 7 mil. USD
- Maroc: 7 mil. USD
- Ungaria: 6 mil. USD
Principalii exportatori
| Loc | Țară | Valoare | Pondere |
|---|---|---|---|
| 1 | 916 mil. USD | 28,7 % | |
| 2 | 389 mil. USD | 12,2 % | |
| 3 | 385 mil. USD | 12,1 % | |
| 4 | 329 mil. USD | 10,3 % | |
| 5 | 143 mil. USD | 4,5 % | |
| 6 | 120 mil. USD | 3,8 % | |
| 7 | 112 mil. USD | 3,5 % | |
| 8 | 98 mil. USD | 3,1 % | |
| 9 | 97 mil. USD | 3 % | |
| 10 | 91 mil. USD | 2,9 % |
Principalii importatori
| Loc | Țară | Valoare | Pondere |
|---|---|---|---|
| 1 | 497 mil. USD | 15,6 % | |
| 2 | 373 mil. USD | 11,7 % | |
| 3 | 242 mil. USD | 7,6 % | |
| 4 | 199 mil. USD | 6,2 % | |
| 5 | 108 mil. USD | 3,4 % | |
| 6 | 106 mil. USD | 3,3 % | |
| 7 | 91 mil. USD | 2,9 % | |
| 8 | 91 mil. USD | 2,9 % | |
| 9 | 87 mil. USD | 2,7 % | |
| 10 | 85 mil. USD | 2,7 % |
Taxe vamale la import pentru acest produs în lume 165
Taxa vamală a națiunii celei mai favorizate (NCMF) pe care fiecare țară o aplică mărfurilor din această subpoziție SA: media pozițiilor sale tarifare naționale, cu poziția cea mai mică și cea mai mare atunci când diferă. Mărfurile din țări cu un acord comercial plătesc adesea mai puțin.
- 0 %taxa mediană
- 109numărul țărilor cu scutire (NCMF)
- 15 %cea mai mare: Polinezia Franceză, Insulele Cayman, Pakistan
165
| Țara importatoare | Taxa NCMF | poziții de la – la | anul datelor |
|---|---|---|---|
| 2,5 % | 2018 · HS 2012 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 10 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2021 · HS 2007 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5,3 % | 2 % – 12 % | 2023 · HS 2017 | |
| 3 % | 2023 | ||
| 6 % | 2021 · HS 2012 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2022 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2022 · HS 2017 | ||
| 3 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2022 | ||
| 7,5 % | 5 % – 10 % | 2023 · HS 2017 | |
| 0 % | 2022 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5,3 % | 2 % – 12 % | 2023 · HS 2017 | |
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 6 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2019 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2022 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 1 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2022 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2012 | ||
| 10 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2020 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 10 % | 2023 | ||
| 2,5 % | 0 % – 5 % | 2023 | |
| 12 % | 2021 · HS 2002 | ||
| 0 % | 2022 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 9,4 % | 5 % – 15 % | 2020 · HS 2017 | |
| 0 % | 2023 | ||
| 6 % | 2022 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 3 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2002 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5 % | 2020 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 2,5 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 6,7 % | 0 % – 15 % | 2023 · HS 2017 | |
| 4 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 10 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 1,5 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 10 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 11 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2012 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5,3 % | 2 % – 12 % | 2023 · HS 2017 | |
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 15 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 3 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2020 · HS 2017 | ||
| 5 % | 2019 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2012 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 10 % | 2020 · HS 2012 | ||
| 5 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2007 | ||
| 0 % | 2021 · HS 2012 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 6 % | 2017 · HS 2017 | ||
| 10 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2012 | ||
| 8 % | 2023 | ||
| 0 % | 2017 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5,3 % | 2 % – 12 % | 2023 · HS 2017 | |
| 0 % | 2021 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 5,3 % | 2 % – 12 % | 2023 · HS 2017 | |
| 0 % | 2023 | ||
| 4 % | 2021 · HS 2012 | ||
| 5 % | 2017 · HS 2017 | ||
| 0 % | 2023 | ||
| 0 % | 2023 |
Anii datelor tarifare: 2017–2023; este posibil ca taxele să se fi modificat între timp. · UNCTAD TRAINS, accesat prin WITS (Banca Mondială)
Clasificări și corespondențe
Locul acestei subpoziții SA în clasificările statistice ale Organizației Națiunilor Unite și codurile pe care le-a avut în edițiile anterioare ale Sistemului armonizat.
- CSCI Rev. 4
- 54199 Other pharmaceutical goods; waste pharmaceuticals
- Utilizare finală (BEC Rev. 5)
- Bunuri intermediare · BEC 711220
- Produs CPC 2.1
- 35290 Other articles for medical or surgical purposes
- Activitate ISIC Rev. 4
- 3250 Manufacture of medical and dental instruments and supplies
Ediții anterioare ale SA
| HS | Cod | |
|---|---|---|
| 2017 | 3006.40 | nemodificat |
| 2012 | 3006.40 | nemodificat |
| 2007 | 3006.40 | nemodificat |
| 2002 | 3006.40 | nemodificat |
| 1996 | 3006.40 | modificat |
| 1992 | 3006.40 | modificat |
Tabelele de corespondență ale Diviziei de Statistică a ONU (UNSD)
Decizii obligatorii pentru mărfuri similare 3
Decizii ale vămii SUA (CBP, CROSS) și ale administrației britanice HMRC (Advance Tariff Rulings) privind mărfuri clasificate aici. O decizie obligă doar titularul, dar arată cum clasifică autoritățile mărfuri similare. Descrierile sunt textele în engleză ale autorităților.
- N334548 U.S. CBP
The tariff classification of Temporary Lost Filling and Loose Cap Repair Kit (CVS item 695108 and 572123)
- N333773 U.S. CBP
The tariff classification of dental cements in retail packings from the United States
- 600013441 HMRC
The product is a dental powder preparation used to restore, replace, fill in damaged or missing teeth. Made from silicon dioxide, aluminium dioxide, potassium dioxide, sodium carbonate and zirconium dioxide. Mixed with a liquid. The mix is modelled into the shape of a tooth and then fired in a…
Modificări legislative recente care menționează acest cod
Acte al căror text citează acest cod sau poziția sa. Verificați actul însuși: un cod poate fi citat și din alte motive decât o modificare a taxei sale.
-
CELEX 32026R2163 · Sursă: eur-lex.europa.eu
-
FR Doc. 2026-11158 · 91 FR 33854 · Sursă: federalregister.gov
Subpoziția 3006.40 are o singură linie tarifară în Nomenclatura combinată a UE, iar taxa vamală este de 0 %.
Tariful vamal al Turciei împarte subpoziția 3006.40 în 3 linii tarifare; taxa vamală este de 0 %.
Între septembrie 2025 și august 2026, UE a importat mărfuri din subpoziția 3006.40 în valoare de 516,2 mil. EUR (+0 % față de cele 12 luni anterioare), la un preț mediu de 423,54 EUR pe kilogram; principalul furnizor: Liechtenstein (41 %), urmat de Japonia.
În 2024, exporturile mondiale de astfel de mărfuri au totalizat 3,2 mld. USD, cu 1,9 % mai mult decât în 2023.
Germania a fost cel mai mare exportator, cu 28,7 % din total; pe locul al doilea: Japonia.
Întrebări și răspunsuri
Care este codul vamal pentru „Cimenturi și alte produse pentru obturații dentare”?
Aceste mărfuri se încadrează la subpoziția 3006.40 din Sistemul armonizat (poziția 3006), în secțiunea VI. Nomenclatura combinată a UE detaliază codul până la 8 cifre (codul NC).
Ce taxă vamală se aplică la importul în UE pentru 3006.40?
În Nomenclatura combinată a UE, taxa vamală pentru țări terțe este de 0 %. Ea privește mărfurile din țări fără acord preferențial cu UE, în toate statele membre, inclusiv în România. Taxele preferențiale, taxele antidumping și TVA nu sunt incluse.
Ce taxă vamală are 3006.40 în SUA?
Conform Tarifului vamal armonizat al Statelor Unite, taxa generală (General) este de 0 % pentru mărfurile din țări fără acord preferențial. Taxele preferențiale și taxele suplimentare nu sunt incluse.
Ce țară exportă cel mai mult la 3006.40?
Germania, cu 916 mil. USD în 2024 (28,7 % din exporturile mondiale).
Care sunt principalii furnizori ai UE pentru „cimenturi și materiale de obturație dentară”?
În cele 12 luni până în august 2026, cei mai mari furnizori au fost Liechtenstein (41 %), Japonia (22 %) și Statele Unite ale Americii (18 %), din importuri totale de 516,2 mil. EUR.